Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Másnál is történt ilyen...

Másnál is történt ilyen probléma fogyás után?

Figyelt kérdés
2 éve lefogytam 10 hónap alatt 25 kg-ot, nem ettem kristálycukros, fehérlisztes, olajos dolgokat, helyette nyírfacukrot, kókuszzsírt és zablisztet használtam. Aztán amikor elértem a kívánt súlyt próbáltam visszaállni a normál étkezésre, de ha hétköznapi alapanyagokból készített ételt eszek rosszul vagyok étkezés után, görcsöl a hasam, hányingerem van, azt hittem elmúlik egy idő után a probléma, de továbbra is fenn áll, de ha diétás hozzávalókból készítem nincs semmi bajom, csak anyagilag kezd húzós lenni.
2018. márc. 25. 16:42
 1/6 anonim ***** válasza:

Nekem azután volt hasonló problémám, hogy hazaköltöztem külföldről. Ott teljesen más étkezési szokásaim voltak, mint itthon

Szerintem fokozatosan állítsd vissza. Készítsd fele-felében először. Bár én a zablisztet meghagynám, az nem olyan húzós.

2018. márc. 25. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Miért akarsz visszállni? Vissza akarsz hízni?
2018. márc. 25. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
#Gasztroenterológia
2018. márc. 25. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem fogyókúrás céllal, hanem izmosodási, feszesedési szándékkal eszem minőségi ételeket pár éve. Mindig is megválogattam mit eszem, de az utóbbi időben főleg.

Én is azt tapasztalom, ha szemetebb kaját eszem pl.vendégségben, étteremben akkor érzi a gyomrom, pedig alig eszem belőle.

Egyszerűen elszokott a szervezetem az agyonfűszerezett, zsírban, cukorban tocsogó kajáktól.

2018. márc. 25. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A cukortól, laktóztól, gluténtól könnyű elszokni.

Nekem eszembe sem volt visszaállni a régi, egészségtelenebb étrendemre (a xilit, kókuszzsír s a zablisztnél lényegesen drágább maglisztek is beleférnek nagy szegénységben is, legalábbis ezt tapasztaltam. nyilván nem kell túlzásba vinni a drága alkatrészeket. Speciel én rengeteg édességet eszem, de nem édesítem őket olyan durván, leépítettem az édesigényemet, szerintem így jobb), de néha előfordulnak kilengések vagy bizonyos jellemzők megváltoznak az étrendemben. Nekem se jó s ezt természetesnek tartom s örülök, hogy a szervezetem egyértelműen jelzi és különösen motiválttá tesz a jó étrendem betartásában.


A zabliszt amúgy nagyon hétköznapi anyag, ahogy a hús, tojás, túró, sajt, olajos magvak, gabonák, zöldségek, gyümölcsök is, szerintem a rendes étrendek főleg hétköznapi dolgokra alapoznak, pár extrább elemmel, de az nem sok vizet zavar s anyagilag sem megterhelő.

Nekem a kókuszzsír is alap és ma már eléggé hétköznapi, mi nem használunk belőle keveset, de azért rengeteget sem (az elején még majdnem heti 1 liter fogyott kettőnknek), nem különösebben drága és jobb, mint a napraforgóolaj...

2018. márc. 25. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Igen, nálam is főleg a cukor és a glutén szokott ilyen problémát okozni (megerősíteni tudom az előző válaszadót) ,ha valami szemét kaját eszem. Általában puffadás,rossz közérzet , de van amikor át is megy rajtam pikk pakk,gondolom érted mire célzok :D

Ha minden nap szar kaját eszel,lehet,hogy nem ilyen markánsak a tünetek ,de azért jelez valamit .

Szerintem hallgass a testedre ,tudja mi a jó neki , lehet,hogy olcsóbb lenne visszaállni,de megéri ? visszahízni,és szarul lenni ?

Amin meg lehet fogni a pénzt (már ha fogyasztasz ilyeneket) "update" (nem feltétlenül norbis,bármilyen széhidrátcsökkentett,ilyen olyan fitness márkák) péksütemények,kenyerek,édességek ,maglisztek , joghurtok és így tovább.

2018. márc. 27. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!