Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Köze lehet a diétának a...

Köze lehet a diétának a menstruáció elmaradásához?

Figyelt kérdés
Nos, a helyzet a következő: a volt párommal legutoljára január végén szexeltünk. Ezelőtt néhány nappal voltam nőgyógyászati szűrésen, hüvelyi uh-n is és semmi probléma nem volt. Fogamzásgátló tablettát szedek kb. 4 éve, és eddig is figyeltem, hogy egyre kevesebb a menstruációm. Az utolsó együttlét óta már egyszer megjött (február 10.), azonban azóta még egyszer meg kellett volna jönnie, de ez nem történt meg. Persze azonnal csináltam egy tesztet, ami negatív lett. (Clearblue digitális) Február elején elkezdtem egy diétát, amivel mostanra kb. 8 kg-ot leadtam. Megvan a napi 1000-1200 kcal bevitelem, szóval nem a teljes koplalásról szól a dolog. 170 cm vagyok és még így is 103 kg, szóval a testtömegindexem nem túl alacsony még véletlenül sem. Tehát, én arra gondolok, hogy a diéta/fogyás zavart be a menstruációnak. Jól gondolhatom ezt? Járt már így valaki?

2018. márc. 30. 13:48
 1/8 anonim ***** válasza:
Elképzelhető, bár ha eddig is furcsa volt a vérzésed, akkor esélyes, hogy nem ez az oka. Mindenesetre 103 kilóval kevés a napi 1000-1200 kalória, inkább 1500-at vigyél be!
2018. márc. 30. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Miért híztál meg ennyire? Nem lehet, hogy már régebb óta voltak hormonális problémáid? A fogamzásgátlónál egyébként sem igazi menstruáció van, hanem megvonásos vérzés, ami teljesen elfedi a problémát.


A kalóriakereted tényleg alacsony.

2018. márc. 30. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

A te súlyodhoz képest ez nem akkora fogyás, hogy emiatt legyen vérzéskimaradásod. Ha úgy fogytál volna 8 kg-ot, hogy mondjuk 48 kg-ból fogytál volna le 8 kg-ot, akkor mondanám, hogy simán lehet amiatt, de így nem.

Valószínűleg más ok van a háttérben. Nem megfelelő a fogamzásgátló valószínűleg vagy hormonproblémád van.

2018. márc. 30. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
8%
Alapból csodálom, hogy ekkora súlynál még működik nálad bármi is.
2018. márc. 30. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
menj el endokrinologiara es nogyogyaszhoz. nekem is hasonlo problemaim voltak (felevig kimaradt menstruacio, pedig nem voltam terhes.) kiderult, hogy petefeszek cisztam van es a fogamzasgatlo sem segitett rajta. 5 cm atmereju volt, megkellett muteni azota minden rendben a ciklusommal es lefogytam.
2018. márc. 30. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Óva intenélek ettől a kalória kerettől. Én pont a felét nyomom a tiédnek, de 1500 kalória alatt éhen halnék.

Hamarosan le fog állni a fogyásod, és nem fogod érteni h miert.

Legalább 2000et kellene enned, h évek alatt szép fokozatosan lefogyj.

2018. márc. 30. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Elképzelhetőnek tartom, hogy neked már a koplalás is betett, igen. Eleve nagy a túlsúly, küzd a szervezeted s erre még keményen koplalsz, mert a te súlyoddal 1000-1200 kcal alig valami evés. Én 2000 kcallal kezdeném, aztán ha kiderül, hogy szokatlanul alacsony az anyagcserém, semmiképp nem tudok eleget mozogni és így nagyon lassú a fogyási tempó, lejjebb vinném kicsit, de nem sokkal.
2018. márc. 30. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat, megfogadom a tanácsokat.

"Sajnos" az elhízás nem a hormonok miatt volt, az csakis saját hibából, ezt be kell látnom.

2018. márc. 31. 08:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!