Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogy hagyjam abba a túlevést?...

Hogy hagyjam abba a túlevést? 16 éves lány,168 cm

Figyelt kérdés
Először meghíztam 64 kg-ra, utána lefogytam 43kg-ra, mert anorexiás lettem. Most viszont megint 60kg vagyok. Mit csináljak? Akárhogy erőlködök az étkezésemen, egyszerűen nem tudom szabályozni. Nálam a táplálkozás egy olyan terület, ahol az egyediségre, különcségre törekszem és állandóan felrúgom a szabályokat. Pl. összeállítok egy normális étrendet, megfelelő mennyiség és minőség, semmit nem vonnok meg magamtól, de valami bennem mégis azt mondja, hogy egyek rendszertelenül, össze-vissza mindent. Nem szeretnék megint meghízni még ettől is jobban, így is picit sok kiló van rajtam. Nekem 55kg körül lenne az ideális. Valaki tudna tanácsot adni aki anorexiával/túlevéses zavarral küzdött? Az önértékelésem elég ingadozó. Járok pszichiáterhez, ennek ellenére borzalmasan érzem magam.

2018. jan. 21. 17:18
 1/4 anonim ***** válasza:
71%

Mi lenne, ha valami mással is foglalkoznál nem csak a testsúlyoddal és nem az evés (mit, mennyit, kevés ? sok ? ) lenne az életed központi eleme.

Sportolj élvezd az életet és dobd ki a mérleget.

2018. jan. 21. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Az elsőnek igaza van. Ha változtatni akarsz magadon és az étkezési szokásaidon akkor kezd el és csináld! Találj egy számodra szimpatikus sportot vagy bármilyen mozgást és csináld. A RENDSZERES mozgás segít kordában tartani az étkezed.

A mérleget magában meg soha ne használd. A centis és a tükör nem hazudik, bízz meg inkább bennük.

2018. jan. 21. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

nagyon hasonló cipőben járok, követem.

Előzők: ez nem ilyen egyszerű sajnos.


Én bulimiás voltam és jövök kifelé de most így zabálok, és sokat híztam is. Néha szeretném visszakapni az étkezésim, bármilyen butaság is.Követem.

2018. febr. 8. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Szia! Én is borzasztóan hasonló cipőben járok. Szintén elég kétségbeesetten keresem a megoldást! Ha van kedved írj, talán együtt sikerülni fog!
2019. márc. 14. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!