Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan tartsam be a diétámat?...

Hogyan tartsam be a diétámat? Honnan szerezzek motivációt? Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Minden reggel elkezdem, de legkésőbb délutánra abba is hagyom. Aztán bűnudatom van, sírok és este elhatározom magam, hogy akkor holnaptól komolyan elkezdem, de megint ugyanoda jutok. Sose sikerül, a leghosszabb 3 nap volt egyszer. Annyira elkeserítő, január 1 óta próbálom csinálni, de folyton feladom, nincs akaraterőm, gyenge szr vagyok, egy idióta. Azóta csak több kiló lettem. Mi a fenét tegyek? Segítene vki? Pofozzam fel magam? Vágjam fel az ereimet? Inkább megdögölnék a gcibe már. Elegem van mindenből.
2018. febr. 13. 07:41
 1/10 anonim ***** válasza:
74%

Hány kg vagy, hogy ennyire negatívan tekintesz magadra?

Valószínűleg olyan diétát akarsz kivitelezni, ami délelőtt a koplalás kategória, délutánra pedig olyan éhes vagy, hogy telezabálod magad.

Hidd el, ha eszel napközben is rendesen, hasznosan, akkor nem fogod feladni.

Az első pár nap a nehéz, utána már sokkal könnyebb.

A motivációd pedig az lesz, mikor látod, hogy fogytál és van elég erőd, kitartásod végigvinni.

2018. febr. 13. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Írd le, hogy mégis miből áll a diétád, mert ha koplalsz, akkor ne csodálkozz, hogy nem bírod.
2018. febr. 13. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Talán az a baj, hogy nem megfelelő ételekkel kezded a napot. Ha szénhidrátokra alapozol (pl. zab, teljes kiőrlésű pékáru), de kevés mellé a fehérje és a zsír is, akkor lehetsz délutánra olyan éhes, hogy a falat kaparod.

Ezért jó reggelinek a tojás, 2 db csak 150 kcal, mellé egy kis zöldség, és máris bevittél egy csomó fontos tápanyagot, vitamint. Ha ez kevés, rakj hozzá még egy kis sajtot (40 g Gouda sajt 140 kcal), és még mindig 400 kcal alatt vagy.

Ne nullkalóriás ételekkel kísérletezz, amiktől csak éhesebb leszel, hanem olyanokkal, amikben van tápanyag (ebédre pl. egy tányér zöldséges leves, egy kis főzelék és hús). Így nem fog elfogyni az akaraterőd, mert a tested érzi, hogy megkapja, ami kell neki. Délután egy kis mozgás, este pedig korai fekvés, és máris volt egy sikeres napod.

2018. febr. 13. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Én hányszor csináltam ezt mint te. Kb 30 kiló plusszig. Mondjuk az ereimet soha nem vágnám fel. Szóval úgy oldottam meg hogy először is minden sz.ar agyament , koplalós, ezt kihagyós, azt megvonós baromságot kivertem a fejemből. Nem tudom te mit próbáltál de én szinte az összes szart. Elhatároztam hogy normálisan fogok táplálkozni és heti háromszor fél órát tornázom. Ha esik ha fúj. Nincs kifogás. ( soha nem sportoltam igazán) a kaján úgy változtattam hogy minden reggel reggeli fél kilenckor. Nekem ez azért jó mert akkor délig kibírom normálisan. Próbáltam előbb de akkor 11 kor kiesik a szemem. A munkahelyemen délben van ebéd szünet. Tehát dél ebéd. Na a lényeg hogy nem hozok felesleges kaját, nasit, nem tárolok nasit a fiókomban. Tehát azt eszem és annyit amit otthon raktam. Tehát itt nincs kilengés délután négyig amíg haza nem érek. Na otthon kell észen lennem.ha éhes vagyok négykor eszem egy kisebb tányér főtt kaját. Átlagos ételeket amiket főzök. Semmi különös. Csak nem nagy tányérral, nem duplán. Vékony szelet kenyérrel. Az este még nehezebb ilyenkor jön az érzés zabálnom kell, csipsz, csoki. Stb... na ezeket nem tartok otthon. Hiszen ha nincs otthon akkor nem lehet megenni. 6 körül jön a torna. Utána elmúlik a zaba roham érzése. Érdekes, torna után soha nem ettem tele magam, nem szaladt el velem a ló, és még csak nem is nehéz kontrollálni magam. Van hogy ha éhes vagyok eszem valami keveset. Kisebb szendvics plusz kevés gyümölcs( amúgy a 90 napos agymenés óta nem igazán szeretem de kell néha ennem) Szóval teljesen átlagos ételeket eszem csak kevesebbet mindenből. Süteményeket heti 1x de csak 1 darabot nem hármat. Kenyeret is eszem mert nekem kell. De papírvékony szeletet. És képzeld el, én aki egy csomó kaját megettem hogy ez is elég. Nem is voltam éhes már a legelső nap sem. Csak egyszerűen zabáltam. A sportban találtam meg az eszközt hogy a falás rohamokat megállítsam. Illetve átlagban ugye napi 4 x eszem. Reggel, dél, délután 4-5 felé és ha kell este 8-9 körül. Mert nyáron mikor még este 9 kor megyek haza a munkából kiesne a szemem. Most télen van hogy nem kell már este a kaja. De van mikor kell. És fogyok, formásodom.
2018. febr. 13. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Nekem 30 kilótól kell megszabadulnom. Én azt döntöttem el, hogy szeretném jól érezni magamat, csak ezért sportolok és eszem normálisan. A fogyás csak egy "mellékhatása" lesz ennek.

