Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Kísértés? Önuralom?

Kísértés? Önuralom?

Figyelt kérdés

Tavaly júniusban szültem.Októberre felszedtem jó pár kilót.Diétába kezdtem ami a december jöttével kudarcba fulladt.Az év nem jól kezdődött, elvesztettem anyukámat, nagyon megviselt, a diéta volt az utolsó ami érdekelt.

Na de most újra ott tarok mint októberben.

40/165/68 vagyok.

8-10 kg-tól szeretnék megszabadulni.

Na de jöjjön a kérdés.

A családom nem hajlandó egészségesen étkezni, lehetetlen száműzni a pékárúkat, csokit, fehér lisztet stb.

Így kétfelé kell főznöm ami egy baba mellett nem egyszerű, ráadásul óriási a kísértés és anyagilag se egyszerű összehozni.

Mozgásom het 2x 1 óra zumba.

Van valaki olyasmi helyzetben mint én?Hogy lehetne áthidalni a problémákat?Ti hogy csináljátok?


2018. márc. 20. 07:31
 1/2 anonim ***** válasza:
Minden fejben dől el, tényleg. Megfelelő motívációt kell találnod a fogyáshoz. Én úgy fogytam 30 kilót, hogy direkt kint van egy doboz bonbon a nappaliban az asztalon. Ez számomra kihívás és motíváció egyben. Magamnak nem nagyon főzök, saláta + csirkemell, görög joghurt, tonhalkonzerv, ilyeneket eszek fogyókúra alatt, kb 3 perc a saját kajámat összedobni. Direkt nem bonyolítom túl, ki is szálltam minden olyan csoportból, ahol másfél óra alatt elkészíthető diétás rakott krumpli recepteket pakolnak fel. Nekem az egyszerűség, hús + egyfajta zöldség kombináció teljesen bevált a hétköznapokra.
2018. márc. 20. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

No igen, ha valakinek működik a gyors étel is, az megoldhatja, hogy magának percek alatt főz. Ma már nekem egy rántotta is tökéletes ebéd, de szerencsére általában meg tudjuk enni ugyanazt.

Kenyér, csoki, azokat valószínűleg úgyis veszitek (mi speciel magunk készítjük, mindenkinek másmilyet), nem tudom, milyen főtt ételeket esztek, de pl. a rántásbeli fehér liszt lecserélését még én sem érezném ki zavaróan, pedig érzékeny vagyok az ilyesmire (illetve én a keményítőre, szóval ha gabonával van helyettesítve, az nem tűnne fel). Nem mintha pár gramm fehér liszt bármi gondot okozna az eleve gluténos diétákban. A nagyobb mennyiség már más, de max. az egyik ember galuskával eszi a pörköltet, a másik pedig valami egyébbel, amit 1 perc munkával hozott létre (rizs, nyers zöldségm, de a saját speckó kenyerét is eheti, amit megvesz a boltban).


A kísértés nehéz, de ha nem tudod kiiktatni, le kell kezelned. Én nem állok ellen a kísértésnek, viszont egészségtudatos vagyok. Egyik napról a másikra nem tekintettem ételnek a kenyeret és a cukros dolgokat, nem volt semmi kísértés. Plusz az is fontos, hogy még jobb ételeket ettem, mint korábban. Jobban is éreztem magamat, ez azért komoly motiváció egy hedonistánál ;)


Konkrétumok nélkül nem tudok konkrét tanácsokat adni, nem ismerem az étrendedet és a családodét sem. Van akkora különbség, hogy nem lehet közös nevezőre hozni, de általában meg lehet oldani, hogy mindenki ugyanazt egye, legfeljebb a köret vagy a feltét más (de minimális pluszmunkával) vagy a nagyobb kalóriaigényű és édesszájú még betol utána egy csomó sütit...

Anyagilag miért megterhelőbb kétfélét főzni? Ezt nem igazán értem, számomra elég logikátlan.

2018. márc. 20. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!