Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Az emberek miért csak fogyni...

Az emberek miért csak fogyni akarnak és nem testképet javítani?

Figyelt kérdés

Itt arra gondolok, hogy főleg itt az oldalon de magán életemben is az a főkérdéskőr:

"Hogyan fogyhatnék le?", "Hogyan legyek vékonyabb?"

Akkor szinte mindenkinek az jut eszébe, hogy keveset kell enni. Viszont az már kevesebbekben merül fel, hogy sportolni is kellene és nem egy összeesett, összeszáradt testformát látni a tükörben. Az emberek tényleg nem gondolnak bele, hogy fognak kinézni a "ledobnak" heti 1 kiló zsírt és izmot? Még a férfiak sem gondolnak bele, hogyan fognak utána kinézni? Viszont mikor azt mondom, hogy járjanak el sportolni mert az sokat segít és rengeteg pozitív hozadéka lesz akkor olyan színvonaltalan válaszokat kapok, hogy nem akarom elhinni.

"Én nem megyek le súlyokat rángatni mert műizmaim lesznek csak attól a sok szertől!" Ki mondta, hogy csak a súlyzós edzés forma létezik? Nem is tudtam, hogy kötelező a szerhasználat ebben a sportban.

A lányok félnek, hogy túl izmosak lesznek és ha el is mennek akkor jelentős részük csak fenékre edz és lábra de guggolni persze egyiküknek sincs esze.



2018. febr. 11. 15:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
91%
Nézd, megmondom neked tök őszintén, bár lehet, hogy egyeseknek nem tetszik a válasz. Én kizárólag azért figyelek a súlyomra, mert különben beszólogatnak, ha az ember kövér. A sport viszont meg egy életforma. Semmi bajom vele, szeretem a tévében nézni, de nem csinálni.nsétálok, biciklizek a szabadban, de ennyi, nem vágyom többre. Fogyni meg néha azért kell, hogy mások emberszámba vegyenek.
2018. febr. 11. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
89%

Nekem mozgás nélkül nincs diéta.

Sokan csak a kilóra mennek, én a centikben hiszek. A táplálkozás nagyon fontos alapköve a diétának, van aki úgy érzi bőven elég változás számára az étkezés megváltoztatása.

Pedig ha jobban belegondolunk, ha valaki ránk néz nem azt látja hány kilósak vagyunk, hanem azt, hogy milyen a formánk. Forma pedig izomtól van.

2018. febr. 11. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

De, rengetegen gondolnak a mozgásra, még itt is. Az étrendhez nem ért, de az edzésig eljut, ez elég gyakori.


Műizmok egyébként nem léteznek, ez is elég buta, de sajna létező tévképzet, tudom.


A guggolás pont hogy fenék és láb, azt akartad írni inkább, hogy hanyagolja a felsőtestet. Ez engem is zavar kissé. Pedig maximum a láb az, ami már-már túl izmos lehet egy kigyúrt nőn koksz nélkül, a többi nem igazán. Hogy miért gondolják egyesek, hogy bébisúlyokkal kalóriadeficitben ki tudja, mekkora izmaik fejlődnek lányként, fogalmam sincs. De ha valaki izomszegény akar maradni, csak a kerek fenék érdekli, végülis joga van hozzá.

2018. febr. 11. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha tényleg értenél a dologhoz, magadtól is tudnád a választ.

Az emberek - a nők meg aztán pláne - eredményt akarnak látni. A centik nem látványosak nagyon sokáig, a kilók annál inkább, és nagyon egyszerűen lehet is őket ellenőrizni. Ez látványos eredmény.

Emellett a sport idő. Én elkezdtem járni edzeni diétával párhuzamosan, de fogalmam sincs, hogy fogom hosszú távon beiktatni a heti (minimum) három edzést. Mert pár hétig tekintettel vannak rám melóban is, hogy úgy osztatom be magam, hogy jó legyen, és párom is, hogy mindig a közös időnkből veszem el az edzésre szántat, de hosszú távon senki nem lesz toleráns...

Ez is az oka annak, hogy sokan nem spórolnak. Nőknél ez hatványozott, mert - ritka kivétellel - a kismanók nem végzik el a házimunkát meg a főzést sem...

2018. febr. 11. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
70%

Én 15 kg plusszal is jól érzem magam.

Nem szoktak "beszólni", de ha valaki mégis, magasról teszek rá.

Azért akarok FOGYNI, hogy egy reggel ne arra ébredjek, hogy az a +15 időközben +30 lett (a mostani állapot is lassan alakult ki, azt persze láttam, hogy van rajtam valamennyi, de nem gondoltam, hogy ennyi, amíg egyszer véletlenül rá nem álltam egy mérlegre)

Az étrendemet viszonylag kis lemondással át tudtam alakítani, az ételkészítés valamivel több idő, de ezt ki lehet bírni. Viszont sok olyasmire sem jut "napi fél óra" sem, amivel sokkal szívesebben foglalkoznék, mint az edzés. Lehet, hogy egyszer megváltozik a véleményem, de most ez van.