Ésszerű diétát kéne kitalálnod, amit nem nehéz betartani.

Másik jó megoldás, hogy kis célokat tűzöl ki, és lépésről lépésre haladsz. Pl.: egy hét alatt kocogok 15 km-t. Úgy osztod be, ahogyan akarod. Vagy: ma nem eszem semmit, amiben cukor van. Ha betartasz valamit, amit kitűztél, az nagyon jó érzés, és erőt ad a továbblépéshez.

2018. febr. 13. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
81%
Én amikor kezdtem, kidobtam/elajándékoztam mindent, de tényleg mindent a kamrából/hűtőből. Kipucoltam, a polcokat letöröltem, mindet. Ez segített rendet tenni a fejemben, na meg véletlen sem tudok elcsábulni valami eldugott csokira/chipszre. Aztán vettem egészséges kajákat, de szigorúan megtervezve a heti menüt, semmiből sem vettem többet, mint ami kellett. Ha 2 csirkemell kellett, nem vettem többet, ha 3 alma, akkor 3 almát vettem. Ez segített betartani a tervemet. Ma már nem így csinálom, mert hónapok alatt megszoktam, és kibírom, de az első hetekben ez tényleg nagy segítség volt.
2018. febr. 13. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Részvétem, de legalább a hozzám hasonló gyöngék látják, hogy lehetne rosszabb is... OK, ez annyira nem vigasztal.


Mennyi a felesleged? Nekem az utolsó 10 kiló évek óta elég lelkesen megvan, de az első tizensok nem volt nehéz, MIUTÁN megtaláltam azt az étrendet, ami élvezetes, szerintem eléggé egészséges (hosszú, egészséges életet tervezek, ez a szempont a legfontosabb számomra) és simán, jóllakottan fogyok, a rebellis énemet gyakori kilengésekkel leszerelve, ha kell (ez bizonyos szakaszokban nem opció, akkor a szigorú diétán belül trükközök, meglepően kreatív tudok lenni ebben, ha kell).


Ha egy nyamvadt napig sem bírod, akkor valószínűleg átkozottul rossz módszert alkalmazol, erről a többiek már írtak. VAN, aki pompásan jóllakik akár egy halom cukorral is, de a tipikus esetben tényleg nem szénhidráttal célszerű jóllakni reggel (legalábbis nem akáérmilyennel, de ha már eszel, ne hanyagold el a fontosabb makrókat). De még az sem mindegy, mikor és mennyit eszel (jó, van, akinek nem számít, van, akinek döntő fontosságú. nekem pl. a reggeli az egyik legbiztosabb módja a fogyás megakadályozásának, bármilyen is az. ez persze extrém példa, szerintem kevesen ilyenek).


A lényeg, hogy fogj egy nemcsak általánosan jó, tápanyagdús, de neked személyesen megfelelő diétát. Plusz mozogj. Gondolkodj életmódváltásban.


Nekem néha az segít, hogy valami nagyon érdekes megszorítást pakolok magamra, persze általában nem hosszan s az egészséget sosem veszélyeztetve. Az szórakoztat annyira, hogy pótolja azokat a gasztroélvezeteket, amik épp nincsenek az étrendemben, de persze olyan is kell. Én mindig a kedvenceimet eszem. Némely kedvencemet, persze, mert előnytelen kedvenceim is vannak, de nem arra kell fókuszálni, hogy mit nem akarsz enni, pedig milyen finom. Annyi jót ehetsz. Normál diétázóként naponta többször is.

