Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mondanátok diétás nasikat,...

Mondanátok diétás nasikat, ételeket amiket ehetek napközben?

Figyelt kérdés

Kolis vagyok és fogyókúrázok. A baj az hogy menzán eszek vacsit is és szinte mindig valami nagyon zsíros étel van vagy krumpli. Amit vagy nem eszek meg és legközelebb másnap ebédet ennék vagy pedig felrugom a diétát!

Milyen egészséges készen megvehető ételeket tudnátok ajánlani? Almát és gyümölcsöket meg teát cukor nélkül szoktam enni inni ha nagyon éhes vagyok már. Sütés főzés nem megoldható csak mikró van.


2018. ápr. 17. 16:52
 1/10 anonim ***** válasza:
78%

Nem ismerem a diétádat és a hozzávetőleges makróidat, így nehéz... Szénhidrátot, fehérjét vagy zsírt akarsz nassolni? Édeset, sósat, savanyút? Viszonylag sok kalóriát aklarsz vele bevinni (s kihagyod az ételeid rosszabb részét) vagy minimálisat? Nem mindegy.


Nekem a zöldségek is jó nasik, opcionálisan egy vékony szelet sajttal, de fűszeres paradicsomszószba mártva is. Na ezek a lightos, de azért nem közel nullkalóriás nasijaim (a nullkalóriás nekem is az üres tea :)). A zsíros nasim olajos mag, házi csoki, házi jégkrém, a cukros nasim gyümölcs (ahhoz is jó a csoki). Mennyiség kérdése, hogy mennyi kalóriát hoznak s mennyire illeszkednek a diétámba.

2018. ápr. 17. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
50%

Feherjeszelet csoki helyett (de ne cukrosat, hanem valami minosegit, pl. Zero bar, illetve a DM-nek vannak sajat markas feherjeszeletei, azok olcsobbak)

Gullon kekszek (van oreos is)

De ezeket sem szabad azert tulzasba vinni.

Hutod van gondolom a koliban, ugye? :)

Ejszakaztatott zabkasat is csinalhatsz, nekem tokeletesen kielegiti az edesseg iranti vagyaimat, es kedvedre varialhatod. En fahejjal, banannal, fagyasztott meggyel szoktam enni, bar ha fogyasrol van szo, a banannal erdemes csinjan banni, viszont mertekkel szabad)

A lenyeg, hogy kiegyensulyozottan taplakozz, lassu felszivodasu CH-ra, ertekes feherjekre es jo zsirokra egyarant szuksege van a szervezetnek, illetve nem szabad koplalni sem.

A mozgas is fontos, Beres Alexandra videoi pl. nagyon jok alakformalasra, de ebben a jo idoben amugy is rengeteg lehetoseg van a mozgasra, legy sokat a szabadban, hasznald ki :)

2018. ápr. 17. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
47%
Alma chips (zacskós, lehet kapni boltban). Korpakeksz, bár én utálom, de hátha neked ízlik. Fitt túró rudi, egy darab. Túróból bármilyen hideg nasit össze lehet dobni, gyümölccsel, zabpehellyel, fahéjjal, eritrittel, tojáshabbal. Egy marék olajos mag, kesudió, mogyoró, ilyesmi. Egyébként meg inkább számolj kalóriát, akkor bármit megehetsz, ha kereten belül maradsz, így a zsíros vacsit sem kell otthagynod, és koplalni. A vacsorát ne edd meg mind, hanem pl. csak a felét.
2018. ápr. 17. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Sovány túró gyümölccsel, reszelt alma mikróban átsütve kicsit, hogy forró legyen, utána light vanília fagyival enni (ez a kedvencem), vagy ha nagyon kívánod, egy kocka csoki is belefér amúgy, simán.
2018. ápr. 17. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Vacsorára nem egészséges zsíros főtt kaját enni. Kérd ki mindig ételhordóban, és másnap ebédre edd meg!
2018. ápr. 17. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
Bármilyen zöldség, gyümölcs, nem zsíros magvak, smoothie, zöldség chips, kókusz chips (nagyon finom, dm-be vagy rossmann-ba lehet venni), cukormentes vitamin nyalóka
2018. ápr. 17. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
A decathlonba lehet fehérjeszeletet meg ilyesmiket venni
2018. ápr. 17. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

De ha egy almachips 100 g ban 356 kcl van egy cukornélküli keksz 100g is ennyi a kcl tartalma. És a kekszel jobban csillapitja az éhséget.

Most akkor melyik a jobb?

2018. ápr. 18. 21:57
 9/10 anonim ***** válasza:

Az a jobb, amelyik jobban passzol a napodba tápanyagbevitel szempontjából, jobban esik, jobban laktat, ezek együtt mérlegelendők.

Van, akinek a feldolgozott ételek kiesnek, nem akar egyszerű cukrot enni, nem bírja a sok fruktózt, így az egyik máris ki van zárva. A te diétád, döntsd el te. Nekem egyformán rossz és unszimpatikus mindkettő, én nyilván valami szénhidrátszegényet ennék, mint mindig. De neked a keksz jön be, akkor edd azt. Ne hallgass senkire, nincsenek kőbe vésett szabályok, mások vagyunk, más a jó nekünk...

2018. ápr. 19. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Igyál sok vizet! Ez nem nasi, de gyorsabban fogsz tőle fogyni.
2018. ápr. 19. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!