Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Van aki a Gyakori kérdések...

Van aki a Gyakori kérdések miatt lett anorexiás?

Figyelt kérdés

Úgy értem kiírt egy kérdést és nagyon bunkó válaszokat kapott amik erre ösztönözték pl. Csak azért akarasz fogyózni hogy menőshess vele/ inkább dögölj meg mer úgyse fogy sikerülni...

Vagy itt olvadott utána anorexiás kérdéseknek, innen szedett anorexiás oldalakat, amitől végül őis beteg lett...

Csakmert én most gyógyultam meg az anorexiából, és régebb nagyon sok erről szóló kérdést olvastam itt a gyakorin, és pl. volt egy kérdés, hogy "hogy legyek anorexiás/bulimiás" és volt aki azt írta hogy inkább akaszd fel magad úgy hamarabb meghalsz...

És nagyon sok ilyennel találkoztam. Nemtudom hogy lehet valaki ilyen szívtelen, ponthogy megêrtésre, segítségre lenne szü

ksége a kérdésírónak, nem mêg eggyet belerugni!! És nagyon szurkolok minden étkezési zavaros betegek, hogy merjen élni, elfoadni önmagát, bodognak lenni,így lehet gyönyörűvé, különlegessé válni!!:):)



2018. ápr. 27. 15:29
 1/7 anonim válasza:
84%
Én depressziós.:D
2018. ápr. 27. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
97%
Ami azt illeti igen, a betegségem alatt, amikor nem volt betegségtudatom, sok fogyókúrás, anorexiás, bulimiás, koplalások kérdést olvasgattam. Próbáltam meggyőzni magam, hogy nem vagyok anorexiás, hiszen én sokat eszem az itteniekhez képest. Amúgy a betegségem előttről olvastam már, ha jól emlékszem. Vagyis itt kezdtem először a fogyókúrával foglalkozni, meg a google-on gyűjtöttem a fogyókúrás étkezésötleteket. S mivel minden rosszat elhittem mindenről, így idő után szinte semmit sem voltam hajlandó megenni, mert itt azt írták, hogy az nem tesz jót. Ugyebár nem vettem figyelembe, hogy minden embernek más véleménye van mindenről, és sokszor ezek nem összeférhetőek, elkezdtem az összes ésszerűnek tűnő (ami valójában egyáltalán nem volt az) ötletre hallgatni. Egy idő után sót sem használtam, szinte semmit sem ettem, fűszert sem. Csak a párolt húst fűszer nélkül, zöldséget fűszer nélkül, zöld almát, citrusos gyümölcsöt, de csak egy felet egy nap, a másik felét másnap, mert egy már túl gyümölcscukros lenne és még ettem zabot és fahéjat, meg tojást és kb ennyi.
2018. ápr. 27. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
81%

Az nem lettem ugyan, de nagyon nehéz a józan gondolkodásomat úgy megőrizni, hogy vagyok a 172 centimhez 70 kiló, és napi 10 kérdést olvasok, amiben nálam 15-20 kg-val könnyebb emberek kövérnek érzik magukat és kapják a tanácsokat, hogy hogyan fogyjanak még...

Egész gyerekkoromban cikiztek, hogy kövér vagyok, csak mert m-es méretem volt s-es meg xs-es helyett... Szóval nem egyszerű a másik oldalról sem, az biztos.

2018. ápr. 27. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
91%

Valamit ronthat, de szerintem inkább a család és az osztálytársak, barátok tudnak nagyot lökni egy anorexiára hajlamos emberen. Elég szörnyű, ha vadidegenek ilyen nagy hatással vannak valakire.


Igazad van, szörnyen felelőtlenek és gonoszak tudnak lenni az emberek. Én inkább sajnálom a szerencsétlen, eltévelyededt tiniket, akkor is, ha nekem soha nem lenne esélyem anorexiára, annyira más típus vagyok. De nekem is vannak hibáim s az anorexiásoknak és a táplálkozáshoz nem értőknek is vannak értékeik...

2018. ápr. 27. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
45%

Az ilyen "inkább akaszd fel magad" válaszok olyan kérdéseknél születnek, amikor a feltevő valami nagyon nagy baromságot akar, szélsőséges koplalós, edzéses fogyókúrát tervez, persze kiköti, hogy negatívat tilos írni. A válaszadók pedig csak egy könnyebb és gyorsabb öngyilkossági módot javasolnak nekik, a tervük eleve az lenne egyébként. Ez lényegében már belefáradást jelent az ilyenekbe, akiknek úgyis hiába mond bármit az ember, kitartanak a hülyeségeik mellett, s besértődnek, ha valaki segíteni szeretne.


