Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » ANYAGCSERE TÍPUSOK? Valóban...

ANYAGCSERE TÍPUSOK? Valóban létezik ilyen vagy csak ez is egy jó marketing fogás amivel lehúzzák az embert?

Figyelt kérdés
2018. febr. 8. 09:08
 1/8 anonim ***** válasza:
55%
Ha legalább az általános iskolát kijártad és van annyi biológiai ismereted, hogy tudod értelmezni az olvasott szöveget, akkor magadtól is rájössz.
2018. febr. 8. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
Tudomásom szerint van olyan ember, akinek lassabb (ők általában hajlamosabbak a túlsújra), és olyanok, akiknek gyorsabb (ők soványabbak).
2018. febr. 8. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
De konkrét anyagcsere-típusokról nem tudok, eközött a két érték között változik mindenkinek.
2018. febr. 8. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Hát kedves első abban biztos lehetsz,hogy ezt a biológia órán nem tanítják.

Ha csak ilyen bunkó módon tudsz megnyilvánulni akkor inkább ne erőltesd, főleg akkor nem ha nem értesz valamihez, márpedig a kommentedből világosan kiderül,hogy halvány lila gőzöd nincs mit is kérdezek igazából.


A többieknek:

3 anyagcsere típust különböztetnek meg.

Szénhidrát-típus

Fehérje típus

Vegyes típus


Manapság előszeretettel használja sok táplálkozás tanácsadó is, viszont olvastam több olyat is,hogy nincs tudományos alapja ennek az egész tipizálásnak.


Ez az ami érdekelne, első sorban olyan emberektől akik érdemben hozzá tudnak szólni.

2018. febr. 8. 11:20
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
Ha ennyire nagy tudású vagy akkor minek kérdezel. Értem én, hogy jól esik neked kioktatni valakit de ezzel semmire nem jutsz.
2018. febr. 8. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Nem vagyok nagy tudású a témában, csupán annyit tudok,hogy ez egy létező és elfogadott dolog, arról,hogy mennyi az igazság alapja fogalmam sincs.

Ezért kérdeztem olyat akinek viszont van!


Teljesen normálisan fel tettem egy kérdést, majd a drága 1. kommentelő fogta magát és személyeskedve, roppant intelligens stílusban reagált valamit. Engedd már meg nekem,hogy úgy reagáljak erre ahogy én szeretnék.

2018. febr. 8. 11:56
 7/8 anonim ***** válasza:

Szerintem létezik. Én pl nem bírom a szénhidrátot. Nem leszek tőle kövér, de elsorvadnak az izmaim, lötyög mindenem, mint egy fóka, fakó, ráncos lesz a bőröm, mindig éhes és fàradt vagyok.

Egy éve váltottam ketogén diétára, azóta tele vagyok energiával, a bőröm kisimult és a testem sokkal tónusosabb, szálkásabb lett, annak ellenére, hogy híztam 6 kilót, mert végre olyan tápanyagokat kap, amikkel tud is mit kezdeni.

Viszont van egy kolléganőm, aki szinte mást sem eszik, csak lisztes-cukros dolgokat és ő is gyönyörű, majd kicsattan az egészségtől.

2018. febr. 8. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Fogalmam sincs, de az ilyen szétválasztóknak olyan sok értelmük általában nincs, a többség úgyis "vegyes". A testalkatok is ilyenek, a legtöbb ember egyértelműen egyik sem.


De mit számít ez? A legjobb, ha kitapasztalod, neked mi a jó. Változtatsz az étkezéseden s a szervezet általában elég hamar közli a véleményét... Úgyis egyediek vagyunk :) Mit érünk azzal, hogy 3 csoportba beosztanak minket? Az nem ad étrendet, azt személyre szabottan kell.

2018. febr. 8. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!