Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Nyárra egy kicsit fogyni,...

Nyárra egy kicsit fogyni, formálódni szeretnék?

Figyelt kérdés
Vannak sulyzóim 2kg-s es 3kg-s. Tudtok jó edzésterveket? Persze sulyzóval és súlyzó nélkül is jöhetnek tippek, tanácsok. Étkezési javaslatokat is meghallgatok. (Nem szoktam sokat enni. Suliban tízórai, itthon ebéd néha szoktam nasizni is de nem esek túlzásokba, vacsorázni nem szoktam. (Mindig felpuffadok és akkorának érzem magam mint egy ház. ) Hétvégenként sem eszek sokat. Reggelizni nem szoktam mert nem kívánom, ebéd, es ha mamámnál alszok akkor melegszendvics és napraforgó magot is szoktam enni. Meg persze szoktam nasizni is fe abbol nem sokat. Egyébként 65 kg vagyok és 161-162 cm. Nagyon megköszönném ha valaki szánna rá egy kis időt hogy elolvassa és tudna segíteni.

2018. ápr. 17. 20:02
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia!

Eloszor is: nagy hiba, hogy nem reggelizel. A reggeli inditja be az anyagcseredet, az teszi kiegyensulyozotta a napodat. Ha nem kivanod, ne egyel sokat, de pl egy kis adag zabkasat igazan megehetnel. Tegyel bele egy kis gyumolcsot, fahejat, esetleg kokuszt, tenyleg millioegy modon lehet varialni. A zab lassu felszivodasu CH,nem emeli meg a vercukorszintedet,szoval az esetlegesen radtoro falasrohamoktol sem kell felned, nem nasizol feleslegesen.

Vagy ha inkabb sosreggeli-parti vagy, egyel fott tojast egy szelet teljes kiorlesu kenyerrel, zoldsegekkel, csirkemellsonkaval, esetleg zsirszegeny sajttal.

Fontos, hogy sokszor egyel kis adagokat, a napi 6 etkezes lenne optimalis. A vacsorat sem kene kihagynod, ha puffadsz, valami konnyut egyel, lehetoleg valami feherjedusat. Pl. natur csirkemell/hal egy kis salataval (ontet nelkul).

Lehetoleg ne egyel cukros es feherlisztbol keszult dolgokat.

A gyumolcsokkel sem szabad tulzasba esni a gyumolcscukor miatt, de azert ne iktasd ki oket teljesen, lehetoleg tizoraira vagy uzsonnara edd oket.

Kenyerbol csakis teljes kiorlesut vagy rozskenyeret vegyel.

Nem szabad egyik makrotapanyagot sem drasztikusan lecsokkenteni, a lassu felszivodasu szenhidrat, a jo minosegu feherje es a telitetlen zsirok egyarant fontosak a szervezetnek.

Rizs helyett egyel quinoat, tokeletesen helyettesiti. A husokat lehetoleg ne panirozva, bo olajban sutve edd, hanem grillezve, vagy ha nagyon szereted a rantott hust, a buzaliszt es a zsemlemorzsa helyett hasznalj zablisztet es bio vilagos panirmorzsat, es tepsiben, sutopapiron susd, zsiradek nelkul.

Nasinak tokeletes lehet egy feherjeszelet, de csakis a komolyabbakat ajanlom, amikben nincs felesleges CH es cukor, pl. Zero bar. Ez kicsit draga, de a DM-nek is vannak sajat markas feherjeszeletei, amik szinten cukormentesek es nem tartalmaznak felesleges szenhidratokat, viszont jo minosegu feherjet igen, amik segitenek az izmaid megtartasaban es epiteseben. De azert ezt sem szabad korlatlanul enni.

Beres Alexandra videoit ajanlom, nagyon kemenyek, de abszolut hatasosak, vannak koztuk sulyzos es sajat testsulyos gyakorlatok is, raadasul nagyon motivalo szemelyiseg, Youtube-on megtalalod ezeket a videokat.

Azonban fontos, hogy ne csak a fogyokuradbol alljon az egesz napod, neha egy kis bunozes belefer, pl. egy szulinapon vagy egy nyaralason! 😀

A mertek a fontos.

Sok sikert!

2018. ápr. 17. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Az evés NEM bűnözés (tudom, hogy ezt szokták írni, de roppant kártékonynak tartom), első és a reggeli egyeseknek buta ötlet. Mindig utáltam és mindig megbántam, ha mégis ettem. Csak éhes és enervált leszek tőle és nagyon nagy tömegek kezdik az evést kései ebéddel. A napi összbevitel számít a legtöbbet, az elosztás egyéni.

Bár zsenge korban kihagyni a reggelit - és még a vacsorát is erős. Kérdező, nem tudom, hány éves vagy, talán olvass utána, hogy OK-e ez így. Ha lány vagy (gondolom, igen), akkor különösen vigyázz a kis evési ablakra, csak akkor csináld, ha biztos vagy benne, hogy neked így jó.

Mivel így is meghíztál, el tudom képzelni, hogy sokat eszel egyszerre, több evésnél könnyen fokozódhatna a dolog, de nem lehet tudni, mivel egy jó étrend sokat számít. Válts életmódot, egy főétkezéssel nem normális, hogy túlegye magát az ember, nasik ide vagy oda, bár azok azért sokat tudnak nyomni a latban, de azt írod, az nem sok (bár nekem 10-15 dkg mogyoró sem sok, kalóriát viszont hoz... néha pedig eszem olyan ételt, hogy utólag lepődöm meg, mennyi kalória, pedig évek óta számolok).


A puffadás gond, meg kéne találnod, mitől van, valószínűleg nem bírsz bizonyos ételeket.


Nos, ha súlyzózni akarsz, kéne egy kevés súly, akár 40kg is elég lehet kezdésnek, főleg, ha utálsz lábazni, mint én... 2-3 kg oldalemelésre jó, midnen másra több kell, ha izmokat akarsz. Én 2-16 kilót használok, mert gyönge kezdő vagyok, de még szinte semmi izomfejlődés nem látszik (egy pici bicepsz, de centiben semmi változás), majd nagyobb súlyoknál (vagy ha fogyok, az is segít valamit).

Persze saját testsúllyal is edzhetsz, de nekem azok a gyakorlatok nehezebbek és súlyzózni poénosabb.

2018. ápr. 17. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!