Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Emelhetem a napi 2ora eddzest...

Emelhetem a napi 2ora eddzest vagy varjak meg vele?

Figyelt kérdés

Az utobbi 1 evben abba hagytam a sportolast, koltozes uj munka stb, fel is szedtem ez ido alatt kb 5 kilot amit szeretnek leadni. Elotte folyamatosan sportoltam, eddzesre jartam, versenytancos voltam es ebbol is eltem.

Az izmaim egesz jol megmaradtak csak ramjottek ezek a kilok.


1,5 hete kezdtem el ujra eddzeni. Jelenleg napi 2 orat abbol egy kardio a masik pedig gepeken sulyokkal.

Szeretnem emelni meg 1,5 órával (persze ezt azert gyengebb tempoba) mert egyenlore izomlazam van csak, de nem vagyok elfaradva, es ugy erzem hogy jol is esne meg, viszont nem tudom hogy varjak e vele nehogy tulterheljem az izmaimat, vagy csinalhatom amennyit birok es jolesik?

Koszonom a valaszokat.



2018. ápr. 20. 19:32
 1/6 anonim ***** válasza:
Kardió helyett inkább aerob tartományba tartsd a pulzust, mert napi 1 kardió lezabálja az izmod.
2018. ápr. 20. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is inkább aerob, a kardió így se kevés (persze aki azt szereti, csinálhatja, vannak ultrafutók, akiknek sok kell, ha kigyúrt akarsz lenni, kevésbé célszerű túlzásba vinni), erősítő edzést pedig nyilván ne csinálj túl sokat, a túledzés kontraproduktív. Az izomláz mit se számít, de ha nem terhel eléggé az erősítő edzés, emelj a súlyokon.
2018. ápr. 20. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Koszonom a segitseget.

Nem igazan terhel a kardio igy egy órában ez a bajom, ezert szeretnem emelni az idot hogy ugy jojjek el a terembol hogy elfaradtam. Csak tartok tole hogy mivel csak most altam neki ujra, hiaba erzem hogy meg birnam es jolesne, lehet hogy tulterhelem az izmaimat es varnom kene meg egy par hetet vele.


A sulyzok sulyat szoktam emelni, a felso testnel ez rendben van, a labam viszont igyis nagyon izmos, ott nem szeretnem emelni mert nem akarom jobban erositeni.

2018. ápr. 20. 20:26
 4/6 anonim ***** válasza:

Érthető, hogy bírod. Sportmúlttal, lelkesedéssel, örömmel semmi nem elég😊

Tudom magamról.

Súlyzós edzéssel kezdj, utána aerob.

Ha belejössz és keményen lenyomsz egy láb vagy hátnapot, majd nem leszel olyan virgonc, hogy másfél óráig még kardiózz.😂

Nekem elég egy válledzés, hogy ne tudjam becsatolni a melltartómat.

Ha erős a lábad akkor se hagyd ki a lábazást. Felsőtestre variáld a kézi súlyzót gépekkel, csigával. Ha így "izolálsz" egy-egy izmot, akkor rendesen hazavágod akár egy hétre is. 😊

2018. ápr. 20. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ja, igen a regeneráció. Valamikor pihenni is kell, mert akármilyen duracell nyuszi vagy, túledzed magad. Meg ugye az izom nem edzés közben "nő", hanem pihenéskor az edzés alatt okozott sérüléseket építi, tehát pihenőnapokon "nő".
2018. ápr. 20. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Koszonom a segitseged:)

Kiprobalom holnap akkor hogy bemelegito kocogas utan nehez sulyokkal kezdek aztan hatha lefaraszt. Nem hagyom ki a labazast se, geptol fuggoen gyenge sulyrol inditom pl az elso 20at aztan kovetkezo ket korbe emelem 30-50 kilora, attol fuggoen hogy egy vagy ket labas a gep, aztan a kovetkezo gepeken ugyan ez. de ettol feljebb nem akarom emelni a sulyt hogy ne erosodjon tovabb.

Vasárnaponként itt zarva a terem ugyhogy akkor tartok piheno napot, remelem eleg.

Mar nagyon hianyzott a mozgas, es ahogy irtad, semmi se eleg erzetem van.:D

2018. ápr. 20. 23:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!