Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Nagy segítség kéne,30 kilót...

Nagy segítség kéne,30 kilót szeretnék fogyni. Amit tudni kell: 14 éves lány,160 centivel és 81 kilóval. Lehetséges? Többi lent

Figyelt kérdés

Mennyit/ mit kéne edzeni és mellé milyen diéta az ami a leghatásosabb? És mennyi idő?

Kb. Szeptemberre szeretném elérni a kívánt alakot/kilót.



2018. jan. 29. 21:17
 1/9 anonim ***** válasza:
67%

Több opció van, nyilván. Lehet futni, úszni, biciklizni, akár gyalogolni is, tornák, táncok, különféle sportok...

Az étrend persze alapvető, de az egészséged s a viszonylag tempós fogyás miatt a rendesebb mozgást nem célszerű elkerülnöd. Mindenképp életmódváltásban gondolkodj!

Heti fél-1 kiló fogyás még reális, a végén azért egy kilót nem várnék... Ne egyél túl keveset, az elején pláne nem, mert hova csökkented majd később, amikor kevesebb lesz a kalóriaigényed? (Hacsak nem mozogsz többet és többet.)


Keress valami neked szimpatikus s tartható, amennyire lehet, egészséges étrendet. Pár alapdolgon túl (pl. a cukor minimalizálása, de itt nem a gyümölcsre gondolok, bár azt is jobb nem mértéktelenül fogyasztani) nem tudok mit mondani, mivel sokféle jó étrend van. Kinek ez, kinek az jön be, de általában csökkenteni célszerű a szénhidrátbevitelt, van, akinek a zsírt is. Nekem jó volt a drasztikus életmódváltás, de általában a fokozatosságot ajánlom másoknak, az könnyebb és tarthatóbb szokott lenni. Ha javítasz egy kicsit a jelenlegi étrendeden, már előrébb vagy (igen ritka az, hogy valakinek szuper étrendje van, csak a mennyiség nagy, de annak elég azt csökkenteni).

2018. jan. 29. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Így hogy otthon laksz és gondolom nem főzöl magadra nehezebb a helyzet.

Tízóraira ne szendvicset egyél hanem valamilyen gyümölcsöt, amit anyukád főz abból egyél kevesebbet mint amennyit szoktál vagy ha van rá lehetőséged akkor húsokhoz a köretet néha cseréld le vagy teljes egészében zöldségre vagy amennyi krumplit ennél pl, annak csak min. a felét tedd a tányérodra és a többi legyen zöldség.

Arra is megkérheted anyudat,hogy ha pl rántott húst süt, akkor 1-2 szeletet süssön meg neked natúron.

Vacsorára is próbáld meg elkerülni a szendvicset és hasonlókat.

Ja és persze mivel teljesen kiszámíthatatlan az étrended azáltal,hogy nem te mondod meg feltétlen mit eszel, a nasikat teljes mértékben felejtsd el!

Sajnos bőven van rajtad felesleg úgyhogy ha ezeket betartod biztosan fogyni fogsz.


Mozgás bármi lehet, olyat csinálj amit élvezel...alapvetően nem ez a kulcsfontosságú a fogyáshoz.

2018. jan. 30. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

1. Heti 0,5 fogyással számolj (az elején lesz több is, de aztán lelassul). Ez egyben azt is jelenti, hogy nem, szeptemberig nem reális leadni a 30 kg-t, főleg, hogy a végén a legnehezebb fogyni. Ha ez idő alatt fogysz 20 kg-t, az is nagyon szép eredmény (és látványos) eredmény lesz!

2. Fejlődő szervezet vagy, ne sanyargasd magad! Legalább háromszor egyél egy nap, de ha éhes vagy, akkor mindig egyél valamit! Számold ki egy kalkulátorral (pl. kaloriabazis.hu), hogy mennyi az alapanyagcseréd, és azt mindenképp edd meg! A kalórián kívül figyelj arra is, hogy elég fehérjét egyél (kb. g/kg) és ne szállj el túlságosan a szénhidráttal sem! Szabadulj meg az "üres", azaz tápanyag nélküli kalóriáktól.

3. Mozogni azt és annyit, amennyi jólesik! A fogyás min. 70%-ban az étkezésen múlik!

2018. jan. 30. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nem azért híztam mert minden mocskot magamba tömtem.. Kiskoromba sajnos bulimiás voltam és utána rohamosan visszajöttek a kilók, plusz a nutridrink amit napiszinten kellet igyak
2018. jan. 30. 20:54
 5/9 Kjoc válasza:
Amennyiben ennyit szeretnél fogyni felejtsd el a cukrot, használj mindenhez eritriol-stevia cukorhelyettesítőt, csak zero üdítőt és vizet, vagy edesitos teát igyál, szénhidrátcsökkentett pékárut és kenyeret vegyél. No burgonya, no chips, no csoki és tészta is csak szénhidrátcsökkentett. Heti min. háromszor 45 perc testmozgás/futás, bicaj, stb./. Nekem négy hónap alatt lement 20 kg ezzel a módszerrel. Sok sikert!
2018. jan. 30. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
0%
Szerintem elég lenne 20-25kg is. 50 az nagyon kevés.
2018. jan. 31. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
61%
Egy 160 centis lánynak nem kevés az 50 kg.
2018. jan. 31. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én 174 vagyok és 58 kg. Ez jó , vagy rossz? 14/F
2018. jan. 31. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
68%

#9: Okés lehet, 14 éves fiúk sokszor igen kevés izommal rendelkeznek.


160/50 pedig még egy felnőtt nőnek sem rossz, nemhogy egy kislánynak. Sok kislány ennyivel azért nem karcsú.

Persze egy izmosabb lánynak több kell, mint egy vékonynak, de még a testalkat, mellméret is számít valamit.

2018. jan. 31. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!