Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Fogyni szeretnek 13 évesen!...

Fogyni szeretnek 13 évesen! Muszály! Tudtok jó ötleteket?

Figyelt kérdés

13/F 154cm 65 kg. Minimun 10 kilót le szeretnék adni. Ötletek???

Atletizálok tehát sokat futok. Hogyan fogyhatnék le pár hónap alatt(3-4)??? Menzás vagyok és mivel ott kevés kaját adnak itthon meg csak szenyát tudok enni ami meg hízlal:( Tavaly nyár óta 10 kilót híztam). Már kezd az egézségemnek is ártani. Már párszor elkezdtem fogyózni de feladtam 1-2 hét után :( Köszi



2018. ápr. 23. 21:28
 1/10 anonim ***** válasza:
79%
Beszéld meg a szüleiddel
2018. ápr. 23. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
60%

Felejtsd el a szendvicseket,meg a hasonlo hulladekokat. Zoldseg,gyumolcs.

Masodik tippem:

Ne add fel 1-2 het utan,mert akkor rohadtul semmi ertelme nem volt, es nem is lesz.

Menj edzeni.

2018. ápr. 23. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Márpedig sok futás mellett szendviccsel is lazán fogynod kéne, hacsak nem eszel sokat. A kalóriatöbblet hizlal, semmi más. Talán durván lassú az anyagcseréd korod és a sok mozgás ellenére? Eszel kalóriadús, de kicsinek látszó nasikat s nem is gondolsz rá, hogy sokezer kcalnál jársz már? Ezt neked kell tudnod.


Persze jobb életmódra váltani mindig jó. Miért nem tudsz otthon mást enni, mint a szendvics? Bár azzal sincs baj, főleg, ha kevés kenyér, sok fehérje, zsír és zöldség... De nincs étrend, amivel fogysz, ha túl sokat eszel. Úgyhogy igyekezz laktató, tápanyagdús étrenden élni.

2018. ápr. 23. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
57%

[link]

Ha nem eszel túl sokat és rendszeresen mozogsz, akkor fogyni fogsz. A fenti oldal használatával vezetheted, h mennyit eszel egy nap. (Mobilról is működik, kényelmes használni.)

2018. ápr. 24. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Mennyi a testzsírszázalékod?
2018. ápr. 24. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem fogyóznod kell, hanem kisebb adagokat enni ugyanazokból, amiket eddig is ettél, és elfelejteni azt a hozzáállást, hogy otthon csak szenyát tudsz enni: bemész hazafelé egy boltba, és veszel, amit akarsz, hogy ne csak szenya legyen otthon: zöldséget, gyümölcsöt, zabkását, stb. És igen, beszéld meg a szüleiddel az egészet, azt is, hogy milyen pénzből menj vásárolni ilyesmiket.
2018. ápr. 24. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
100%

Tesóm kicsivel fiatalabb nálad, de a méreteitek elég hasonlóak. Mostanság elkezdett látványosan fogyni. Korábban is szeretett volna, de egyedül nem sikerült neki, nem volt elég motiváció, és elkezdtünk neki segíteni a családdal. A fehér kenyeret lecseréltük telljes kiőrlésűre, sok zöldséget eszünk (a gyümölcs is jó, de inkább savanyú gyümiket keress, ne édeseket!), elhagytuk a cukros üdítőket, és a nassolni valókat is vissza fogtuk, egyben le is cseréltük diabetikusokra. Nincs kifogás a tesiórák alól, nem írunk igazolást csak ha tényleg beteg vagy ilyesmi, és van hogy otthon suli után is tornázgat fél órákat valamelyik családtag mindig beáll mellé, így szórakoztatóbb :) És nagyon figyelünk arra mikor vacsorázik, este 6 után már ne, ha megéhezik akkor jöhet valamilyen savanyú gyümölcs. Látom rajta, hogy mennyi motivációt ad neki, hogy ennyire figyelünk rá és segítjük őt. Kérd ki te is a család segítségét, nyugodtan beszélj velük arról, hogy változtatni szeretnél, a saját példánkból látom mennyit fogy tesóm mióta nem csak egymaga próbálgatja leadni a kilókat, hanem 100%os támogatást kap tőlünk, így eszébe se jut feladni. :)

Remélem tudtam segíteni, sok szerencsét!

2018. ápr. 24. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Sok mozgás és kevés kaja mellett nem indokolt ekkora hízás. Először csináltassatok egy teljes vérképet, pajzsmirigy hormonnal együtt. Ha minden rendben van, akkor valójában többet eszel, mint hitted.

Kezdetnek az is elég lehet, ha minden nap futsz egy kicsit és vacsorára fele annyit eszel, mint eddig. Havonta 2 kiló fogyás bőven elég, még nőni is sokat fogsz, és akkor eloszlik a súlyod.

2018. ápr. 24. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Nekem van 1-2 tippem, ha gondolod rám írhatsz privátban, és akkor beszélhetünk róla
2018. máj. 2. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Másik kérdésnél egy lánynak írtam, de idemásolom, mert hasonló cipőben vagytok.


Ebben a korban nem tesz jót az egészségnek a fogyókúra! Sportolni lehet, de azt sem a végtelenségig, de a tápanyag megvonása elég kockázatos tud lenni, főleg, ha nem jól csinálja az ember. Ráadásul nagyon vissza is tud ütni még felnőtteknél is, mert gyakran ők is rosszul csinálják.Erről szól a jojó effektus. Az, ha csak izmosodsz, és nem fogysz, nem baj, mert az izom tömege sokkal nagyobb a zsírénál.

Még a felnőtteknél is irreális, a rövid idő alatt sok kilót leadni,akiknél azért már tényleg szóba jöhet a fogyókúra, ilyen-olyan diéta. Ebben a korban még a 30 napos diétát, meg nem tudom én, mik vannak, el kell felejteni.

16-18 éves korig meg a súlyzózás sem jó, csak testsúllyal helyes edzeni.

Amit mondhatok mégis, és ez nagyon fontos, az a rendszeresség. Sokszor egyél kevesebbet, és rendszeresen Vagyis az egészséges mennyiséget több adagra osszad el. 18 után meg csak nagyon könnyűt és keveset. Vizet viszont sokat igyál, arról ne feledkezz meg!


Ami nálad lehet az a jójó effektus, de lehet, hogy valami betegség vagy adottság következménye. Érdemes elmenni egy dietetikushoz, ha annyira fontos, de nem értem, hogy miért muszáj. Kicsit aggódni szoktam ilyenkor, mert hajlamos az ember tönkretenni az egészségét, csak mert "13 évesen 'muszáj' lefogynia"

Mielőtt elmennél, azt kell tenni, hogy figyeled azt, hogy mit eszel, és mennyit, meg mikor, iszonyat pontosan és tudatosan jegyzeteled pár hétig az étkezési szokásodat sportolásit is nyugodtan, és a súlyodat is minden nap. Aztán ezekkel az adatokkal menj a dietetikushoz, mert ebből már sokkal gyorsabban tud dolgozni. Összedob egy személyre szóló étrendet, amire szükséged van, és az tuti, hogy egészséges lesz. Meg talán elküld vérvételre, megméreti a vércukorszintedet és hasonlók, mert az is lehet az elhízás oka.

Valamennyi szénhidrátot viszont mindenképpen MUSZÁJ bevenni minden nap, mert kell a szervezetnek, többek között az agynak az a tápláléka.

2018. máj. 14. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!