Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Valaki tud segíteni? 17/L

Valaki tud segíteni? 17/L

Figyelt kérdés

Sziasztok :) az lenne a kérdésem, hogy valaki tud e nekem segíteni egy étrendet összeállítani. Imádok sportolni kicsi korom óta csinálom. De ettől függetlenül nem vagyok megelégedve a kinézetemmel, mert van rajtam egy kis felesleg. Más szerint felesleges ezt leadni, mert nem látszik de engem tényleg zavar. Nem gebe szeretnék lenni csak a hasamból leadni egy kicsit.

170 cm vagyok

65 kg nagyjából

Fogyókúrás tabletták és ilyesmik nem érdekelnek, mert egészséges módon szeretném ezt végig vinni.

Előre is köszönöm annak/ azoknak aki/akik segítenek nekem:)



2018. jan. 16. 17:46
 1/4 anonim ***** válasza:

Igazából jó volna rászoknod valami egészséges étrendre, amit nem csak akkor ennél, mikor fogyni szeretnél, hanem mindig. Ha elérted a megfelelő súlyt, akkor mndjuk pict emelheted majd a kalóriabevitelt, hogy n fogyj tovább, hanem súlyt tarts.

Reggelire ajánlanám a zabpelyhet, vagy, ha nem szereted, akkor tk kenyér valami felvágottal, sajttal, meg zöldségekkel (paprika, paradicsom, uborka)

Tízóraira mondjuk gyümölcs (alma, körte, banán), meg szendvics, tk kenyérből (lehet fehér is, csak azzal finoman)

Ebédre egyél, ami van, ha menzás vagy akkor nyilván azt, ha nem, akkor a tészta/krumpli köretből egyél féladagot, de mehet a sok hús, hal, gomba (ha szereted)

Uzsonnára ehetnél mondjuk aszalt gyümölcsöt, vagy ilyen gyümölcsös müzliszeletet (remélem érted mire gondolok :)), hetente egyszer, mondjuk vasárnap, pár kocka csokit. Belefér :)

Vacsira sajt, túró, kefír, mellé tk kenyér


Egyl mondjuk 1400-1600 kcal-t egy nap, ne fogyózz drasztikusan, inkább mozogj többet. Ha elérted a megfelelő súlyt, mehet az 1800 kcal is. Csak vizet igyál, napi 2-2,5 litert. És ne vidd túlzásba a fogyózást :)


Ui.: meddig szeretnél fogyni?

2018. jan. 16. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
ui. a tojást kihagytam, azt is eheted reggelire+vacsorára. Rántotta, főtt tojás, tükörtojás :)
2018. jan. 16. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Kérdező, ezzel lesz egy kis gond: helyi fogyás NINCS. Tehát "csak hasadról" nem fogsz tudni leadni, a szervezeted onnan égeti a zsírt, ahonnan ő úgy gondolja.

Másrészt 65 kiló abszolút középsúly, ebből nem adnék le sokat (én 55 kiló vagyok és baromi vékony).

Ami hasznos számodra, az az anaerob edzés (remélem jól írtam), az étrendeden különösebben variálni nem kell, viszont arra ügyelj, hogy a kalóriák felét NE finomított cukrokból és sertéshizlalda kajákból vidd be, minél több zöldséget és gyümölcsöt faljál! Mindenkinek más az anyagcseréje, ezt Neked kell tudnod, hogy Te mennyi kalóriát égetsz el naponta. 1300 kalóriát mindenképpen - ennyit éget el a szervezet alapjáraton, akkor is, ha csak alszol egész nap, tehát ezt is számold hozzá. A lényeg az, hogy mindig több kalóriát kell elégetni, mint amennyit beviszel, így nem fogsz éhezni se, de elhízni se.


Remélem, egy kicsikét azért tudtam segíteni.

2018. jan. 16. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Biztos hogy jó csaj lehetsz!
2018. jan. 16. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!