Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Folyamatosan túleszem magam,...

Folyamatosan túleszem magam, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Régebben is előfordult de csak nagyon ritkán, születésnapon vagy karácsonykor, hogy nagyon túlettem magam de másnapra visszaálltam és folytattam tovább a "dietám". Mostanában viszont mar majdnem hogy mindennapos. Nem érdekel olyankor semmi csak eszem amig hányingerem nincs aztan pedig nagyon rossz kedvű leszek és legszívesebben meghánytatanam magam. (de nem szoktam :D) Mit tegyek hogy ezen átlendüljek? Kérlek segítsetek:( 21/L

2018. márc. 20. 11:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon lassan kell enni, mert a vércukorszint emelkedése, a jóllakottság érzése csak lassan következik be. Így mire a jóleső jóllakottság érzése fellép, addigra jóval többet ettünk, mint kellene.
2018. márc. 20. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem történt veled mostanában valami olyan, ami miatt az évessel kompenzálsz? Valami ami lelkileg megérintett nagyon?

Ez lehet kezdődő evészavar is. Próbáld meg kerülni ezt a szokást. Inkább egyél többször keveset. Ha pedig úgy érzed, hogy éhes vagy, vagy enned kell, akkor rágcsálj kekszet, vagy gyümölcsöt. Próbálj meg sportolni is. A sporttal egyrészt le tudod dolgozni a felesleges kaloriakat, másrészt helyre rakja egy kicsit az energia felhasználásod.

2018. márc. 20. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez már bulímiához közelít ismerős..! Pszichés, örömszerzés. ennyi. Ja, menj messze a kajától, rakj kis adagokat a tányérra! A feszkót sporttal vezesd le ne evéssel vagy ha unatkozol.... nagyon nehéz, igen..

én egyszer elzártam a kaját és a kollégámnak adtam a kulcsot..

2018. márc. 20. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
58%
Menj pszichológushoz, mert nemsoká bulimiás leszel.
2018. márc. 20. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 CookieMonsters87 válasza:
56%
Akárhányszor enni szeretnél, de tudod, hogy már tele van a pocid, igyál meg egy pohár vizet. Az telítettségérzetet is ad, le is foglalja a szádat (ne nevess, sokan csinálunk dolgokat csak azért, mert fixációnk van :D), jót is tesz.
2018. márc. 20. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Többféle oka lehet, ezeken gondolkodj:

- nem jól összeállított étrend (kevés a fehérje, túl zsírszegény, kevés a magnézium, valamilyen nyomelem vagy vitamin hiánya) - megoldás: makrók jobb beállítása, ami hozzád jobban passzol, étrendkiegészítők;

- fáradtság, stressz, túlhajszoltság - megoldás: több pihenés, rendszeres meditáció v. relaxálás, este hamarabb lefeküdni - főleg, ha este jön rád a "roham";

- túl szigorú a diétád, semmi élvezetes nincs számodra azokban az ételekben, amiket eszel - megoldás: egyél minden nap egy kis egészséges finomságot: pl. pár szem aszalt gyümölcs, chia puding, reszelt alma mézzel, 1-2 kocka magas kakaótartalmú étcsoki, házilag készített, cukormentes "édesség", 1-2 marék dió/mogyoró, vagy akár 1 szelet finom, minőségi sajt. Persze arra figyelj, hogy ezekből se egyél túl sokat (inkább ne tarts otthon/készíts belőlük több kilót), és kalkuláld bele a napi keretbe.


Nálam akkor szokott elszaladni a ló, ha elkezdek valamilyen finomított ch-t enni. Pl. cukros-lisztes sütik, péksütik, tejcsoki és hasonlók. Ha ezek késő este kerülnek az utamba, akkor még rosszabb, fáradtan nagyon nehezen állok le a nasizással. Ilyenkor segít, ha megiszok egy nagy pohár vizet vagy egy bögre teát, és lehetőleg elmegyek aludni.

2018. márc. 20. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Velem akkor van ez, mikor nem olyat eszek ami engem laktat. Pl én a fehérjedús ételektől (amibe ugye kevés a ch) nem lakok jól. Nekem a ch kell, hogy jól lakjak. Fura, de ez van. Tökéletesen fogytam, nem vagyok plöttyedt, sportolok is, mielőtt valaki beszól, hogy biztos valamit rosszul csinálok.
2018. márc. 20. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Sok oka lehet, ahogy már írták.

Nekem akkor van nagy esti evészet, ha egyrészt túl sokat foglalkozom táplálkozás témával (fórum, evés, főzés, kísérletezés, blogok, miegymás), másrészt jóformán az evés az egyetlen fontos örömforrásom (ez elég durva élethelyzet, normál ember el tudja kerülni). Vagy ha rossz az étrendem.

Kellő elhatározással viszont meg tudom szüntetni az ilyet. Elhatározás és jó étrend, odafigyelés, a mozgás is jó, duplán: kalóriát éget és feldob, nálam pedig még az étvágy, éhség csökkentésében is segít.


Ha mindegy, mit eszel, akkor ilyen esetekre legyenek lightos kis cuccaid, nálam ez zöldség, néha kókusztej, kakaó, kávé, ha jó vagyok, még a tea is jó.

Ha kifejezetten enni akarsz egy csomó mogyorót, csokit, sajtot és ami szembejön (volt már ilyenem is), na ott a megelőzésre kéne rámenni, mert ha tényleg úgy érzed, hogy mindegy neked, akkor élesben már nem tudod megállítani.


Az étrend mellett az időzítés is számíthat. Nekem minél kevesebb és minél nagyobb étkezés segít, akkor aztán sokáig eszembe se jut az evés, a nehezen kielégíthető éhségem elmúlik és pompásan jóllakott vagyok. De nyilván van, akinek ellentétes megközelítés kell... Ahogy a ch-val kapcsolatban is mások vagyunk. Van, akinek a gyors cukor nem jó, van, akinek jó, s van, akinek mindegy, mert mindkettővel ugyanúgy jóllakik vagy mindkettőtől éhes marad, hatalmas mennyiségnél is. Az étkezések méreténél, gyakoriságánál, időpontjánál is hasonlóan nagy a változatosság.


De ha sokáig szigorú diétád volt, akkor is érthető, ha megvadultál. Én nem bírom a szigorúságot (úgy értem, ami nekem önsanyargatásnak érződik), fizikailag és lelkileg sem, az mindig visszacsap. Fogyni normálisabban is lehet, nem kell szenvedni. Illetve néha az egész okés diétába is bele lehet fáradni, 1-1 lazább nap viszont segíthet.

2018. márc. 20. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Jah, amúgy lehet szimplán vashiányos vagy... okozhat az is. A cukrodat is ellenőriztesd nekem is magas volt a korodban /húsz éve normális/ igaz cukrosakat is ettem elég rendesen...
2018. márc. 20. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
8-as: ez olyan érdekes, nálam pl a főzős blogok/receptek olvasása pont eltereli a figyelmet az evésről. Tök jól elolvasgatok szakácskönyveket órákig, kikapcsol, és eltereli a figyelmet az evésről. Van egy rakat torta receptem kinyomtatva, pedig két éve nem ettem tortát :)
2018. márc. 20. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!