Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Aki anorexiás, vagy csak...

Aki anorexiás, vagy csak kevés kalóriát vesz magához-az egy időután nem is érez éhséget? Vagy hogy működik ez náluk? Hogy képesek huzamosabb ideig ezt csinálni?

Figyelt kérdés
2018. jan. 31. 11:01
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Igen, én volt, hogy napi egy almával elvoltam.


Ittam, de éhes már nem voltam, és mikor újra enni kezdtem nagyon-nagyon sokáig óra szerint táplálkoztam, mert nem éreztem éhséget.

Kellett durván másfél év, hogy elkezdjen jelezni a gyomrom, hogy "éhes vagyok, adj enni". :)

2018. jan. 31. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Én is volt, hogy nagyon keveset ettem, pedig nem fogyókúráztam (nem is voltam kórosan sovány), egyszerűen eszembe sem jutott enni:S
2018. jan. 31. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Az agy el tud nyomni efféle dolgokat, de egy anorexiás boldogan tud koplalni éhségérzettel is, direkt örül, hogy éhes, érzi, hogy ő az úr... Legalábbis sok közülük ilyenről számol be.

Ne becsüld alá a mentális erőket vagy hogy mondjam. Ha valaki nagyon akar valamit, s az olyan egyszerű dolog, mint a nemevés, azt el tudja érni.


Az teljesen normális testi működés, hogy ha tényleg alig, de még inkább nem is eszel, akkor nem vagy éhes egy idő után (azért normális szervezet ezt nem csinálja örökké, illetve valamilyen jelet azért ad, hogy tápanyag kéne s normális ember ezt érzékeli és eszik). Az ember elkezd koplalni, pár nap múlva az várható, hogy nincs éhségérzete. A ketózis ilyen, bár nagy egyéni eltérések vannak. Nekem nem elég a ketózis, de ha már régen nem ettem (legyen ez 10 óra vagy 4 nap), akkor igen ritkán vagyok éhes és akkor is csak alig, könnyű figyelmen kívül hagyni, nem kell hozzá semmilyen hajlam, szándék az evés elhanyagolására.

Olyan ember is van, aki soha nem éhes, csuda tudja, miért. Aktuális vagy régebbi étrend, egyéni faktor... Az anorexiások zöme nem ebbe a csoportba esik, csak mondom, ilyen is van.

2018. jan. 31. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat!

én aki szeretek enni,nehéz megértenem hogy hogyan képesek olyan kevés kalóriával létezni.

Főleg úgy hogy most én is fogyózom,és kb 1200-1400 körül eszem

2018. jan. 31. 13:14
 5/5 anonim ***** válasza:
49%

Igen, a szervezet túlélő módba kapcsol és elkezdi leépíteni amit tud, és egy idő után beáll arra hogy éhezés van.


Az egy dolog hogy nem éhes, de a szervezet egy idő után nem is tudja mit kezdjen az étellel. Emiatt van az, hogy be kell menni vele egy klinikára ahol figyelik hogy lesz-e szívrohamod vagy hogy egyéb sokk beáll-e avisszatáplálás során.

2018. jan. 31. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!