Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért félnek a diétázók...

Miért félnek a diétázók ennyire a csokoládétól?

Figyelt kérdés

Szerintem túl van dimenzionálva manapság ez a csokitól való rettegés - igaz ez más édességekre is. Egy áltlag ember étkezésébe bőven bele kell férnie, ha a kalóriaszükségletének 10-15%-át édességekből nyeri.

Ma beszólt egy kolléga, amiért ma is megettem 3 sor miklát.

Ő most diétán van, egész nap látom rajta, hogy szenved, egy darab túrórudit nem engedne meg magának. Ezzel szemben kis adag baracklekváros grízes tésztát ebédelt. Hiába mondtam, hogy ezzel sokkal több cukrot vitt be a szervezetébe, nem hitte el.

A csokiban nincs is olyan sok cukor, a kalóriatöbblet nagy részét a lévő zsírok adják. Ti mennyi édességet engedtek meg magatoknak egy nap?


2018. ápr. 17. 19:30
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ezt én sem értem, a csoki szerintem príma diétás édesség, már akinek, persze, sokféle ember van, sokféle diétával.


Elég édesszájú vagyok, de azért napi 50% is nehéz lenne nekem édességből, 500 kcal reálisabb, kell a többi étel is... Ez pedig nekem nem túlzott arány, legalábbis a fogyást s a tápanyagbevitelt tekintve nem az. Jó édességeket eszem, a cukrot sok éve elhagytam.

Jobbnak tartom, ha valaki nincs ennyire rákattanva, de nekem sokszor hasznos is, jól is esik... Miért ne?


A csokik sokfélék. Én ma már a jó tömény étcsokit szeretem (néha kóstolok tejcsokit is, de nem kell minden évben), amiből pár kocka bőven elég s ez pár gramm cukor... Én ugyebár ilyet sem szoktam enni, de beleférne, ha ennék cukrot. A saját csokiszószom viszont extrém szénhidrátszegény s ugyanúgy megfelel, bár közben egész leszoktam róla, hogy állandóan "előttem" (a konyhában) van egy ibrikkel :) 5 gramm bőven jó belőle egyszerre.

Úgyhogy én nem tudom rossznak látni a csokit.

Aki nagytáblás Milka alatt meg sem áll, nos, az lehet, hogy jó, ha kerüli... De visszafogott, 1-2 vagy 3-4 kockás étcsokievés... Ha belefér a makrókba, miért ne?


A kollégád remélhetőleg néha fehérjét is eszik, pont a lekváros tészta az, ami elég jól elveszi a helyet a fontosabbak elől...

2018. ápr. 17. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Mert itt és máshol is mindenki félre van vezetve.

Mértékkel mindenből lehet enni és teljesen értelmetlen kínozni magát az embernek.



“Ti mennyi édességet engedtek meg magatoknak egy nap?”

ma pl 1 magnumot betoltam

de ha olyanom van akkor pl 1 nap nem is eszek mást csak édességeket

(nyilván ez ritkán fordul elő mielőtt valaki keresztre akarna feszíteni)

2018. ápr. 17. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Sajnos kering egy ilyen tévhit, hogy a csokoládé hizlal. De úgy általában más ételekről is ezt gondolják. Ezt venni észre itt is, amikor fogyókúra vagy étkezés kategóriában hetente 4-5 ilyen kérdés van, hogy "ezt most ehetek, mennyire hizlal?", "most ebből ennyit ettem, mennyit fogok hízni tőle?" stb.

Amúgy tök mindegy, mit eszel, a kollégák szeretnek beszólogatni nálunk is. :) Amikor koprás kekszet tízóraiztam sonkával sajttal, akkor jött a hüledezés, hogy "úristen, neked ennyi a reggelid, egy keksz?", utána meg mutattam, hogy van több is, akkor meg kiröhögtek, hogy "na, akkor több napra is elég lesz, úgy látjuk".

Nem kell velük foglalkozni. Ez a te étrended, ők meg tegyék tönkre magukat az ő étrendjükkel úgy, ahogy akarják.

(és most megyek, eszek a házi készítésű fehér csokimból) :)

2018. ápr. 17. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
61%
Az adagok miatt mondják. 100 gramm milka (ami egy tábla), az 530 kcal mondjuk, na, ez egy 1500 kcal-os diéta harmada. Ha megeszed ebédre,akkor mást nem ehetsz. Én az ilyen "egyél 1 kocka csokit, belefér" hozzáállást sosem értettem,nekem nem menne, hogy 5 vagy 10 gramm csokit egyek - azért felesleges belekezdeni, csak baromi éhes leszek tőle... Úgyhogy nekem ilyen kis mennyiségű csokievés ezért nem fér bele. Ha eszek,akkormérlegelem, hogy oké,de akkor ma cserébe nem eszek vacsorára semmit. Kérdés, hogy ez mennyire éri meg.
2018. ápr. 17. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
28%

"A csokiban nincs is olyan sok cukor, a kalóriatöbblet nagy részét a lévő zsírok adják."

Szeretem mikor azok okoskodnak a másik embernek, hogy kajálnak, akiknek köze nincs a témához. Az étcsokiban 75% feletti kakaótartalommal igaz, hogy kevés benne a cukor, de a fos milka 100grjában van kb 55gr.

Mindenkinek szíve joga, hogy akar lefogyni. Nyilván lehet csokival is fogyni (én jobb szeretem az étcsokit 70%+), de nehogy már ne legyen annyi önuralma az embernek, hogy pár hetet nem bír ki nélküle.

2018. ápr. 18. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én diétázom de mégis szinte minden nap eszem csokit, persze csak mértékkel de az éppen elég arra,hogy két hét után ne faljak be egy egész táblával.
2018. ápr. 18. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

#5: Nem mindenkinek hetek dolga ez. Évek óta próbálok fogyni (nyilván nem hatalmas motivációval, majd egyszer meglesz, viszont a túlevés súlytartáskor sem jó és sok csoki könnyen okozhatja) s amikor ment a fogyás, az is sok hónap volt. Persze, elvileg kibírnám kakaó nélkül (folyton kávéznék, mert az valamelyest pótolja számomra és sokkal több édességet ennék, mint csokisan), ahogy növényi étrenden is kibírnám vagy napi 10 gramm szénhidráttal, de minek, ha számomra élvezetesebben is lehet? Semmit nem kavar be, viszont a gasztroélvezeteket nagymértékben növeli 5 gramm csoki, rácsöppentve a jégkrémemre vagy pudingomra :) De csak úgy magában éve is.


Aki azt írja, hogy éhes lesz tőle, nos, nem csokival kell jóllakni. Én előbb betolom a nem kicsi ebédemet, s többé-kevésbé jóllakottan jön a csoki. Nekem ez így működik.

2018. ápr. 18. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

De miért is kellene kibírni pár hetet csoki nélkül kedves 5-ös?

A kalóriadeficit nem csoki függvénye.

2018. ápr. 18. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!