Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ha nincs rajtam igazán túlsúly...

Ha nincs rajtam igazán túlsúly de izom sem jó sport a jóga?

Figyelt kérdés
164 cm vagyok és 53-54 kg. Szeretnèm végre összeszedni magam mert sajnos ebből a súlyból az izom kb 0, formátlan vagyok. Csökkentett szénhidrát bevitellel, napi egy óra jógával ritkán beiktatva egy kis futást (ezt nem bírja annyira lábam) és hétvégente úszást (sajnos uszoda nincs a közelben) szerintetek rendbe tudom hozni magam?
2018. ápr. 9. 10:34
 1/5 anonim ***** válasza:
A jóga nem erre való. Persze nagyon hasznos és idővel szebb testet eredményez, de szerintem önmagában kevés, ha izmosodni akarsz.
2018. ápr. 9. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A jóga tökéletes.

Ennél még a sakkban is többet kell mozogni.

2018. ápr. 9. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A jóga nem a klasszikus izomnövelő sport, inkább a hajlékonyságot fejleszti. Az úszás mellett szerintem nagyon hasznos.
2018. ápr. 9. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én hatha jógára járok, és nehezebb, mint előtte gondoltam. Amikor egy-egy pózban meg kell magad tartani percekig, kell használni az izmokat (sokan még a pózt sem tudják jól felvenni, hát még megtartani magukat). Az első óra után 2 napig éreztem a hatást, kb. mint amikor callanetics-re jártam egykor. Lehet, hogy kevésbé hatékony izomerősítéshez, mint más sportok, de ha valakinek más szempontok is fontosak (hajlékonyság, testi-lelki egészség), és nem szeret leizzadni és ugrálni, szerintem nem rossz. Csinálhatnád úgy is, hogy első nap jóga, 2. nap futás, 3. nap súlyzós vagy saját testsúlyos edzés (otthon is lehet), 4. nap pihenő, aztán kezded elölről, és néha elmész úszni. Így nem unod meg.
2018. ápr. 9. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Hallgatok rátok. Ma kiegészítettem erősítő gyakorlatokkal. Ha a jóga ilyen izomépítésre nem is alkalmas az biztos, hogy én szerelmes lettem ebbe a mozgásformába. Hihetetlenül jól esik.


Köszönöm a válaszokat.

2018. ápr. 9. 21:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!