Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Zavar van a fejemben, tisztázn...

Zavar van a fejemben, tisztázná ezt valaki? Aerob, kardió, intervallum edzés! Különbség? Melyik mikor jó? Melyik a legideálisabb fogyáshoz, a legkevesebb izomvesztéshez?

Figyelt kérdés
2018. febr. 9. 09:16
 1/6 A kérdező kommentje:

Illetve melyikből mennyit ideális edzeni egy héten és mennyi időt egy alkalommal?Előtte vagy utána kell enni?Ch és fehérje is kell?Vagy mikor melyik?

Illetve tényleg az intervallum edzés csak éhgyomorra hatékony?

2018. febr. 9. 09:17
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

A lényeg az, hogyha nem éhgyomorra mész, akkor az első 20-25 perc azzal telik, hogy azt bontja le a szervezeted, amit aznap bevittél.

Nem kötelező éhgyomorra edzeni, de azzal kicsit "átvered" a szervezeted (főleg, ha előző este nem volt szénhidrát), mert üres tartalékokkal mész, így nincs mit elbontani, tehát az elejétől hasznosul az edzés.

2018. febr. 9. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

1. A zsírégetést nem kell beindítani, ez egy városi legenda... a szervezetben az élő szervezetben folyamatosak az építő és lebontó folyamatok...

Tehát ha az étrended indokolja akkor fogyni fogsz, ha a fene fenét eszik akkor is.


Az aerob mozgás, mint a neve is mutatja, azt jelenti, hogy mozgás közben az izmaid kapnak elegendő oxigént a működéshez, így aztán hosszú ideig lehet adott mozgásformát csinálni, így ha van rá időd, kvasok kcal elégethető vele.


Az anaerob mozgásformák, ide tartozik a "kardió" az intervallum, de a súlyemelés stb stb... arról szól, hogy mozgás közben nem kap elegendő oxigént az izom, így hamar kifárad. Ezekkel rövid idő alatt sok kcal elégethető, de kifulladsz és akkor nincs tovább...


Az izmok lebomlása pedig a legtriviálisabb idióta városi legenda... 20 éves sportmúltam alatt egyetlen egy emberrel nem találkoztam, akinek a sportolás lebontotta volna az izomzatát... tipikus netes hoax...

2018. febr. 9. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Annyival egészíteném ki az előttem szóló gondolatatát, hogy a kardióban belül, az intervall edzések sok-sok órával az edzés után is komolyan pörgetik az anyagcserét.

Na most ez is nyilvánvalóan függ az intenzitástól egy igazi HIIT edzés (magas intenzitásu intervall) anyagcsere pörgető hatása egy napig is fennmaradhat.

Viszont ez tényleg durva edzés, kezdőknek semmiképp nem ajánlanám.

2018. febr. 9. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Akkor tulajdonképpen,ha pl az intervallum edzés és a sima kardió edzés is anaerob,akkor melyek az aerob edzések vagy az milyen?Keverek mindent mindennel,még kezdő vagyok,bocsi. :D

2018. febr. 9. 15:33
 6/6 anonim ***** válasza:
23%

Az aerobot igazából én nem szívesen nevezem "edzésnek"

Mivel nem igazán edzel vele semmit...

Olyan mozgásformák, amiket lehet huzamos ideig csinálni, pl gyaloglás, bringázás, úszás stb stb, ha pl fogyási céllal csinálod, érdemes belőni az aerob tartományod csúcsát, mivel itt a legintenzívebb a mozgás, de még nem fordul át anaerobba így tudod vele égetni a fránya kalóriákat... van erte millió képlet, meg pulzuskontroll meg kutyafüle, de igazából mindez feleslege, az a tempó tökéletes, aminél még tudnál lihegéa nélkül beszélni... ha már lihegni kell, az már légszomj, azaz kevés a zoxigén.

2018. febr. 9. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!