Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Szerintetek anorexiás vagyok?

Szerintetek anorexiás vagyok?

Figyelt kérdés

170 cm vagyok 56 kg.

Anyukam mondja hogy meghiztal meg ilyenek (azert mondja mert 6.-ban 36 kg voltam ami alapbol se normalis akkor szerintem) meg az orvosom is ezt mondja. Elegem lett belole ezert kezdtem el eleinte kevesebbet enni. Most mar napi 3szor eszek (neha bekapok egy korpas kekszet napkozben) reggeli az melegszendvics. Ebed ami van de abbol is kozepes adag. Vacsora alma.

Neha mar undorodok bekapni egy falat kajat is.

Eddzeni szoktam itthon a futopadon.

Ez ugye nem anorexia?

15/L


2018. febr. 21. 11:48
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Es ebed utan megiszok egy csesze cukormentes kavet mert az elvileg gyorsitja az emesztest es igy nyugodtabb vagyok
2018. febr. 21. 11:51
 2/11 anonim ***** válasza:
84%
De, ez anorexia. A magasságodhoz a súlyod pont jó. Ilyen arányokkal vékonynak kell lenned. Ha nem vagy megelégedve a testeddel, akkor sportolj, egyél rendesen. Vacsorára ne csak almát egyél, hanem rendes ételt. A kávéra nem kéne ilyen fiatalon rászoknod, mert nem egészséges a koffein egy fejlődő szervezetnek.
2018. febr. 21. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
57%

Az anorexia nervosa egy pszichologiai betegseg, ami borzaszto testkepzavarrol szol. A te testkeped meg lehet normalis, annak ellenere, hogy alacsony a sulyod.


Mutatok egy peldat.


Ez a holgy 170 cm es 54 kg: [link] - o tipikus skinny fat alkat: alacsony a sulya de van lathato feleslege.


Ez a holgy 170 cm es 58 kg: [link] - neki semmi tulsulya nincsen, szep feszes alkat.


Ha te az elsohoz hasonlitasz, akkor megertem, hogy fogyni szeretnel. DE! Azt azert vedd eszre, hogy a masodik holgynek nagyobb a sulya, tehat a skinny fat-bol nem a fogyas a megoldas, hanem a rendszeres sport es kiegyensulyozott etrend.


Ha a celod az, hogy igy nezz ki, na akkor vannak mar gondok: [link]


Ezt gondold at elobb, mielott belefogsz a koplalasba.

2018. febr. 21. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem, ez még nem, de ha nem figyelsz rá, az is lehet.

Barátnőm anorexiás volt. Nála előfordult, hogy napi 1 db almát evett. AMikor kényszerrel kórházba vitték, kitépte a gyomorszondát, hogy őt ne etessék.

Olyan 40 kg volt a 170 magassághoz.

Mára már meggyógyult, de még mindig figyel a táplálék bevitelre. Már nem beteg, egészségesen vékony.


Szóval az nem baj, ha figyelsz az étkezésre, és sportolsz, csak ne betegesen tedd.

Figyeld a testtömegindexed, ne menjen a normál érték alá.

2018. febr. 21. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
68%

Nem tűnik úgy, hogy az lennék, bár nem írtál eleget, ezt azért nemkönnyű megállapítani, hisz a vékonység és koplalás sokkal, sokkal több embert érint, mint az anorexia. Koplalni testképzavar, evészavar nélkül is lehet, néha még meglepően normális emberek is csinálják.


Te egy befolyásolható (nem negatívan írom, casak tényszerűen, bizonyos szintig mindenki az, főleg ha családtag a befolyásoló) tinilány vagy, akinek beszólt az anyja, totálisan idiótán (nem rá írom, hanem a viselkedésére, tudnék más szavakat is írni, főleg hogy felelőtlen és káros, mérgező). Rengeteg kislány sodródott már anorexiába emiatt, remélem, te nem fogsz, de még nem látom, hogy ott tartanál. Az undorodás már rossz jel, de ilyen anya mellett... Nem csodálom, ha az evésről a beszólásai jutnak eszedbe s ez elrontja az étvágyadat.

Viszont nem írsz bűntudatról, testképzavarról, ráadásul egy anorexiás azért lényegesen koplalósabban eszik, kerüli az étkezéseket...

Te mindössze meg akarsz felelni édesanyádnak s a leírás alapján viszonylag normálisan fogyózol (a legtöbb kérdés kiírója sokkal rosszabb, akkor is, ha felnőtt és megjöhetett volna az esze), a baj csak az, hogy hallgatsz az anyád problémás ízlésére. Mondjuk incifinci fölösleged lehet, ha nem vagy kicsit sem izmos, de ebben a korban s olyan szinten fogyózni, hogy este nem is eszel, ezt túlreagálásnak érzem.

Ha látnálak és elbeszélgethetnék veled, még én is többet tudnék mondani, pedig még pszichológus sem vagyok, orvos sem. Az orvos mégis mit mondott? Mert lehet, hogy a súlyod nőtt egy kicsit, de ezt így kéne közölni ebben a szituban, a meghízásról az embernek kicsit más, több, rosszabb jut eszébe, te pedig ha nem is vagy nagyon vékony (nem látlak, nem tudom), a normális szint alsó határán lehetsz.

2018. febr. 21. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Hat eloszor anyam kezdte azzal h na radferne a mozgas van itt kicsi háj. Aztan h mozogjal mar tobbet es igy elkezdte mutogatni h hol vagyok hájas meg ezek.de o ezt viccnek fogja fel mert szerinte ez kur*a vicces es meg o van felhabordva ha rosszul esik nekem.
2018. febr. 21. 12:47
 7/11 A kérdező kommentje:
Ja es am o sem egy sovany alkat.
2018. febr. 21. 12:48
 8/11 A kérdező kommentje:
Meg egszer alig ettem ebedet es akkor mondja h miert nem eszel en meg mondtam h pl azert mert ba*ogatsz a sullyommal erre o mondka nem en nem dehogy is.
2018. febr. 21. 12:50
 9/11 anonim ***** válasza:
51%

De, ez anorexia, vagy legalábbis az afelé vezető út. Tök vékony vagy.

Az sem jó jel, hogy undorodsz a kajától.

Anyukád szerintem nem akart bántani, egyszerűen megjegyezte, hogy nem vagy már olyan sovány, mint 6-ban. És gyanítom, hogy ezt csak te értékelted kritikának és inkább pozitívnak szánta, hiszen a 36 kg tényleg nagyon kevés volt. Ez sem jó jel, hogy mindent így értelmezel.

2018. febr. 21. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nahát, normális válaszok.
2018. febr. 21. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!