Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Rántott karfiolt vagy más...

Rántott karfiolt vagy más zöldséget ehet az, aki fogyókúrázik?

Figyelt kérdés

2018. febr. 23. 23:04
 1/6 rtsfgrt válasza:
83%
Nagyban függ attól, hogy milyen étrendet követsz, de a rántott dolgokat általában nem szokták ajánlani, első sorban az olajban sütés miatt. Én inkább a párolt zöldségeket javasolnám.
2018. febr. 23. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
73%

Ehet, mivel se nem tiltja törvény, se nem lesz egészségkárosító hatása rá...:D Az más téma, hogy a rántott dolgokat 2x is meg kell gondolni egy fogyni vágyó étrendjében, hiszen nem csak hogy lisztbe és zsemimorzsába panírozod be előtte, de az igazi probléma vele, hogy utána ez a panír nagyon ügyesen megtudja magát szívni tetemes mennyiségű olajjal/zsírral, amit meg is tesz. A szalvétás leitatás kicsit segít a helyzeten, de nem sokat. Ettől függetlenül, ha az adott személynek belefér a napi keretébe, makroiba, nyilván nem bűn enni iyesmit, csak nem éppen éri meg, kalória, ch, zsír takarékossák szempontjából. Mérlegelj.


Ui.: ezzel az erővel simán mehetne mellé vagy helyette csirkemellből is, hiszen a jó minőségű fehérje elengedhetetlen része a fogyó étrendjének, ne takarózzon senki azzal, hogy "jajj oké, hogy rántott de mégiscsak zöldség", magát csapja be így.

2018. febr. 24. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Fogyókúra kérdése. Nekem a lisztmentes a legszigorúbb diétámba is belefér, de persze nem akármekkora mennyiségben, mert az túl sok zsírt és szénhidrátot hoz túl kevés fehérje mellett s az én étrendemen kvázi minden ételnek fehérjedúsnak kell lennie. Másnak sokkal jobban beleférhet, vagy sokkal kevésbé.

Te ismered magad és a diétádat. Ha neked jólesik, belefér a diétás elveidbe, oké, ha nem, nem.

2018. febr. 24. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Na meg szerintem egy rántott karfiol kalóriatartalmát képtelenség rendesen lemérni, mert mennyi panírt sikerült rátenni, mennyi olajjal szívta meg magát... Én nem tudnám rendesen adminisztrálni.
2018. febr. 24. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha olyan szigorúan betartod mint pl a 4#-es akkor nem kéne enned. Én havi 3-4 szer megengedem magamnak de biztos nem karfiolt fogok enni ha már panírosat eszek. És valóban felesleges azzal áltstni magad hogy a karfiolt panírozod be és nem a húst semmi értelme persze akkor van ha valóban szereted és nem csak azért akarod azt enni mert azthiszed hogy azért mert zöldség annyira nem hizlal.
2018. febr. 24. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Én szoktam, de a következőképpen csinálom:


1. sós vízben a rózsákra szedett karfiolt félig megfőzöm, még kicsit kemény legyen.

2. Megmártom felvert tojásban.

3. Megforgatom teljes kiőrlésű zsemlemorzsában.

4. Sütőpapírral kibélelt tepsire teszem, előmelegített sütőben sütöm nagyobb lángon, amíg az alja elkezd barnulni.

5. Akkor megfordítom őket, a tetejét szilikon ecset segítségével olivaolajjal áthúzom.

6. Készre sütöm.


A rántott csirkemellet is így sütöm. Sőt, már nem diétázó családtagjaim is így sütik, mert nem lesz olajszag a lakásban...

2018. febr. 24. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!