Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mit csináljak, ha nem bírom...

Mit csináljak, ha nem bírom megenni az alap 1200-1300 kalóriát?

Figyelt kérdés

Életmód váltás és 6 kg fogyási cél.

Mióta nem eszem szemetet egyszerűen nem bírok annyit enni, mint az alap anyagcserém. Olyan 1000-nél több nem megy.

Időm sem lenne rá munka mellett, nem is vagyok éhes és így is 5x eszem, csak keveset egyszerre.

Plusz még sportolok is 4-5 alkalommal hetente.

Nem akarok azért cukrot és hasonlókat enni, hogy meg legyen a kalória bevitelem, de azt sem szeretném, ha lelassulna az anyagcserém.

Ötlet?



2018. jan. 16. 07:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Olajos mag, az egészséges is. De ha eszel reggel zabpehelyhet pl., akkor csinálhatod, hogy beleteszel 10g chia magot, 10 gramm darált lenmagot, meg 10g szeletelt mandulát. Nem sok plusz étel, de előrébb vagy 150 kalóriával, és hasznos dolgokat ettél. Pár szem diót vagy mandulát meg bármikor be lehet kapni, akár utazás közben is.
2018. jan. 16. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Tényleg....ez eszembe sem jutott, pedig szeretem az ilyeneket. Köszönöm. 😊
2018. jan. 16. 08:04
 3/11 anonim ***** válasza:
83%

AZ életmód váltás azzal kezdödik, ha habos csokoládéval sem léped át a napi 2000 kalóriát. Vagy is normál étkezéssel nem hízol. Ha ez meg van akkor 6 kg leadásánál csak a habos kakaót kell elhagynod.


Egész életemben jojo effekt voltam, 70kg-ig híztam majd nagy fogyokura, lefogytam majd megint jött minden vissza. Míg a férjemhez nem költöztem, és normális étkezésbe kezdtem. Azt vettem észre, hogy évek óta 67 kg voltam. Ha többet ettem egy egy ünnepen akkor valahogy 1-2 hétig semmi étvágyam nem lett stb... ìgy nem híztam stagnáltam. Megnéztem mennyit eszek egy nap. és azt vettem észre, hogy átlagosan 1500kalóriát eszek egy nap, ha több az édesség akkor 2000kalória volt a maximum.

Mindent szabad enni akár nagy adag tejszines tortát is, de nem mindegy, hogy egész nap mit eszel. Pl megeszel egy salátát+cukros tortát, akkor kb 1 óra múlva megint éhes leszel, mert a cukor gyorsan bomlik és 1 óra után már jön az éhség...

1000 kalória csak most nem tudod megenni. 5 nap múlva majd a dupláját is megennéd. Akkor figyelj, hogy max 1200 kalóriát egyél.

2018. jan. 16. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem egészen értem: panszként, vagy dicsekvésként írod, hogy SZEMÉT kajából többet tudtál enni?

.

Vannak segédeszközök (a neten), amik segítségével össze tudsz állítani olyan ételsorokat, amik izlenek, ugyanakkor diétádnak megfelenek.

2018. jan. 16. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Úgy értettem, hogy cukros és kevésbé hasznos kajákból nem nehéz 1300 kcal-t összehozni. Tehát nem dicsekvés, sem panaszkodás, csak tapasztalat, mert ha nem így lenne nem lenne 6 kg plusz, ami tényleg plusz. :)
2018. jan. 16. 09:44
 6/11 anonim ***** válasza:

Hihetetlen, milyen kis semmikkel jóllaknak egyesek, de láttam már, hogy bizonyos étrendek mennyire laktatják az emberek nagy részét.

Milyenek a makróid? Akkor jobban lehetne látni, milyen összetételű étel lenne jó. Bár az ajánlott olajos mag az teljesen okés, hasonlóan plusz zsír, némi sajt is beférhet. Persze zsírszegény diétánál ez nem lehet sok.

Fontos lenne tudni, mi laktat, mit szeretsz... Sokunk bizonyos ételeket szinte mindig tud enni, legalább egy keveset, s ezek közt simán akadhat az étrendedbe illő is (nekem a nasi és az édesség ilyen s remek összetételűeket eszem).

Van, aki életmódváltáskor túl laktató és kalóriaszegény ételekre tér át,s csodálkozik,hoigy csirkemellel és salátával nem tud bevinni sok kalóriát. Nem mondom, hogy ennyire extrém vagy, csak hogy lehetséges, hogy bizonyos, teljesen jó ételeken csökkenteni kéne, ha eleget akarsz enni. Már ha nem megy az, hogy kiegészíted pl. a salátáidat kalóriadús elemekkel itt-ott... Én a zöldségeimre is lent és diót szórok néha, feldobja őket (ma nyersvegán zöldségételem van, arra nekem nagyon kell).

2018. jan. 16. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

A makrók tekintetében a zsír és a fehérje általában meg van estére (a kaloriabazis szerint), a szénhidrát szokott kevesebb lenni, de azt tudatosan csökkentettem.

A reggelim vagy zabkása+gyümölcs vagy teljes kiőrlésű szendvics sonkával, zöldségekkel. A tízórai vagy egy alma vagy 0%-os joghurt. Az ebédem teljes kiőrlésű tészta hússal, zöldség (párolva, nyersen vagy sütve csirke vagy pulyka hússal, zöldséges levesek (krémleves is). Uzsonna szintén vagy egy alma vagy 0%-os joghurt.

Edzés előtt egy műzliszelet, abból is a csökkentett cukros, de ez van, hogy kimarad. Utána vacsorára vagy ránrotta zöldséggel vagy, ami ebédről marad csak kisebb mennyiségben. Ha nincs meg a fehérje, akkor egy fehérje turmix.

A kávémat pici tejjel és eritrittel iszom.

Emellett simán meg van a 2 és fél l víz.

Nagy édesség zabáló voltam, a házi sütik a gyengéim.

2018. jan. 16. 15:09
 8/11 anonim ***** válasza:
82%

Ez elég jó kis étrend :) De a kalóriabázis alapból százalékozik (grammokat is meg lehet adni, én azt csinálom, mert nincs közel sem jó beállítása számomra), 1000 kcalból a "megfelelő" százalék simán lehet kissé kevés grammban, pl. a fehérje esetén.

Talán a 0%-os joghurtot lehetne valami tartalmasabbra cserélni, nem viszel be semmit, mégis megtelsz, úgy látszik. Van, aki ilyen. Ha neked pont a kevés kalória a gond, ne ilyen szuperlight dolgokat egyél.

2018. jan. 16. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen, jól írják feljebb, mehet a zsírosabb joghurt, esetleg zsírosabb túró, sajt. Én nem bírom a tejet, de ha te igen, akkor ihatod a turmixodat zsírosabb tejjel, vagy készítheted azzal a zabkását. Illetve ehetsz kicsit zsírosabb húst is. Ha a szénhidrát beviteled alacsony, akkor nem lesz gond a plusz zsírból. Van akit a zsír jobban is laktat. Engem a fehérje laktat, szóval nekem nagyjából mindegy, miből viszem be a plusz kalóriát. Hogy neked mi a jó, ki kell tapasztalni. :)
2018. jan. 16. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a segítségeteket.

Akkor kicsit lazítok az étrenden. 😊

Szép estét! :)

2018. jan. 16. 19:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!