Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Holnap kezdem a diétámat....

Holnap kezdem a diétámat. Tudtok tanácsot adni? Mit egyek ma?

Figyelt kérdés

Elhatároztam, hogy nem mehet ez így tovább. Régen nagyon szép vékony voltam, de mostanában rengeteget híztam(az utóbbi 4-5 hónapban 15-20kg-ot:( ). Szóval holnap nekiállnék diétázni és sportolni. Tudnátok tanácsokat adni, hogy milyen ételeket ajánlatos kerülni, meg miből mennyit egyek egy nap? Hogyan nézzen ki egy napi étkezés? Hányszor egyek? Mennyit? Étkezésenként pár ötletet írnátok? Pl reggeli és felsorolsz 3 ételt. Illetve mozgásnak mi a leghatásosabb? Mennyit kéne és mennyiszer egy héten? Reggel vagy este jobb vagy napközben edzeni? Illetve vmi fogyást segítő dolognak is örülnék, ha írnátok, pl tea vagy vmi, ami segít. Illetve minden jótanácsnak is. Pl este 6 vagy hány óra után ne egyek, meg bármi ilyesmit szívesen fogadok. Fogyókiráztató oldalt is linkelhettek, elolvasom.

Előre is köszönöm nektek:)


2018. márc. 13. 16:03
 1/3 anonim ***** válasza:

Hány éves vagy? Pontosan mennyi a súlyod? Milyen magas vagy? Hány cm a melled, derekad, csípőd (fenék legszélesebb pontja), a felkarod, a combod? Mennyi a testzsír százalékod? Ezek mind fontosak, hogy tudjunk választ adni!

Illetve mi volt ténylegesen az oka, hogy ilyen rövid idő alatt ennyire sokat híztál? Lehet, hogy szervi (pl pajzsmirigy) gond is van a hatterebeb, ezért először orvossal kéne konzultálnod és csak utána nekiállni a diétának.

23/N

2018. márc. 13. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Eb nem vagyok annak a hive, hogy bizonyos étel csoportokat kizárjunk egy diéta miatt. Mindent kell enni, persze egészséges valódi dolgokra gondolok és nem mű kajákra. Edd azt, amit szeretnel, mindaddig, amíg az nem mű kaja. A kaloriabazis.hu oldalt tudom javasolni, ott regisztráció után tudod kovetni, hogy miből mennyit viszel be, illetve beállíthatsz magadnak célt is.

Heti 3 alkalommal mozogj legalább 1 órát. Jó és hasznos a futás, uszas, biciklizés. Ha nem akarsz pénzt kolteni, akkor otthon tornázz ugyanennyit. Vannak ehhez jó videók youtubon.

2018. márc. 13. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Az étkezések elosztás totál egyéni, kinek kevés nagy, kinek sok kis étkezés vagy pár nagy, pár kicsi az ideális. Max. a cukros, feldolgozott ételeket kerüld, minimalizáld, no meg ami neked előnytelen, bármi is az. Ha így meghíztál, valószínűleg oda kell tenned magad a fogyásért s rá kell fókuszálnod a téged laktató ételekre.

Mozgás? Napi 1-2 óra már valami akár sétából is, de jobb, ha van minden, erősítő, aerob, kardió :) De az evésen fog múlni a dolog nagyrészt, úgy néz ki, alaposan tudsz enni...

Ételek? Valami fehérje zöldséggel vagy néha egyébbel. Hogy ez hús zöldséggel, rántotta zöldséggel vagy túró valamivel, az ízlés dolga. Persze kalória is kell, ez kinek valami jó kis összetett szénhidrát, kinek zsír, kinek más.

Legkényelmesebb talán az, ha a jelen étrendedből indulsz ki, kijavítod a gyenge pontokat s ügyelsz a mennyiségre.

2018. márc. 13. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!