Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan fogyjak le? Mit tegyek?...

Hogyan fogyjak le? Mit tegyek? Segítesz?

Figyelt kérdés
13 éves lány vagyok és kövér. Szeretnék lefogyni, de nincsenek itthon olyan diétásabb ételek. Mit kéne tennem?

2018. febr. 25. 21:27
 1/7 anonim ***** válasza:
Mégis hány centi magas és hány kiló vagy? Ezt jó lenne tudni, ha már segítséget kérsz.
2018. febr. 25. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Szerencsére nem annyira diétás ételekkel is lehet fogyni, ha kevesebbet eszel belőle :-)


Mivel fiatal vagy, azt javaslom, hogy első sorban próbálj meg többet mozogni. Ez biztosan nem árt, akárhány kiló is vagy. Persze ha tényleg nagyon kövér, akkor ne úgy állj neki, hogy vacak cipőben a ház körüli aszfalton lefutsz egy maratont. A tesi tanártól is kérhetsz tanácsot, ha megbízol benne és normális, szerintem a legtöbb tanár örülne egy ilyen elhatározásnak és szívesen segítene, javasolna gyakorlatokat.


Az étkezés is fontos persze. Első körben szerintem próbáld meg az édességeket kiiktatni vagy kevesebbet enni belőlük. Lehet, hogy már ennyitől elkezdesz fogyni. A legtöbb divatdiéta is így működik: megtiltja a cukor és a zsír együttes fogyasztását, ami a legtöbb igazán finom sütemény alapja. A második lépés az, hogy átgondolod, otthon miket szoktatok enni, és kis változtatásokkal mit lehetne javítani rajta. Például ha gyakran sült krumplit esztek köretként, akkor ahelyett ehetsz zöldségeket vagy rizst. Mindkettőt nagyon kényelmesen el lehet készíteni a mikróban, recepteket találsz az interneten. Másik példa: ha mákos tészta van, ahelyett ehetsz túrósat vagy sajtosat. A palacsintánál én az utolsó néhány palacsinta tésztájába szoktam lenmagpelyhet keverni, így kevesebb palacsinta is telít, és persze nem szórok rá egy kiló cukrot, sós túrós palacsinta is van.


Nem tudom, hogy hogyan álltok anyagilag, de érdemes lenne anyukáddal megbeszélned, hogy legyen otthon fagyasztott zöldség legalább, nyáron lehetőleg friss is. A fagyasztott zöldségek nem drágák szerencsére. Az egészséges étkezés nem sokkal drágább, sőt olcsóbb is lehet, ha a te csipszadagod helyett kérsz inkább zöldségeket. A zabpehely is nagyon olcsó, csak jó helyen kell venni (Lidl).


Na meg persze próbálj meg felnőni a dologhoz, megtanulni, hogy egyszerű, de egészséges ételeket hogyan készíts el, és arra is figyelj, hogy a kérésedre beszerzett alapanyagok ne romoljanak rátok. Ez egyáltalán nem könnyű, de nem csak a fogyás szempontjából hasznos gyakorlat. Egy csomó praktikát találsz az interneten, hogy mit hogyan lehet lefagyasztani, ha véletlen túl sok lett. Az újfajta, diétás ételeknél mindig kis adagokkal kísérletezz, hogy ne kelljen egy csomó ételt kidobni, ha nem ízlik egy új íz.

2018. febr. 25. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

152cm vagyok és 71kg. Kb 20-at kéne fogynom, vagy többet.

Reggel kiflit szoktam enni, parizerrel, mackósajttal vagy lapkasajttal meg kakaót vagy tejeskávét vagy tejet nesquiket.

Suliba a büfébe veszek tízórait, ilyen fornetti van meg keksz meg vmi üdítőt. Ebéd menzán ami van. Otthon vacsorázok, amit reggelire vagy vmi főtt kaja, ami általában tészta vmivel vagy tejbegríz esetleg virsli kenyérrel. Hétvégén néha van gyümölcs.

Mit kéne tennem?

2018. febr. 26. 06:58
 4/7 anonim ***** válasza:

Reggelire hagyd ki a mackósajtot, lapkasajtot és a kakaót, helyette egyél paprikát, paradicsomot, salátát. A kifliből csak egyet, parizerből két szelet.

Tízóraira gyümölcs, vagy egy cukormentes joghurt. Üdítőt dobd ki, sima vizet igyál.

Ebédre hús, zöldség, barna rizs, ha ilyesmi nincs a menzán, akkor egy tál leves és egy szendvics még mindig jobb.

Uzsonnára megint gyümölcs. Vacsorára maximum egy kifli, vagy zsemle, saláta, virsli, paprika, paradicsom, retek, amit szeretsz.

És kezdj el tornázni otthon, tele van a youtube zsírégető tornákkal.

2018. febr. 26. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm. De csak hétvégén van otthon gyümölcs, néha akkor sem, a büfében sincs.

De megkérem apát, hogy suliba menet vegyünk joghurtot vagy egy almát.

Köszi a segítséget.

És mennyit kéne tornáznom? Mit tornázzak?

2018. febr. 26. 20:06
 6/7 anonim ***** válasza:
Írd be a youtube keresőbe, hogy "fat burning workouts", és amelyiket szimpatikusnak találod, csináld. Legalább 3-4x egy héten, legalább 40-50 percet. Futhatsz is, ugrókötelezhetsz is, ha jön a jó idő, akkor bicajozz.
2018. febr. 26. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Laylah ***** válasza:
Egy tipp a sült krumplira: nem muszáj azt a krumplit olajban kisütni. Szépen ki lehet teríteni egy tepsibe, sütőpapírra, és kb 20 perc alatt erős közepes lángon a sütőben is megsül, zsiradék nélkül. :)
2018. márc. 7. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!