Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Valaki segítene nekem, ,...

Valaki segítene nekem, , egészségesen" fogyni? Most kezdenék de nem tudom hogy fogjak hozzá😟

Figyelt kérdés
2018. febr. 7. 11:41
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Írd le, hogy egy átlagos napon mit szoktál enni reggelire, tízóraira, ebédre, uzsonnára, vacsorára.
2018. febr. 7. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

Regelli - kávé

Ebéd - 1 tányér főtt/sült étel

Nassolás - nem szoktam , mikor egyedül vagyok ,,Rengeteg édeset" de ilyenkor vagy kihányom vagy hashajtozom ( erröl most próbálok leszokni)

Vacsora- gyümölcs

2018. febr. 7. 11:57
 3/20 anonim válasza:

Gyümölcsöt érdemesebb lenne napközben enni, úgy tudom este már nem olyan jó.


Milyen tesmozgást, milyen intenzitással, milyen gyakran végzel?

2018. febr. 7. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Csak naponta 30-60 perc séta
2018. febr. 7. 12:56
 5/20 anonim ***** válasza:

Hány kiló vagy, milyen magas? Hány éves?

Mennyit szeretnél leadni?

Pár perc sétával akarsz fogyni?

2018. febr. 7. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Megpróbálok pár hasznos tanácsot adni, bár dietetikus és személyi edző nem vagyok, neked kell kitapasztalni, hogy mi válik be neked. Én a következőkkel fogytam le, úgy, hogy néha-néha eszek csokit is és sosem éhezek:


1. Reggelire egy teljes kiőrlésű zsemle (szendvics), szalámival (általában csirke, vmi szárazabb), salátával, paprikával, káposzta darabokkal (a lényeg a zöldség), sajttal, egy pohár tejjel. Ez pár órára elég, hogy ne legyek éhes és jól indul a napom, energikus vagyok.

2. Tízóraira 200 g chia puding (chia mag, tej, kókuszreszelék, méz, fagyasztott gyümölcs összeturmixolva), ehhez adok a végén banánt és fagyasztott gyümölcs darabokat. Ez nekem egy nagy energiabomba, sok fehérjét és rostot tartalmaz, és a chia mag segíti a tápanyagok lassú felszívódását.

3. Ebédre nincs konkrét elvárásom, eszem ami jól esik, csak mértékkel, a lényeg, hogy ne nasi legyen és éppen annyit egyek, hogy pont jól lakjak, ne durranjak szét.

4. Uzsonnára megint egy reggelihez hasonló jól megpakolt szendvics + gyűmölcs

5. Vacsorára pedig vmi könnyűt eszek, akár az is lehet szendvics (ha ebédre meleg kaját ettem). Ha ebédre nem sikerült meleg kaját ennem, akkor vacsorakor pótolom, de tényleg csak annyit, hogy ne legyek éhes, nem eszem degeszre magam.

Ezek mellé néha-néha belefér egy-két csoki, nincs jelentősége. Ja és persze sokat sportolok, az fontos.


Ezt nem kell készpénznek venni, csak leírtam, hogy én így alakultam át és fogytam le:)

Szerintem a lényeg, hogy sosem éhezz, naponta többször egyél, a cukrokat próbáld mellőzni (szénsavas üdítők, édességek, sütik, stb.) és mindig csak annyit egyél, hogy jól lakjál, ne többet. Gyümölcsöt estére nem javaslom, azt inkább napközben egyél.

2018. febr. 7. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim válasza:

3-as vagyok. A séta nagyon jó! Fokozatosan kiegészítheted más testmozgással is. Én sem vagyok dietetikus, de szerintem jókat írt az előttem levő.

Sok sikert!

2018. febr. 7. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

Amit írtál, az (a hányást, hashajtózást kivéve, ami extréőm egészségtelen, NE CSINÁLD) akár jó is lehet, attól függ, mit és mennyit eszel s hogy ez számodra jó-e. Főtt/sült étel, ez azért lehet lekváros tészta vagy kolbászos rántotta vagy nyúl zöldséggel. Lehet 10 dkg és 2 kiló. Nem mindegy.


Egyél elég fehérjét, zsírt (ezt csak megemlítem, igyekezni kell, hogy túl keveset vigyél be, kicsi a zsírminimumunk), nem kevés zöldséget...

Oszd el úgy, ahogy neked tetszik s megoldható.

Este inkább fehérjét ennék zöldséggel. Ha a bizonytalan nasit nem nézzük, 24 óra telik el két fehérjebevitel közt a leírásod alapján, ez necces és nem is mindenki tudja megenni a maga kis 70-100 gramm (esetleg több vagy kevesebb) fehérjéjét ebédre... Az átlagos ebédben közel sincs ennyi. Ha nasizol (s nem szabadulsz meg tőle), az jelenthet fehérjét, de lehet, hogy nem olyan nasikat választasz.

2018. febr. 7. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

Első lépésként ajánlom átnézni a hűtődet .

Ilyen alapanyagokból főzzél : -csirke,sertés sovány részei,marha sovány részei, tengeri halak

-tojás

-krumpli/rizs/durumtészta/zabpehely

-sok sok zöldség (uborka,paprika,paradicsom,brokkoli,karfiol,kínai kel,káposzta,cékla, borsó,bab ,és végeláthatatlan opciók ízlésed szerint)

-mozarella,sovány túró

-kókuszolaj,lenmagolaj,tökmagolaj

-gyümölcsök


amit felejts el az a fehérliszt,mindenféle cukros üditőitalok,csokik,nasik,csipszek,gyorséttermi kaják,joghurtok,pudingok,tejszeletek ,tökömtudja .. minden amiről a tvben azt reklámozzák,hogy baromi egészséges neked reggelire


második lépésként a googleba keress egy tápanyagszükséglet kalkulátort , és számold ki mennyi szénhidrátra és fehérjére van szükséged ha fogyni akarsz .

Ezekből a hozzávalókból szépen összeállítasz magadnak egy heti menüt , (igen,meló van vele de meg lehet szokni. Törekedj egyszerű kajákra,amik kevés időt vesznek el,vagy közben tudsz mást is csinálni amig a tepsiben sül)


mellette mozogjál heti 3*1 óra tempós gyaloglás,bicikli,szobabicikli, mellé lehet saját testsúlyos edzés,torna,vagy igazából bármilyen sport amiben örömödet leled.


Napi 2-3 liter víz minimum elengedhetetlen .

Természetesen ha te elhányod magad a haltól,vagy a zabtól,vagy akármitől nem kötelező mindent enni a felsoroltakból,csak nagyjából ezekből kéne válogatni .

A titok,hogy meló van vele,igen,oda kell figyelni nem lehet útközben 2 kakaóscsigát bekapni ,meg beugrani a mekibe ,de hosszútávon megtérül bőven és eredményes

2018. febr. 8. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
ja és természetesen rengeteg "jó" alapanyag van még, de úgy gondolom ezek a legkönnyebben hozzáférhetőek,így egy basic listának szántam.
2018. febr. 8. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!