Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Szobakerékpár vagy futás...

Szobakerékpár vagy futás kalória égetéshez?

Figyelt kérdés

Elég szélsőséges a megítélése a szobakerékpár használatáról. Van ahol azt olvasom, hogy jobb mint a futás, mert nem terheli meg annyira az ízületeket. Máshol meg azt olvasom, főleg fórumos vélemény nyilvanitasokban, hogy semmit sem ér, max hatalmas túlsúly esetében.

Szóval szerintetek melyik a jobb heti 3-5 alkalommal? 1 óra futás normál tempóban, ami kb 700 kaloria, de nem megfelelő terepen és cipőben végezve tönkreteheti az ízületeket? Vagy 1 óra intenzív szobabiciklizés, ami kb 600 kalória, de sokkal kevesebb izomcsoportot mozgat meg?


Amúgy kb 10 kg felesleg van rajtam (163 cm magas vagyok és 63 kg) igazi körtealkatban elrendezve: felsőtestemen szinte nincs semmi, a hasam sem úszógumis, de a csípőm és a combjaim katasztrofálisan nagyok (mell:91 cm, derék:70 cm, csípő: 104 cm, comb: 62 cm)


Az étkezéssel nincs gond, figyelek arra, hogy mit eszek és mennyit. Kerülöm a szénhidrátokat. Napi kaloriabevitelt pedig 1300 kalória körül tartom (az ingadozás elég kicsi, főleg abból adodik, hogy nem tudok pontosan annyit enni, hogy 1300 kcal jöjjön ki, +-20-50 kalória az ingadozás általában)


Köszi a válaszokat:)

24/N


2018. márc. 20. 22:20
 1/8 anonim ***** válasza:
65%
Te 1300 kcalon miert akarsz napi 6-700at lecardiozni? Miert nem viszed le a kaloriakat kb 1200-1100ra es 0 mozgassal fogynal 1 kilot hetente.
2018. márc. 20. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
40%
Szobakerékpáron soha nem tudtam magam annyira megdolgoztatni, hogy azt mondjam, ejha, ez aztán kimerítő edzés volt. Nem tudom miért. Én a futásra szavazok, nem fogja megterhelni az ízületeidet, mert nem vagy extrém módon túlsúlyos. Vagy ha tekerni szeretnél, akkor inkább egy spinning óra, ott nem azok a "lakossági" szobakerékpárok vannak, azokon lehet dolgozni.
2018. márc. 21. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
28%

A szobakerékpár is hatásos.

A futással tényleg nagyon kell vigyázni. Rendszeresen futó ismerőseimnek mindig van valami baja, itt fáj, ott fáj.

Futni csak pár kilométert ajánlott, de órákat semmiképp.

Egyébként azt én sem értem, hogyha ilyen keveset eszel, akkor hogy hogy nem fogysz csak a diéta alapján???

2018. márc. 21. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Flagstaff ***** válasza:
64%

Nyilván nem a két mozgás közötti 100 kalória különbség fogja eldönteni a diétádat, úgyhogy inkább más szempontok alapján válassz szerintem!

Például, hogy melyik eszköz áll rendelkezésedre. Van szobabringád? Vagy van-e rendes futócipőd? Nehogy beruházz valamibe, ami aztán csak a port fogja.

Időbeosztásod milyen? Ha csak este érnél rá mozogni, talán nem annyira szerencsés egyedül kimenni futni, jobb otthon bringázni.

Mennyire vagy "motivált"? Tényleg fel fogsz ülni a bringára heti öt órára? Ha benevezel egy futóversenyre, valószínűleg edzeni fogsz rá, nehogy "szégyent valljál".

Mennyire fontos a közösség? A futók nyitott, befogadó, jó társaság, a szobabringások talán kevésbé.

Esetleg keverd a kettőt, ha van lehetőséged, majd kialakul, melyiket élvezed jobban. Fő, hogy mozogj! Hajrá!

2018. márc. 21. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Nem csak a fogyás miatt szeretnék mozogni, hanem azért is mert az egészséges élet velejárója a rendszeres mozgás. A kalória limitem pedig azért alacsony ennyire, mert elvileg a fogyás 70%-át a diéta adja és a többi 30% a mozgás.

A motivációval nincs gond, mivel megelégeltem, hogy mindenki csak zaklat a felesleges kilóim miatt a környezetemben. A szobakerékpár azért jutott amúgy eszembe, mert az van itthon, viszont futáshoz nincs cipőm és futópálya is kb másfél órás buszozásra van tőlem.

2018. márc. 21. 15:35
 6/8 anonim ***** válasza:
56%
Én szobabiciklizek.1200-as keretben vagyok de mivel ezt egy héten kb 3napot tudom betartani így ha többet eszek ami nálam max 1400-1500 kalóriát jelent így akkor lebiciklizek 500-600 kalóriát így fogytam 3 hónap alatt 8 kilót. De nagyon gondolkozom azon hogy feladom a biciklit és megerőszakolom magam az 1200-1300-as kerettel. Szerintem kifogom próbálni legalább egy hónapot hogy mi történik mert már rájöttem arra hogy ha biciklizek éhesebb vagyok többet eszem ergo ugyan ott vagyok mintha nem bicikliznék. Csak ugye a sport jó meg pörgeti az anyagcserét meg egészséges stb..
2018. márc. 21. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

7 km. futás 1000 kalóriát éget el. Persze ez elég intenzív futásra érvényes és kevesen is futnak ennyit naponta. Viszont értelemszerű, hogy 3,5 km. nagyjából 500 kal. Ennyit viszont sokan futnak.

Van ismerősöm aki cukorbetegként napi 3x félóra biciklizéssel megúszta az inzulinkezelést. Ennyi tekeréssel egyensúlyba tudta tartani a cukrát. Ennek kalória vonatkozása is van mert a legtöbb étel amit fogyasztunk tartalmaz szénhidrátot amit az elhízás főokaként szoktak emlegetni

2018. márc. 30. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szerintem a 163 centivel, 63 kilóval tök jól nézhetsz ki. -10 kiló ez a legújabb rémálom, hogy senki ne merjen jó étvággyal megenni egy rántottszeletet rizzsel vagy krumplival.

Az, hogy valaki nagy fenekű és vastag combú vagy nem, az meg genetika. Vannak pasik akik direkt azt szeretik. Az erőltetett fogyózásnak lehet olyan vége, hogy egyszer mikor lejjebb adod az intenzív mozgást meg fogsz hízni. Mert ha nagyon alacsony szinten tartod a táplálékbevitelt akkor már nem lesz miből visszavenni.

Hogy mennyi kalória neked az ideális nagyban függ attól, hogy mit dolgozol. Ha egésznap ülsz egy irodában akkor jó ha tekersz vagy futsz annyit amennyi aznap éppen jólesik. Ha viszont eladó vagy egy boltban akkor már nem fontos annyira esetleg heti 1-2 alkalommal.

Ajánlanám fisgyelmedbe még az úszást is, legalább annyit ér mint a fentiek közül bármelyik.

Egyébként régebben én is szenvedtem a kalóriák miatt, de mióta nem a kalóriákat számolom hanem eszek zsemlét 2 szelet felvágottal vagy kolbásszal +alma, azóta semmivel sem vagyok kövérebb. Délben és este szintén. Tojok a kalóriára, a mennyiségre viszont figyelek, de mindent megeszek

2018. márc. 30. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!