Úgyhogy kutasd ki, mégis MIÉRT szeged meg. Rossz a diéta, nem ízlik az étel? Kevés az étel? Rossz időzítés, elosztás? Minden pöpec, de beléd bújik a kisördög? Önsorsrontó vagy?

Nekem a kemény elhatározás is sokat ér, de lehet, hogy ez neked nem működik. DE lehet, hogy sokkal, sokkal, sokkal nagyobb az akaraterőd evésnél, mint nekem (én nem használok ilyesmit, elvi problémám van vele. azt eszem, amit akarok. a trükk az, hogy azt akarjam enni, amit "kell", na ehhez kell a személyre szabott diéta), csak tényleg rossz módszert alkalmazol, amit normális ember nem tart be, nagyon helyesen.


Mennyit írok anélkül, hogy fogalmam lenne, mennyi felesleged van és milyen az étrended... Több infóval jobb lenne, mint így általánosan.

2018. febr. 13. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

De szerencsések egyesek, hogy nem tartanak otthon csokit és kész (mondjuk rajtam nem segítene, ennék helyette mást. persze adott esetben megoldás, csak van, amikor nem).

Sokunk nem egyedül lakik, így ez élből megvalósíthatatlan, én pedig teljesen szimpla alapanyagokból kreálok 5 perc alatt édességet. S nem dobhatok ki mindent. Főleg a heti minimum 15-ször sütit evő páromat nem, isteni szerencse, hogy az ő sütijeit nem nagyon szeretem.


De van, akinek bolt van a közelében vagy elmegy pékségek mellett. Ha valaki fegyelmezetlen, semmi nem segít. Attól még nagyon jó az otthoni puritánabb felhozatalra törekedni (én ha sütök valamit, ügyelek arra, hogy ne legyen gond, ha mindet megesszük ketten, mert úgyis meg fogjuk. akkora tortát sütök, hogy a fele tökéletes ebéd legyen a leves után meg ilyenek), de alapból kell némi önuralom, elhatározás. Jó tervezés, szokások mellett kevés kell, de az nagyon.


Ha pedig éhes délután, akkor tényleg nem segít, ha nincs nasi, de van étel, de az rossz diéta, változtatni kell.

2018. febr. 13. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

8 nak

Én úgy tudom megoldani a nem tartok otthon csipszet meg csokit hogy általában ez a roham rám este jön és este 8 kor azért nincs kedvem a tv mellől felkelni és elmenni a boltba. Nekem ehhez kocsiba is kell ülnöm. A másik, hogy a férjem olyan szinten támogat engem ebben a dologban hogy kértem ne vegyen ő sem csipszeket meg nasit mert én azt is képes vagyok felzabálni lelkiismeret nélkül( sokszor meg is tettem), hogy belement. Hónapok óta nem evett ilyeneket. Támogat, velem örül, segít. Valaki írta hogy öt perc alatt összedob fincsi édességet. Na én ha bűnöznék akkor dobos torta és hasonlókat szeretek. Ezeket meg ugye nem öt perc összedobni. Hónapok óta nem ettem és múltkor úgy gondoltam megajándékozom magam egy szelet dobossal, vettem is és képzeljétek nem ízlett annyira mint régen. Megettem de rá jöttem hogy már nem kell annyira. Soha nem hittem mikor hasonlót írtak.Szóval képesek vagyunk változni.

2018. febr. 13. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat, kedves szavakat.

Nekem sajna a szüleim egyáltalán nem támogatnak, sőt, ha nem szeretnék vmiből enni, egyből hisztiznek, hiába mondom el nekik 1000x szépen, hogy mit szeretnék, ne csinálják ezt.

Most viszont tényleg elhatározom már magam. Totál elegem lett, a mai nappal betelt a pohár. Most nem csak random azt mondom, hogy na akkor holnaptól. Most nem kellett tanulnom, mert már kész volt minden. Szóval egész délután agyaltam, számoltam, terveztem, jegyzeteltem. Ha vkit érdekel, akkor írok majd, hogy hogy haladok. Írhattok priviben is, ha úgy van.

Köszönök mindent!

2018. febr. 13. 22:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!