Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mit csináljak? (kérdés rövid,...

Mit csináljak? (kérdés rövid, magyarázat hosszú)

Figyelt kérdés

Nos...pár hónappal ezelőtt anorexiás ls depressziós voltam, a fogyókúra tervem miatt..ebből sikerült kigyógyulnom..azóta 4hónap telt el..akkor 161cm voltam 45kg(ez lehet valakinek semmi,de nekem vastag csontozatom van és na)

Most meg a 161cm mel 56kg vagyok..és a két súly között nagyrészt háj van..szóval bele szeretnék kezdeni újra a fogyókúrámba de félek hogy ismét kórházba kötök ki...vélemény?

Őszintén engem a combom az ami nagyon idegesít..

14/l



2018. febr. 25. 18:41
 1/5 anonim ***** válasza:
Menj orvoshoz, mert még mindig nem gyógyultál meg. Még mindig komoly önértékelési gondjaid vannak. Mert még most sem vagy kövér. Ha annak érzed akkor agyban még mindig beteg vagy.
2018. febr. 25. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Jövőhéten megyek vissza a pszichológushoz..de igenis kövér vagyok..a hasamon is van háj, a combjaimról nem is beszélve😢😢
2018. febr. 25. 18:59
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Kövér nem vagy, de a háj hihető, mivel valószínűleg kevés az izmod.

Ilyen kényes időszakban ne fogyózz. Jó életmód, sok mozgás mehet, fel kéne szedned némi izmot is... Aztán majd egyszer, valamikor, lassan és óvatosan le kéne szálkásítanod, de inkább életmóddal és pici odafigyeléssel, nem gyorsan, nem rápörögve meg semmi. Nem ártana egy szakember, ez egy speciális téma, ami normál hozzáállású embernek ajánlható, az nálad veszélyes is lehet...

2018. febr. 25. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Csak én így nem érzem jól magam...sírhatnékom van mindig hogy ennyire elrontottam az egészet😢😢😢😢
2018. febr. 25. 19:11
 5/5 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, hogy ezt mondom, de szerintem négy hónap alatt nem lehet kigyógyulni az anorexiából, sem pedig a depresszióból. Ez nem egy olyan dolog, ami egyik napról a másikra elmúlik. Amíg ennyire megszállottan figyeled a tested változásait, addig nem változott semmi.


Az evészavar nem testsúlyban mérendő, és BÁRMILYEN testsúlynál lehet evészavarod! Kérlek ne ess bele a diétázás csapdájába, mert akkor kezdődik minden elölről. Adj a testednek időt, hogy helyreálljon!

Napi 2500+ kalória minimum kell a te korodban, és ha ennél kevesebbet eszel egy diétázós időszak után, azzal nemhogy a visszaesést kockáztatod, de a tested sosem fog meggyógyulni az evészavar okozta sérülésekből.

Ha segítségre van szükséged, fordulj dietetikushoz, pszichológushoz, csináltass egy vérképet, hogy mi a helyzet odabenn.

2018. ápr. 23. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!