Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogy fogyhatnék ill. mennyit...

Hogy fogyhatnék ill. mennyit kellene fogyjak hogy jó legyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok, 21L vagyok, 159 cm 57kg (egy kiadós kaja után 58).

2015ben 48-50kg voltam, előtte egy fél évig anorexiás, 85kg-ról fogytam le. Elkerültem egyetemre ahol jobban tudtam magamnak édességeket stb venni de akkor is csak 52kg voltam még másfél évig. Aztán összejöttem a párommal és nagyszerűeket főztünk együtt, jó ízűen fogyasztottuk, illetve 2016 nyarán pár éjszakai meki is befigyelt.

Ekkor 55kg lettem, rendesen sírtam mikor láttam, hogy a hasamon a háj rálóg a bugyimra. Jött az új félév és mivel külön élünk újra nálam volt a kontroll, csak a nyarat töltöttük teljesen együtt.

Szóval akkor napi 2 tál zabpehellyel(vízben áztatva), kávéval és néha banánnal + főtt tojással 52.8 volt a minimum amit elértem, edzettem is mellé. Még most karácsonykor is "csak" 55kg voltam a kajálások után, de edzettem is mellé.


És eljutottunk 2018 januárig, ahol ráálltam a mérlegre és 58kg volt. Sokat ettem, reggeliztem vacsiztam ebéd mellé, ráadásul volt párszor hogy kihagytam a napi edzést szóval értem hogy miért híztam vissza de az Istennek nem akar lemenni.

Párom szerint a nagy része izom, ne aggódjak de ennyit nem hiszem hogy izmosodna az ember.


Ha ez segít, a méreteim:

95cm mell, 64cm derék, 89cm csípő, 36/s általában a ruhaméretem, nadrágból a fenekem miatt kell a 38.

Így leírva nem tűnik soknak de akkor mi az az 58kg? Szigorú diétával is 57re lement egy hét alatt, de így az életben nem leszek még 55se megint, nem hogy 52. A tükörben ha nézem magam, már nem olyan kis törékeny a testem/ beeső a hasam, inkább olyan mint valami deszka, behúzni se tudom olyan horpadtra, a rajta lévő zsírt meg előre nyomja, még ha az nem is lóg a bugyira.

Néha elhiszem, hogy az izom tényleg nehéz és minden oké de amint ráállok a mérlegre rendesen sírok.


Köszi ha végigolvastad és van valami jó ötleted!:)



2018. jan. 28. 11:10
 1/4 anonim ***** válasza:
73%
Ha nem edzettél közben keményen, akkor nem izmot szedtél fel. Meg az izom nem szokott rálógni az ember bugyijára. Először is azt javaslom, szerezz be egy testzsírmérő személymérleget. Ha a testzsírszázalékod 30 felett van, akkor bizony túlsúlyos vagy. Ez mondjuk az adataid alapján is valószínű. Fogyni úgy lehet, ha kevesebbet eszel. Nincs trükk. Napi 1200 kalóriánál húzd meg a korlátot, és fogyni fogsz.
2018. jan. 28. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

64 centis derékkal nem tűnsz problémásnak, a súly pedig ne érdekeljen. Teljesen normális, hogy az ember nehezebb lesz, ahogy felnő, él, izmosodik egy kicsit, háj sem kell hozzá. Persze egy kicsi lehet, hogy jött, de neked kell látni, jól áll-e, ami van, a túl kevés se jó.


A különösebb izmosodás ellen inkább az szól, hogy az ételeid fehérjeszegények - bár nem lehet nagy az igényed és nincs konkrét érték, lehet, hogy mégis elég, amúgyis van idő, amikor rendesebben eszel.


NEM KELL 52 vagy 55 kilónak lennek. Jól kell kinézned, egészséges testzsírszázalékkal és izomtömeggel.

Nem kell törékeny, beeső has, persze háj se lógjon. Egy picit fogyhatsz, ha látod, hogy van egy picike zavaró háj rajtad, de ne vidd túlzásba s ennyire nekikeseredni nincs is okod.

2018. jan. 28. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Egy testépítőhöz képest nem edzek keményen, de magamhoz képest igen, ugyanis hamarosan a munkámhoz kell majd alkalmassági vizsgálat: futás, felülés, fekvőtámasz. Talán innen az izom, ezt tényleg kihagytam a leírásból. Napi 2x45 perc szokott lenni (tudom hogy jobb lenne egyszerre, de úgy vettem észre, sokkal jobban hajtom magam 2x aránylag kevés ideig, mint mikor már félórája csinálom és látom hogy na még egy óra hátra van)

2018. jan. 28. 13:04
 4/4 anonim ***** válasza:
Napi 2x 45 perc sport? Na a pasidnak van igaza. Nem vagy te kövér. Inkább az agyaddal van baj. Hallgass a barátodra. 60 fölé ne menj de olyan deszkának sem kell lenni.
2018. febr. 9. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!