Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ti edzővel vagy saját magatokt...

Ti edzővel vagy saját magatoktól fogytok?

Figyelt kérdés

Érdekel minden, hogy ki hogyan csinálja. Azok véleménye is, aki edzővel egy edzőteremben, és azoké is, akik saját maguk mozognak vagy mennek ki futni.

Miért döntöttetek úgy, ahogy? Melyik a "könnyebb"? Heti hányszor jártok edzőhöz vagy mentek ki futni egyedül például?

És aki edzővel edz, hogyan választott szakembert?



2018. jan. 29. 22:33
 1/8 anonim ***** válasza:
90%

Én különféle oldalak áttanulmányozása után írtam magamnak egy edzéstervet és egy étrendet.

-reggel-este kardiózok 30-30perceket.

-heti 5x tornázok, ami lábemelésekből, hasizom gyakorlatokból, törzsemelésekből, különféle plank fajtákból áll, ez kb 1-másfél óra.

-mindennap többször sétálok, járkálok egyet-egyet a munkahelyemen is(irodai/ülő munka)


Tudom, hogy ez nem tartozik a kérdésbe, de azért leírom, hogy az étkezésről annyit, hogy az életvitelem meg stb alapján kiszámolva pontosan, figyelve a memnyiségre és a makro/mikro tápanyagokra is tartok egy deficites étrendet.

2018. jan. 29. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
87%
Elsősorban étkezés kérdése. Nem vettem igénybe sem edző, sem dietetikus segítségét. Olvastam, mértem és számoltam.
2018. jan. 29. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
40%
Melyik könnyebb?Még el sem kezdted és már a könnyebbik utat keresed.Ezen változtass mert mindegy hogy edzővel vagy anélkül nyomod,ilyen gondolkozással a beüdös életbe nem fogysz le.Én 1 és fél év alatt adtam le 17 kilót úgy hogy hósszú távon gondolkodj.
2018. jan. 30. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
100%
Én nem akartam fogyni (58 kg voltam), csak nem ettem kenyeret. Napi 2szer ettem főtt ételt, kétszer zöldséget tojassal/sajttal/felvágottal stb. és vacsira gyümölcsöt. 3 hónap alatt 10 kg-t fogytam. Muszáj volt felszednem pár kilót, de beletelt egy kis időbe. Rossz volt rám nézni, 172 cm és 48 kg voltam, azóta eltelt vagy 3 év és tartom az 54-et. Mindenkinek másképp működik a szervezete.
2018. jan. 30. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Most nem mozgok.

Régebben (utánaolvasás után) saját magamnak állítottam össze egy gyakorlatsort, ami kb. fél óra volt (20 perc intervallumos kardió + pár erősítő), naponta csináltam.

2018. jan. 30. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm a válaszát, ment a zöld kéz! :)

És nem a könnyebbik utat keresem, csak érdekelt, hogy kinek mi vált be jobban, mit tart "könnyebbnek", úgy értve, nem mindenki képes arra - ahogy én sem -, hogy saját magának edzéstervet és étrendet tegyen össze, ezért volt ez a kérdések között.

Isten ments, hogy a könnyebbik utat válasszam, főleg, hogy itt nincs könnyebb út szerintem, mindenhogy keményen bele kell állni, ha valaki fogyni szeretne.

2018. jan. 30. 11:08
 7/8 anonim ***** válasza:

Rajtam csak néhány kiló plusz volt, de mivel láttam, hogy kb napról napra nagyobb leszek, muszáj volt valamit elkezdenem. Soha nem sportoltam semmit, még tornaórán is fel voltam mentve, a napi mozgásom az a párszáz méter volt, amit a buszmegállóig megtettem. A munkahelyem ráadásul ingyenes belépést biztosít egy közeli edzőterembe, de nem bírtam rávenni magam, hogy elmenjek, egy év alatt 2x voltam. Plusz van egy kis egészségügyi problémám is (amiatt anno fel voltam mentve). Végül személyi edző mellett döntöttem - az alapján választottam, hogy közel legyen. Ha már kifizettem, neki előre az x alkalmat, akkor legalább tuti elmegyek, nincs az, hogy á most nincs kedvem. Ezen kívül, mivel soha semmi közöpm nem volt a mozgáshoz, magamtól azt se tudtam volna, milyen gyakorlatokkal álljak neki (és hogy nem ártok e vele az eü állapotomnak). Számomra az edző egy abszolút motiváló tényező, nekem sokkal könynebb, mintha egyedül csinálnám. Néha ő maga emlékeztet, hoyg ergy-egy gyakorlatot az elején még meg se tudtam csinálni, ma meg már milyen szépen. Az étkezést illetően is ad tanácsot.

Szerintem ez attól függ, hogy mennyire vagy kitartó és mennyire "értesz hozzá". Ha tudod magadról, hogy bármi van, lejársz a terembe heti x-szer, és tudod is, hogy mit fogsz ott csinálni, akkor nem kell edző (nyilván ártani nem fog akkor sem :)), de ha olyan vagy, mint én, hogy magadtól úgyse mész le, és amúgyis csak a szobabiciklit ismered, akkor jobb, ha - főleg az elején - valaki segít.

2018. jan. 30. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2018. jan. 30. 12:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!