2018. febr. 11. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
89%

20 éves lány vagyok, és én sem értem, hogy nőtársaim miért csak a kilókkal foglalkoznak, az menjen lefele, bármi áron, az sem baj, ha izom is alig marad a végén rajtuk, aztán sírnak hogy hiába fogytak le, plötyik maradtak. Én is épp fogyok, sportolok is mellette, hosszútávon tervben van más sportok kipróbálása is, szeretnék valami küzdősportba is belekóstolni, szeretném élvezni is a mozgást, nem csak letudni mint a mosogatást vagy a porszívózást. Nem éppen érdekel mások véleménye, én nem nádszál vékony szeretnék lenni, hanem olyan izmos, szálkás nő, aki nem fullad ki ha fel kell szaladnia az x emeletre, vagy lefutni x km-ert, megvédenie magát, vagy letekerni a-ból b-be. :D

Nyílván megértem ha a társadalmi nyomás belejátszik valaki motivációjába, de sajnálom azt, aki csak ezt látja a saját testének fejlesztésében, nem pedig a saját elvárásai vannak előtérben. Mondom ezt úgy, hogy pár éve ilyen voltam, így nem lesajnálás, tudom milyen ez és őszintén sajnálom aki ebben a periódusban van épp.

Szerintem a sport részesének kellene lennie mindenki életének valamilyen mértékben és formában, hiszen senki ne mondja hogy egyik sportot sem tudja élvezni, hiszen annyi van mint a nyű, és nem kell mindenkinek egyforma időmennyiséget és energiát beleölnie, de mindenkinek arra van ideje amire akarja. Aki akar az nem kifogásokat hanem megoldásokat keres. Persze mindenki megteheti, hogy kihagyja az életéből, ez csak a személyes véleményem!

2018. febr. 11. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
70%

A nőknél szerintem a tévhitek képzik a probléma gyökerét.

A legtöbben nem csak vékonyak akarnak lenni,hanem izmosak és formásak is,csak az a bibi hogy azt hiszik ezt nagyon kevés szénhidrát és zsírbevitellel fogják elérni . Ha mozognak is,akkor is csak kardió ( arra szükség van,és nagyon jó,csak épp nem úgy fog kinézni a "diétája" végén,ahogy ő azt elképzelte) .

Betegesen félnek a szénhidráttól, rengeteg ismerősömön látom,hogy hiába mozog,sportol tisztességesen , de 1-2 év (!) után sincs semmiféle változás a formájában,mert salátaleveleken meg száraz csirkemellen él zéró kólával .

Ezzel egyébként semmi baj,mindenki úgy csinálja ahogy akarja ,de nem kell nagy csodát várni a madáreleség+ mozgás hiánya,vagy madáreleség+ futás csodamódszerek végén. Általában ők az elsők egyébként,akik megszólják az izmosabb (nem kokszos és nem versenysportoló szintű) nőket ,hogy férfiasak :D


Egyébként amig az emberek 80%a ezen az oldalon 500 kalóriát akar enni egy nap,hogy lefogyjon ,meg folyamatosan a kiskapukat keresi,és azt az 500-1000 kalóriát is szemétből akarja bevinni,addig nincs miről tárgyalni a sporttal kapcsolatban velük ,szerintem :D


Szóval: tudatlanság,józan paraszti ész hiánya az oka . Senki nem születik szakértőnek,de ha itt ül az internet előtt bárki,akkor képtelen vagyok elfogadni ezt kifogásként a hülyeségre,ha én el akarok érni valamit utánaolvasok , konkrétan három kattintás és minden információhoz hozzájut bárki a táplálkozással és a sporttal kapcsolatban ,persze nem a femina meg a kiskegyed oldalakon . Szűrni kéne az információt,itt jöne a JÓZAN PARASZTI ÉSZ ,nem kell atomfizikusnak lenni ,de könyörgöm,azért van egy szint akik teljesen menthetetlenek .

2018. febr. 19. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

"csak az a bibi hogy azt hiszik ezt nagyon kevés szénhidrát és zsírbevitellel fogják elérni"


Speciel nekem ezt a személyi edző mondta, hogy így kell csinálni, most akkor hol a bibi? :)

2018. febr. 19. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Ha arról volt szó, hogy hogyan fogyj le x kiló zsírt, akkor nyilván ezt mondta, csak ezzel az összetétellel örülni kell, ha nem, vagy csak kevés izmot vesztesz fogyás közben, nem még hogy izmosodj. Ebben nincs bibi, ha nem csak pár kilót, vagy pár kilót de nem nagyon lassan akarsz leadni. Viszont utána ha már közel elégedett vagy a fogyással, de nincs formád, nem vagy izmos, formás, plötyi vagy, akkor hiába tartod magad alacsony ch-n meg kardion, futáson, nem fog segíteni a problémán. Ott a bibi, hogy ezt csinálják tovább sokan, mikor simán emelni kéne ilyenkor már a kaján, és súlyzós, erősítő, saját testsúlyos edzéseket beiktatni, s hozzá megtartani kevés kardiót.

Ez az én meglátásom a bibiről...:D

2018. febr. 21. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ja, nem ugyanaz voltam, mint akit kérdeztél, csak idekontárkodtam :D
2018. febr. 21. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!