Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » A fogyókúrában mire kell...

A fogyókúrában mire kell odafigyelni, kalória vagy zsír mennyiségére?

Figyelt kérdés
Azt mondják fogyókúrában, kalória és zsír mennyiségére kell odafigyelni. De viszont. Vannak olyan ételek, ami magas kalória és kevés zsírtartalom van benne. Van ami kevés kalória és magas zsírtartalom van benne. Mire kell odafigyelnem?

2018. márc. 19. 14:36
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Elsősorban a kalóriára, zsír is kell a szervezetnek, ha diétázol napi kb. 50g zsír beviteled kell. Kerüld a telített zsírsavakat, és ha tudod inkább egészséges zsírokat fogyassz(avokádó, olajos magvan, ilyesmik) De mint mondtam elsődleges a fogyáshoz a kalóriadeficit, azaz több kalóriát használj el, mint amit beviszel. Ezt lehet szemét kajából is, de hidd el, sokkal szebb lesz az eredmény ha odafigyelsz a makrókra és minél egészséges összetevőkből válogatsz. Meg persze sportolni is célszerű.
2018. márc. 19. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

A kalóriaegyenlegre. A kalória maga lehet rengeteg, csak többet használj el...


Én a kalóriára, a fehérjére és a szénhidrátra figyelek, hogy ne szálljanak el. Na jó, a zsírra is, de csak úgy hozzávetőlegesen, nem használok sok hozzáadott zsírt, de az már nem érdekel, hogy a zsír több lesz 42 grammal, mint az előző nap. Tőlem lehetne +200 is, ha egész nap túráznék hegyen, szép kalóriadeficittel... Itt azért már közérzet, egészség is bejön, nem mindenkinek jó a sok zsír (vagy a sok cukor), ki-ki ügyeljen arra, ami neki fontos.


Szerintem nincs olyan, ami sok zsír és kevés kalória vagy akár fordítva, de ez persze szubjektív, sokat befolyásolja az ember hozzáállását az étrendje.

2018. márc. 19. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Ment a zöld kéz.
2018. márc. 20. 06:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!