Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy szobabicikl...

Miért van az, hogy szobabiciklin könnyedén elégetek 300 kalóriát, míg futásban ezalatt kidöglök?

Figyelt kérdés

Ma kondiztam és félóra futás és félóra ilyen foteles bicikli volt a fitness része. A futást alig várom, hogy végelegyen... Futok, mint egy veszett, míg biciklin telefonozás közben lazán, mindenfajta megerőltetés nélkül elvileg ugyanannyi kcal, sőt még több, ment le.

Lehetséges ez?


2018. ápr. 18. 16:32
 1/6 anonim válasza:
Bringán szinte csak a lábad mozog. Futással, úszással mindened.
2018. ápr. 18. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha futás közben jobban kidöglesz, akkor valószínűleg több kalóriát égetsz. De ne úgy fuss, mint egy veszett, az nem helyes.
2018. ápr. 18. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
inkább olyan kardió csinálj, ahol nem ülsz, sokkal hatásosabb. Meg ugye az is fontos, hogy beállítottad-e a súlyodat a gépen és hogy mennyi idő alatt biciklizted le azt a 300 kalóriát.
2018. ápr. 18. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ez ilyen. A takarítás is fáraszt, pedig alig éget kalóriát... A biciklin csak ülök, mégis sok kalóriát éget, s könnyebben túrázom 40 km-t, mint lefussak 5x3 percet, tetszőleges tempóban... A futás sokkal jobban ki is fullaszt, jellegénél fogva, ha nem vagy formában. Eleinte azonnal kikészültem, most már tudom, hogyan kell lélegezni, de azért nem megy :)

Úgyhogy nincs nagyon erős korreláció a fáradás és a kalóriaégetés között.

2018. ápr. 18. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem előfordulhat, h nincs jól beállítva a biciklid.
2018. ápr. 18. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az h a gép mit ír, az csak egy szám, hidd el a futás jóval több kalóriát éget mint a biciklizés (kivéve spinning, hegyre fel tekerés) Futni nehezebb, mert sokkal jobban igénybe veszi a testet, a tüdőt, de egy idő után megedződsz. Én pár hónap alatt eljutottam kb 1km kocogástól oda, hogy 1 óra alatt lekocogok 12km-t.
2018. ápr. 20. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!