A nem fog sikerülni válaszok mögött pedig a realitás áll; ilyenek ugyanis akkor születnek, amikor a kérdező hipergyors fogyást tervez, pl. havi tíz kiló mínuszt.


Menőzős válasszal még nem találkoztam, max. olyan formában, hogy a válaszoló a divatot, trendet okolta, amiért valaki egészségtelenül vékonyra akarja sanyargatni magát. (Igen, elég sok 165-170centis kér itt segítséget ahhoz, hogy 40kg lehessen.)


Szóval ezek nem bunkó válaszok, csak vannak, akik nem látják az értelműket, a mögötte rejlő szándékot, csak mert nem egyezik az ő álláspontjukkal, álmaikkal.

2018. ápr. 28. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 .,,.,,.,, válasza:
2018. ápr. 28. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
100%

Sajnos az én étkezési zavarom kialakulásában is szerepet játszott a GYK, bár egy kicsit máshogy. Valami baráti diétát keresgéltem (nem fogyáshoz, súlytartáshoz), és végül mindig itt kötöttem ki, ahol azt sulykolják az emberekbe egyesek (sajnos vannak egy páran) hogy a szénhidrát és a zsír az ember halálos ellenségei. Megijedtem, napról napra egyre jobban elhatalmasodott rajtam a bűntudat, hogy jaj, már megint volt pofám egy zsömlét enni egy kis vajjal reggelire. Tényleg, az én k***a anyámat.

18 éves lány vagyok, 166 centi, és 51-ről 44 kilóra lefogytam, mert megijedtem a zsírtól és a szénhidráttól. Tudom, hogy részben az én hibám, nem kell minden hülyeséget elhinni, amit itt összehordanak, de mentségemre szóljon, hogy eddigi életem legnehezebb időszakát éltem akkoriban, ráadásul egy nagyon félénk, szorongó, súlyos megfelelési kényszerrel küzdő ember vagyok. Igen, sajnos ekkora hatást gyakoroltak rám az idegenek, akik lazán odabökik, hogy ne egyél kenyeret, pfujj, kórós elhízással, cukorbetegséggel jár. Meg csokit se egyél, sajtot se, tésztát se, pékárukat se, szalámit se, mert "üres kalória". Nem ettem egyiket se, mondom, halálosan megrémültem. Mi lett a vége? 16 alatti, magyarán kórosan sovány BMI, anorexia nervosa, depresszió, még nagyobb szorongás. Köszönöm szépen. Most már gyógyulófélben vagyok, próbálok rendesen enni, ilyen "pfuj de undorító" üres kalóriákat is. Még nem híztam, de BOLDOG VAGYOK, és örülök, hogy látom a fényt az alagút végén. Várom, hogy csinos, formás alakom legyen, hogy egy magabiztos felnőtt nővé váljak, és ne egy gnóm pálcikalábú csontkollekció legyek. Mert hogy most az vagyok, és hónapok óta csak most jutottam el arra a szintre, hogy rájöjjek, ez nem szép, és még veszélyes is.

Igen, még egyszer kihangsúlyozom, az én hibám is volt, túl naiv és érzékeny voltam. Bocsánat, ha esetleg túl keszekusza lett az üzenet, de remélem, a lényeg átjött.

Mindenki vigyázzon a GYK-val, csak úgy hemzseg az ilyen hozzáállású emberektől. MINDENT LEHET ENNI, szerintem CSAK olyasvalaki tartson szünetet az ilyesmi ételekből, aki komolyabban, az egészségére közvetlen veszélyt jelentő szinten elhízott. A mozgás fontosságával viszont egyetértek, választhatunk valami mozgásformát, ami kedvünkre való. (Az én esetemben ez a jóga lett, de a fekvőtámasz és a felülés is jóféle.) Lehet lepontozni és kikaparni a szemem, hogy mi az, hogy mindent lehet enni, amikor "ennyi szemét kaja van", de teszek rá, ez az én véleményem, és kész vagyok arra, hogy szembeszálljak a "szénhidrátészsírnuku" gurukkal.

Kedves kérdező, remélem, minden rendben van veled, és gyógyuló anorexiásként köszönöm a kedves szavakat.

Legyen mindenki nagyon erős! Az étel az életünk, ne féljünk tőle, én is gyógyulást kívánok mindenkinek teljes szívemből! <3

2018. máj. 6. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!