Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Be fog indulni a fogyás, ha...

Be fog indulni a fogyás, ha ezt a taktikát alkalmazom?

Figyelt kérdés

Egyre jobban belemerültem a témába a fogyással kapcsolatban, mert jól akarom csinálni :D Nos tehát: futni nem igazán szeretek, ha futok akkor is csak teremben 3x 12 percet. Inkább a súlyzós edzéseket preferálom, ritkán aerobikozom és olyan gyakorlatokat végzek, amelyek bizonyos izomcsoportokat mozgatnak meg (pl van lábnapom, has, popsi és kar) Most inkább a hasi gyakorlatokra fordítok hangsúly, mert az az a terület amely sokkal nagyobb odafigyelést érdemel és sokkal nehezebb a hasi zsírpárnák eltüntetése. A torna miatt nem is aggódom, inkább a táplálkozás. Kalóriadeficit meg minden, részletesen elolvastam és elemeztem, de itt lenne egy kérdésem: ha reggelizem, de kevesebbet és már 1.5 óra múlva éhes vagyok, de nem eszem akkor az baj? Eszem, de mégis éhes vagyok, ezen kell változtatni, vagy majd hozzászokik a szervezetem a bevitt kalória mennyiséghez és kész? :D

A válaszokat előre is köszönöm! 21/L

U.i.: 74 kg voltam, 2 hónap alatt lefogytam 68-ra és azóta tartom a súlyom. Még 8 kg szeretnék leadni minimum, de közben formálni akarok, nem csak bután fogyni izomból.



2018. febr. 6. 11:52
 1/8 anonim ***** válasza:

A fogyásodat nem érdekli, hogy egész nap jóllakott vagy vagy éhezel, amíg normálisan, de kalóriadeficitben eszel.

Nem tudom, hozzá lehet-e szokni a kevesebb kalóriához, én nem tudtam kipróbálni az éhezést, éhesen mindig eszem, ez nekem alap. Van az a jó étrend, elosztás és megfelelő mozgás, hogy még én sem éhezem fogyáskor, másoknak általában sokkal könnyebben megy ez.

Valamit változtatnék a helyedben a reggeli körül, így ismeretlenül nem tudhatom, mi lehet neked a jó. A magam esetében, ha muszáj lenne a reggeli s egyszerűen nem jut rá több kalória, akkor első körben a leglaktatóbb ételeimet enném, ha megéheznék, akkor pedig ennék 1-2 főtt tojásfehérjét és zöldséget, nekem az egész jó. De lehet, hogy nagy reggelit tartanék és a vacsorám lenne ilyen extrém lightos, fehérje/zöldség típusú... Vagy ennék egy csomót és sokat mozognék, ami jobban beválik s amire képes vagyok.


Nem igazán van olyan nem kezdőknek fogyáskor, hogy "formálás". Fogysz, úgyhogy az izom megtartása a max, az izmosodáshoz többletkalória kell. A formálást izmosodásnak értelmezem, mert általában olyasmit értenek alatta, másnak nincs értelme.

2018. febr. 6. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszod! :)
2018. febr. 6. 12:27
 3/8 anonim ***** válasza:

Ha éhes vagy másfél óra múlva, akkor tízóraizz. :)

A napi keretedet ötfelé érdemes osztani, akkor nem leszel éhes, szinte folyamatosan ehetsz. :)

2018. febr. 6. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Kokain kura 😄😂
2018. febr. 6. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
#3: Ez működhet egyeseknél, de sok ember 5 étkezéssel éhezik kalóriadeficitben (vagy még inkább hízik, mert nem tud/akar éhezni), 3-mal nem. Nekem 3 is túl sok, tömegelni is kettővel fogok. Az időzítés is kritikus lehet.
2018. febr. 6. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

#5 Tudom, én is ki vagyok borulva a napi öt étkezéstől, három felé tudom elosztani legfeljebb. :) Sose értettem azokat, akik képesek órára enni. :D


De a kérdező azt írta, hogy keveset eszik egyszerre, és emiatt éhes. Ha keveset eszik (oké, nyilván relatív, hogy mennyi az annyi), akkor némi számolgatással minél több részre osztva a napi mennyiséget a másfél óra múlva éhes vagyok életérzést ki lehet kerülni. Vagy ha meg is marad, de akkor tudja, hogy nem plusz 3-4 órát kell várni a következő étkezésre, csak egyet, és máris jobban meg lehet állni a dolgot. :)

2018. febr. 6. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm szépen a válaszokat :)
2018. febr. 6. 17:27
 8/8 anonim ***** válasza:

Vicces olvasni a kommenteket,mert én pedig a másik véglet vagyok. Nem hogy napi 5ször,hanem napi 10szer eszem,csak mindig valami finomat,keveset... gyümölcsöket,teljes kiőrlésű kekszeket,túrót,husit stb.


Én azt vettem észre,hogy délelőttönként éhesebb is vagyok,mint délután

Szerintem délelőtt ehetek 4-szer is akár,míg délután a vacsorán kívűl általábn csak 2szer bár van hogy háromszor is:D

1400kcalt szokktam bevinni,illetve ha mozgok akkor többet is

2018. febr. 7. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!