Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Csak szerintem felesleges sőt...

Csak szerintem felesleges sőt káros egy átlag embernek ha minden nap méregeti a súlyát?

Figyelt kérdés
Itt is és a mindennapjaiban is rendszeresen hallom a frázisokat miszerint "Valami baj van 2 napja nem fogytam egy kilót sem/ basszus megint nehezebb vagyok fél kilóval." Abba bele sem gondol emberünk, hogy esetleg elég lenne neki 7 naponta mérni a súlyát mindig a lehető leghasonlóbb körülmények között teszem azt hétfőn a reggeli kötelezők után a reggeli kardió, zuhany, kávé/tea, étkezés előtt. A hölgyek nem számolnak a menstruációjukkal. Megiszogatnak egy liter vizet, felcsapják az acélbetétest és persze telefonnal a kézben felállnak a mérlegre. "Há mé nem fogytam vagy fél kilót a tegnap estihez képest?"

2018. márc. 24. 16:40
 1/7 anonim ***** válasza:
64%

Ha van az embernek agya, és némileg érdeklődik, hogy hogyan is működik a saját szervezete, akkor abszolút hasznos is lehet a gyakori súlymérés.

Én két évvel ezelőtt nagy túlsúlyból kezdtem fogyni. Napi szinten mértem magam hónapokig, reggel azonnal ébredés és egy pisi után. Figyeltem mikor hogyan alakul a súlyom. Pontosan tudtam, hogy naponta kb. 15-20 dekát csökken a súlyom. Menstruáció alatt 2.5-3 kg-mal többet mutatott a mérleg. Csalónapok után simán mutatott 1 kg-mal többet, ám másnap már 1.2-vel újra kevesebbet, mert a salakanyag másnapra kiürült. Stb.

Nem baj az, ha valaki méri magát rendszeresen, csak tudja, hogy a súlyt sok minden befolyásolja, és ne írjon ki kérdést, mert két napja stagnál, vagy ha 20 dekával több.

2018. márc. 24. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
63%
Szerintem is totál felesleges, és beteges is, ha valaki ennyire kényszeres.
2018. márc. 24. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
87%
Semmi káros nincsen benne, csak éppen sem a fogyó- sem a hízókúrában nem segít, mert a testsúly olyan napi ingadozást mutat normál életvitel mellett is, hogy tulajdonképpen elegendő kb. hetente mérni, ha már valaki annyira figyel a testsúlyára.
2018. márc. 24. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
63%

SZERINTED lehet káros, MÁS SZERINT meg nem az.


Ez mindenkinek magánügye, és van, akinek nem tesz jót, van, akinek meg semmi baja sincs emiatt.

2018. márc. 24. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
60%

Nem káros.

Én naponta minimum egyszer mértem, a heti mérés nem lett volna elég jó, mi van, ha pont aznap van +1 kiló? :D Nem mintha számít, persze, csak kíváncsi fajta vagyok. Ilyen felesleges kis izé, tudom én azt, viszont helyiértéken kezelem a dolgot, így nem káros.

Van, aki szereti a számokat, no. Napi sokszor megnézem a házban a páratartalmat is, mégis kinek ártok vele? Érdekel. Az sem mindig eléggé informatív, pl. szellőztetés után :D


Nem vagyok idióta, hogy bakancsban mérjem magam és elvárjam, hogy kevesebb legyek, mint előző este meztelenül...

A menstruációm semmit nem jelent, de ez is mellékes. Egy rutinos ember tudja, mi merre. Én is tudom, hogy 2 kilót felszedni 2 nap alatt még nem jelent hízást, kismilliószor megcsináltam már, étrend kérdése :).


Vagy úgy gondolod, az átlagember buta? Hm. Végülis lehet. De azért méredzkedni sokan tudnak, azoknak legyen már szabad :)

2018. márc. 24. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
51%
Ha akarják csinálják, elővenni, ráállni és elrakni kb 25mp. Én mondjuk idén még nem mértem meg magam, úgyis csak egy számot mutat, amiből semmit nem tudsz meg. Az én "mérlegem" a tükör.
2018. márc. 26. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
52%
Nem káros, de felesleges.
2018. ápr. 8. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!