Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ha a kalóriabázis szerint...

Ha a kalóriabázis szerint 1468 kalória a napi meg engedett, akkor mennyit kell ennek ahhoz hogy a fogyás be induljon? Nagyon nem vagyok otthon ebben a kalória deficites számolgatásban.

Figyelt kérdés
2018. márc. 26. 12:37
 1/4 anonim ***** válasza:

Mit állítottál be? Állítottál be célt, hogy mondjuk (csak példa) július 31-ig szeretnél lefogyni 20 kilót?

A kalóriabázis a megadott adatokkal számol.

Tehát ha beállítottad, hogy jelenleg hány kiló vagy és milyen életmódot folytatsz (ülő, sport stb), akkor kiszámolja a napi kalóriaszükségletedet, amiben benne van az alap plusz a mozgás is. Ha ennyit ennél, nem változna a súlyod. Ehhez képest kiszámolja, hogy ha x időre szeretnél lefogyni y kilót, akkor annak megfelelően csökkenti a kalóriabevitelt, vagyis ha beállítottad, hogy július 31-ig -20 kg, akkor az 1468 kalóriával elviekben július 31-ig le kell fogynod 20 kg-ot.

Ha gyorsabb fogyást szeretnél, akkor korábbi dátumot adsz meg, és akkor értelem szerűen kevesebb kalóriát vihetsz be (de az alap alá nem menj!), ha viszont túl kevésnek találod, akkor többet ehetsz, de akkor lassabb lesz a fogyás.

Én nem szenvedtem egy idő után azzal, hogy a bázis kiszámolja nekem, mennyit ehetek, mert ahogy fogytam, folyton változott, szóval fogtam az alap kcal szükségletem, és kivontam belőle 300 kcal-t, ezt állítottam be fix célnak, mert erre is van lehetőség. És a makrókat átállítottam fogyókúrásra, mert akkor indult be igazán a fogyás. :)

2018. márc. 26. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Kitűzött dátummal dec.1et adtam meg. Alapjáraton kcal-nál 2400at ír. De a napi25kg körül akarok leadni. De a napi fogyasztáshoz 1468at.

Akkor ha a napi 1468kalóriánál maradok, akkor be fog indulni a fogyás, vagy alá kell mennem?

2018. márc. 26. 13:08
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha 2400 a szükségleted, és csak 1468-at viszel be, akkor igen, fogynod kell.

De így kezdődik az oldal is:

"Ha több kalóriát égetsz el, mint amit beviszel, fogyni fogsz!"

2018. márc. 26. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha nekem ilyeneket ír, akkor 2000 kcalt eszem, aztán módosítom, ha kell. De én már tudom, hogy rengeteget téved nálam s nem tudok keveset enni. Régen többet ettem, mint amit a súlytartáshoz írt és fogytam. Úgyhogy ezt csak kitapasztalni lehet, nem tudja az oldal a kalóriaigényedet, megközelítőleg sem. Csak tippel egyet, nyilván valami statisztikán alapuló formula alapján.


Ha bírod a kevés ételt, eheted az 1468-at is, de alá ne menj, így is lehet, hogy ez már túlzott deficit, de majd kiderül.

2018. márc. 26. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!