Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Megfelelő-e ez a szénidrátössz...

Megfelelő-e ez a szénidrátösszetétel az étrendemben?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

18 éves fiú vagyok, kb 179cm és 85kg. Van rajtam kb egy 10 kg felesleg, amit szeretnék ledobni. Elmentem dietetikushoz, akik össze is írtak egy étrendet(10 napból áll, egy "napot" 2-3 napig tartok, ahogy lejár a 10-es rögtön kapok egy újat, összesen 3-szor).


Ami a legmeglepőbb volt az elején, az a napi összetétel: 55% szénhidrát, 30% zsír, 15% fehérje(azóta módosult 52-28-20-ra), de már megértettem, utánaolvastam, hogy ez normális.


Ezen kívül a napi kalória bevitel 2800kcal, amit szintén sokallok. Ez tényleg soknak számít, vagy teljesen normális?


Na és ami a leginkább érdekel: azon kívül, hogy ennyi a szénhidrát, konkrétan nincsen semmi megtiltva. Többször bele van írva bármilyen pékárú, illetve tészta(igaz, az legtöbbször durum). Igaz, hogy legtöbbször korpás, vagy magvas zsemle/kenyér van felírva, de van olyan, hogy konkrétan fehér pékárú van megadva. Ez engem kicsit aggaszt, de többször is elmondták, hogy ez nem probléma.


Illetve, a mennyiség a másik "bajom". Van olyan nap, amikor tízóraira bundáskenyér van megadva 200g kenyérből, ami 10 szeletet jelent, de olyan is van,hogy 180g kenyér van felírva, vagy 150g kukoricatortilla.


illetve, szinte mindegyik ebédhez, vagy vacsorához van valami pékárú megadva. Például egyik nap hal volt az ebédem salátával, és még emellé volt írva 140g zsemle. Ez csak egy példa, mint előbb írtam, szinte mindennapos az ebédem, vacsorám mellé minimum 50g pékárú.


Röviden,a kérdésem az lenne,hogy normális-e ennyi pékárút fogyasztanom, szinte mindegyik étkezés mellé?

Illetve, a napi 2800kcal nem sok?

Előre is köszönöm a normális válaszokat, bocsánat, ha kicsit összecsapott lett.



2018. márc. 14. 18:56
 1/3 anonim ***** válasza:

A kalóriát nem lehet előre tudni, csak kitapasztalni. Én nem 2800-zal kezdeném, az tuti.

Lehet kenyérrel is fogyni, de az erőltetése, előírása számomra hajmeresztő. Én kidobnám az egészet és saját fejem után mennék, node én már sok éve kutatom, mi nekem a jó...

Sosem ennék előírás szerint sem. Ha mást kívánok vagy éhesebb napom van vagy többet mozgok és több kell, nyilván változtatok, nem vagyok gép. De nem tudom, te mit tudsz magadról, mennyire vagy jó előírások követésében s mit kezdenél egyedül. Mindenesetre nem valami vonzó az étrend, amit kaptál...


A 10 szeletet nem értem, 200g kenyér inkább egy szép nagy szelet vagy 2 kisebb, bár ha valami habkenyeret szelsz hártyavékonyra, lehet, hogy 10... Mondanám, hogy mindegy is, de bundáskenyérnél nagyon nem, özön zsírt szívnál fel 10 szelet levegős kenyérrel...


Értelmes ételnek mit írtak, mert kalóriabombának a kenyér, de mi a többi?

2018. márc. 14. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Először is köszönöm a választ!

Ha megengeded, elküldeném a mostani 10-es étrendet e-mailen, ott minden látszik.


Egyébként direkt olyan ételek vannak benne végig, amiket szeretek, így nem nagyon "játszik" az az opció, hogy nem tetszene az adott étrend.

2018. márc. 14. 20:11
 3/3 anonim ***** válasza:

Fogyókúra esetén én tutira hanyagolnám az összes pékárut. Vannak sokkal hasznosabb ételek, inkább azokra koncentrálnék.


Szerintem sok lehet a 2800 kcal (és a ch is), de ez kiderül úgyis, ha nem fogysz.

2018. márc. 15. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!