Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Osszeteveszthetem a fogyast...

Osszeteveszthetem a fogyast csontok torekenysegevel?

Figyelt kérdés

Ossze lehet teveszteni zsirban torteno fogyast csontok torekenysegevel, kattogasaval?


A bokam pl. Mar alt sulis koromban kattogott.

2010-2011 nyaráig kb. 20-22 kgtol szabadultam meg (nyilvan volt benne viz is, keves izom is de foleg zsirbol tortent a leadas, dietaval sok feherjevel (napi min 3x csirke) es futassal.


Most 2018 van, ugye

A legalacsonyabb sulyom 2017 febr -jul kozott lehetett.

Azota +4-5 kg ram jott...


Most a penztarcam nem engedi meg hogy napi3x egyek csirket... anno 2010ben a szulok vettek otthon a kajat.


Igyekszem 2-3 naponta futni...

Gondolom anno mikor 20 kgt ledobtam, meg utana eletmodot valtottam sokfele cuccot nem ettem. Volt mar magneziumhianyom, stb

De ami ellen tudtam tenni az ellen tettem (pl. Elkezdtem magnesolvot szedni)


A gondom az hogy ma elmentem futni.

1.5 honapja rendszeresen edzem. Kicsit jobban kattog a bokam mint gyerek / tinikoromban es a vallamnal is gyakran roppan ki.


Es ma megijedtem h jesszus ilyen gyorsan nem fogyhattam nem is vagyok annyira vekony hisz a merleg 1kgal mutat kevesebbet...


Izmot tuti nem epithetek

Nem vagyok kcaltobbletben es semmi kulon feherjet (feherjepor, proteinszelet stb) nem viszek be


En arra is gondoltam hogy a csontjaim torekenyebbek lettek.

Oregszem ugye (24 vagyok :D) a bokam szokott kattogni a nyakam is jobban ropog mint fel eve


Nem tudom hogy most:

Fogytam?

A merleg 1-1.5 kgal mutat kevesebbet januarhoz kepest... izmot tuti nem szedtem fel. (Csak futok, sulyzozas nincs max boltbpl cipekedes:D)


A merleg lehet rossz?

Vagy kciumhiany? En erre is gondoltam... a farokcsontomnal is "kikattan" egy-ketszer ha lenyujtok...


Vagy a futas okozhatja ezt?

Annyi meg hogy spk dietas, szensavas uditot (spar budget cola, kb. Olyan mint a cola zero 0 kcal) iszok

Elvileg ez oldhatja a kalciumot


De mas igy nem jut eszenbe...


Most nem tudom hogy fogytam zsirbol vagy izmot vesztettem azert kattog, vagy oregszem es azert

A csaladban talan anyai agon volt csontritkulashoz hasonlo cucc de nen biztos

Ehhez anyumat kellene megkerdeznem :S

Apai agon nem volt (en inkabb apai agi tulajdonsagokat orokoltem)


Most tenyleg fogyhattam tobbet is mint amit a merleg mutat

Vagy osszetevesztem a csontok torekennye valasaval?


Fel eve a nyakam se kattogott ennyire

Vagy mindketto.. fogytam is meg csont is torekennye valik..?


A nyakam sokkalta jobban ropog mint osszel.

A vallamat kb 1 honapja kezdtem erezni hogy kattog de csak ha lenyujtok.

Ami fura mert jol esik hogy "megnyulik" a karom :D ertitek

Vagy torzshajlitas, karok evezese stb.


Azelott nem csinaltam ilyet es nem is kattogott.. lehet ezert. Passz...


Szerintetek?

24/l



2018. márc. 19. 22:30
 1/4 anonim ***** válasza:
93%

Valami egészségi problémád van, de hogy jön ide a fogyás, ami a számok alapján nem is nagyon lehet?

Erre nem tudok mit mondani, de egy apróságot kijavítok.


Az izomépítéshez, illetve a megtartásához (s persze magához az élethez) fehérje kell, nem fehérjepor vagy csirke. Én se port, sem húst nem eszem, mégis beviszem minimum a szükséges fehérjét, olykor pedig túl sokat is.

2018. márc. 19. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Fogyas temaba irtam, mert 2 honapja dietazom es 2 honappal ezelott kezdtem el ujra futni.


Es pl. fel eve mikor nem futottam nem kattogott (alig kattogott a nyakam a bokam)

A vallam es a farokcsontomnal egyaltalan nem


Es nem tudom hogy most azert kattog jobban mert futok vagy mert zsir (meg lehet izom?) ment le (?) Es a merlegem mutat rosszat es pl leadhattam 3 kgot is (de nem hiszem h rossz... :/ )

1-1.5el mutat kevesebbet


Vagy a futas miatt kattog h elkezdtem futni ujra 1 evnyi kimaradas utan

Vagy oregszem vagy passz...

2018. márc. 19. 22:50
 3/4 anonim ***** válasza:
Erősen kevered a csontokat az izületekkel. Nem írsz arról, hogy csonttörésed lett volna, mégis a csontjaid törékenységét emlegeted. Az izületeknek nem tesz jót nagyobb testsúly mellett végzett fogyás és az izületi kopás nem azonos a csontok törékenységével. Viszont a cola-típusú folyadékok nagyobb mennyiségben valóban károsak (a bennük levő foszforsav miatt), de ha tudod, hogy egészségtelenül étkezel, akkor miért nem változtatsz rajta ?
2018. márc. 20. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Te jó ég, nem kell naponta háromszor csirkehúst enni, ez marhaság. Fehérjét nagyon sok mindenből be lehet vinni, és úgy is lehet fogyni, ha napi 1x eszel húst, vagy 1x sem.

A jó izületekhez (hogy ne ropogjanak) egyél néha húslevest vagy szedj kollagént, Béres porcerőt stb. Fogd vissza a finomított szénhidrát- és cukorfogyasztást. Óvatosan melegíts be mozgás előtt, ne terheld magad rögtön nagy súlyokkal. Nagy túlsúllyal ne fuss, inkább gyors gyaloglás és egyéb izületkímélő mozgásformák ajánlottak.

A kattogásnak semmi köze sincs a gyenge vagy erős csontokhoz, 24 évesen a csontritkuláshoz főleg nem, de javítsatok ki, ha tévednék.

És még egy apróság: próbáld meg tömörebben megfogalmazni a kérdésed.

2018. márc. 20. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!