Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Csak kalória számlálással...

Csak kalória számlálással tudnék lefogyni?

Figyelt kérdés
Sziaszotk.Az a gond hogy van rajtam olyan 4-5 kg felesleg szerintem és le szeretnék fogyni viszont a kalóriaszámlálás suli mellett elég nehéz mert ott ebédelek mivel nincs se nekem se a szüleimnek ideje főzni itthon.Le tudnék valahogy máshogy fogyni?Nem kell hogy gyors legyen. 160cm/55kg 13/l

2018. jan. 14. 19:05
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem is kell feltétlenül pontosan számolni, elég megsaccolni. És ha csak saccolsz napi egy étkezést (a többit meg tudod számolni), az még mindig sokkal jobb, mintha nem vezetnéd, hogy mit és mennyit eszel. A kalóriabázis azért is jó, mert

- adagokra is étel kalóriatartalma meg van adva

- mutatja azt is, hogy jó-e a napi étkezésed összetétele (pl. látod, ha túl kevés fehérjét eszel

- látod azt is, ha túl keveset eszel

Gyorsan bele lehet szokni, hogy megsaccold, mi hány kal, mi az, ami jó összetételű, és mi az, ami nem. És ez a készség a későbbiekben is hasznos lesz számodra, ha már nem akarod számolgatni a kalóriákat!

Szóval saccolj bátran, csak ne csapd be magad!

2018. jan. 14. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Csökkentsd kicsit a szokásos adagokat, és mozogj sokat!
2018. jan. 14. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Suliban ebédelj rendesen, otthon meg figyelj mit és mennyit eszel.

Sportolj

2018. jan. 14. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Szerintem mégis próbáld meg a kalóriaszámlálást. Nem kell pontosnak lennie! Ha így nagyon nem akarsz belevágni, akkor próbáld meg úgy, hogy minden előre csomagolt, boltban vásárolt dolgot felírsz, és ezen kívül minden édességet is. A menzán úgyse sok édességet adnak. Ha otthon édeset szoktál reggelizni vagy vacsorázni, akkor azt is írd fel. Számolhatod csak a cukortartalmat is, persze főtt ételekben is van valamennyi, de ha csak az édességeket, tejet, kakaót, gyümölcsöket, egyéb kifejezetten édes dolgokat számolod, már nem hibázol nagyot. A napi ajánlott cukorbevitel maximum 70-80 g, persze attól is függ, hogy mennyit mozogsz. Én már attól elkezdek fogyni, ha a cukorbevitelt betartom, mert a sok édességgel szokott nálam lenni a baj.


Azt is ajánlom, hogy sose emészd magad amiatt, ha nem sikerül a terved az egyik nap. Inkább mindig próbálj keresni valami pozitívat, ami motivál másnapra. Azt próbáld meg mindig erősíteni magadban, hogy erőfeszítést tettél, és valamit - ha kicsit is - elértél. Például kevesebb cukrot ettél, mint tegnap, vagy sikerült hamarabb megállni a süteménnyel, mint eddig. Mikor a nagymamámhoz megyünk, régen mindig degeszre ettem magam, itt azt könyveltem el magamnak eredményként, hogy csak annyit ettem, amennyi jól esett, mikor már csak a szemem kívánta, abbahagytam. Persze nem lehet ezt az év minden napján, de évi két-három alkalommal még nem hízik meg ennyitől az ember.

2018. jan. 14. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Andizsuzsi ***** válasza:
Első körben nézz körbe a menzán. Nincs kitéve az ételek tápanyag értéke?
2018. jan. 14. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!