Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Megállt a fogyásom, akármit...

Megállt a fogyásom, akármit csinálok az utolsó 5 kiló nem akar lemenni. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Szülés után leadtam 20 kilót,még 5-öt kéne. 160gr -os ch diétán vagyok,tornázom,és most már ördögnyelvet is szedek,de nem tudom lerobbantani ezt az 5 kilót.
2018. febr. 21. 14:01
 1/9 anonim ***** válasza:
55%

Gondolom, nincs kalóriadeficited. Mozogj többet vagy csökkentsd a szénhidrátot (akár mást is, ha lehet, de ilyen sok szénhidrát mellett valószínűleg a másik kettőn nincs sok csökkentenivaló, bár ki tudja?).

Nekem több a feleslegem, mozgok, az anyagcserém az átlagosnál gyorsabb, de 160 gramm ch-val elég nehezen fogynék.

2018. febr. 21. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
sok a 160? orvos állította be mert ir-re szedek gyógyszert
2018. febr. 21. 14:32
 3/9 anonim ***** válasza:
Van, akinek sok. 160g ch, 100g fehérje, 50g zsír... Nem olyan kevés kalória. Lehet, hogy te kevesebbet viszel be fehérjéből és zsírból, de sokkal kevesebb nem ajánlatos. Persze nem ismerem az adataidat, de egy vékony, nem túl aktív nőnek is szimpatikusnak tűnnek a fenti értékek fogyáskor, bár még egy kicsit mindhárom csökkenthető, ha kell. Vagy a több mozgás, ugye, ahogy tetszik.
2018. febr. 21. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nem a szénhidrát számít, hanem a kalória. Nem tudom, mi az az ir. Ha beteg vagy, konzultálj a kezelőorvosoddal!
2018. febr. 21. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Számold ki, hogy a jelenlegi súlyodhoz mennyi kalória kell fogyáshoz. Lehet a ch annyi, amennyi, de kalóriában többet viszel be.Az sem mindegy, hogy a 160 ch-t 20 kilóval ezelőtt vagy most állították be. Valószínűleg abból is kevesebb kell.
2018. febr. 21. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Az IR diétában MINDENKINEK 160 gr szénhidrátot mondtak, akivel én eddig beszéltem...

Mintha az valami általános, szent igazság lenne.

Főleg, ha már 20 kilót fogytál, nyilván 20 kilóval könnyebben kevesebb kell, mint 20 kilóval nehezebben...

Szerintem vegyél vissza a szénhidrátból. Főleg, hogy amennyire én tudom, az IR diétában csak a Ch-t számoltatják, barátnőm azt se tudta, mennyi fehérjét eszik, vagy mennyi zsírt, mert azt az orvos nem mondta neki...

2018. febr. 21. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Az "Ir", az inzulinrezisztencia, gondolom én. Tökmindegy mit állítottak be és hogy tartod a 160-at, ha kalóriatöbbletben vagy. Ez nem atomfizika, ha deficitbe kerülsz, fogyni fogsz. Csökkentsd a napi bevitelt és inkább az legyen a cél, hogy azt sose lépd túl, ha mínuszban leszel lemegy az az 5 kiló is, senkin sem marad rajta, ha nem "eteti" a plusz tömeget. Ha mondjuk most (csak hasraütés-szerűen mondok egy értéket, nem releváns) 1600 kcal-on vagy, legyen ez kevesebb, mondjuk -200 első körben, ki kell tapasztalni mennyi az, amennyivel fogysz és ha elérted a kívánt súlyt belőni egy keretet a súlytartáshoz. Vagy egyél ugyanennyit és mozogj többet, az is deficitet termel. Nem nagyon akad más alternatíva.
2018. febr. 21. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
köszönöm,akkor csökkentek a ch-n is meg a kalórián is.ha sikerül fogynom megírom
2018. febr. 21. 20:50
 9/9 anonim ***** válasza:

Az a 160 amúgy is maximális érték, szóval baj nem lesz belőle, ha kevesebbet eszel. :)

Meg nem mindegy, hogy az a szénhidrát miből adódik össze. Ha lassan felszívódó, akkor ok, de ha gyümölcs meg cukros üdítő, akkor nagyon nem ok.

2018. febr. 22. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!