Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » 10 kilót mennyi idő alatt...

10 kilót mennyi idő alatt lehet leadni?

Figyelt kérdés

161 centi vagyok és 68-69-70 körül szoktam mozogni, 70 fölé nem nagyon megyek (tök érdekes.)

Kb. 60 kilóra szeretnék lefogyni, terembe nem akarok menni.

Itthoni edzéssel le lehet fogyni, vagy menjek el futni inkább? (jártam már futni máskor, de az nagyon nem az én világom, iszonyúan gyorsan fáradok, és fáj a hátam tőle, mert gerincferdülésem van, de nyilván nem ártana meg neki a futás, csak én vagyok gyenge.)


16/L


2018. ápr. 28. 19:32
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Én is 160 centi vagyok és decemeberbe még 72 kiló voltam most meg már 60 vagyok. Annyit csináltam hogy tartottam magam az 1000-1200-as napi kalória keretemhez.

Eleinte nehéz volt mert fogalmam sem volt róla mibe mennyi kalória van és éheztem kb 1 hónpig. Pl reggelire meg uzsonnára péksütit ettem aztán este sírtam hogy nem fér bele a kalória keretembe a vacsi így kb üres levest ettem és egy hónap kellet ahoz hogy rájöjjek hogy ha reggelire meg uzsira teljeskiörlésű rozskenyérből meg csirkemell sonkából sok zöldséggel szendvicset csinálok akkor estére akár még olajbanrántott húst is ehetnék sültkrumplival annyi kalória keretem marad. Ezzel azt akarom mondani hogy ha megtalálod a helyes étrendedet rájössz mibe mennyi kalória van egy percet sem leszel éhes egy 1200 -as keret mellet és mozognod sem kell egy percet sem nekem így sikerült 5 hónap alatt 12 kilót fogyni.

2018. ápr. 28. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem a futástól fogsz lefogyni, ilyen túlsúllyal amúgy sem ajánlom ezt a sportot. Kalóriahiányos étrendet kell összeállítani, napi 1200 kcal legyen az adagod! Havonta nagyjából 2 kiló fogyás az optimális, így körülbelül 5 hónapra lesz szükséged 10 kg leadásához.
2018. ápr. 28. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Milyen túlsúllyal Kolompár?!?! Csak 10 kiló túlsúlyról beszélünk nem 20-30.
2018. ápr. 28. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
75%
#3 10 kilót akar leadni a kérdező. A túlsúly viszont több.
2018. ápr. 28. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ekkora felesleggel azért már futhat, nem olyan vészes ez. Persze nem muszáj.

Sok mozgásforma van, sétával is simán lefogyhatsz, táplálkozás kérdése. De biciklizhetsz is, tornázhatsz, akár táncolhatsz is, végezhetsz saját testsúlyos edzéseket (vagy súlyzósokat, ha vannak súlyzóid). Én nem írok kalóriát, az sokmindentől függ, én 1500 alá csak akkor mennék, ha biztos vagyok benne, hogy bírom :) Nem mindenki tud 1200 kcalt enni s nem szenvedni kegyetlenül, majd feladni... Ami nem baj, több mozgás kell s kimaxolhatod az egészséges fogyási sebességet több evés mellett is.

Egy jó étrend (életmód) melegen ajánlott.

2018. ápr. 28. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Mármint futhatna, ha passzolna hozzá, no.
2018. ápr. 28. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

"10 kilót akar leadni az illető. A túlsúly viszont több." több? 60 kilósan nem hiszem, hogy túlsúlyos az ember.


Viszont mindenkinek köszi, az 1200-as kalória keretet kipróbálom, meg nézek valamit, hogy milyen edzések vannak a fogyáshoz c:

2018. ápr. 28. 22:02
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

1200 kalóriás diétát ne kezdj el, hosszú távon többet ártasz vele, mint használsz. Nem ismerem a napi aktivitásodat, de neked olyan 1400-1600 kalóriára lenne ideális / nap.

Futást én sem ajánlom, helyette válassz ízületkímélőbb sportot, pl. kerékpározás, ez mehet heti háromszor, mellé pedig heti kétszer saját testsúlyos gyakorlatokat végezz - guggolás, fekvőtámasz, kitörés, stb.


Írok neked egy mintaétrendet, ezzel már szép eredményeket tudnál elérni:


R.: Almás - fahéjas zabkása - a hozzávalókat beleteszed egy tálba, 3 pedcig mikrózod, vagy lábosban megfőzöd, opcionálisan édesítőt tehetsz bele

40 gramm aprószemű zabpehely

2 dl tej - 1,5%-os

Fahéj

1 közepes alma


T.:

2 db puffasztott rizsszelet

2 vékony szelet pulykamellsonka

+ valamilyen idényzöldség, pl. retek


E.:

150 gramm grillezett csirkemell

200 gramm zöldség-mix /brokkoli, karfiol, sárgarépa/

150 gramm főtt rizs


U.:

125 gramm zsírszegény /esetleg félzsíros/ túró

1 kis doboz natúr johurttal kikeverve

+ egy kis apróra vágott idénygyümölcs


V.:

2 db főtt tojás

+ idényzöldségek /retek, paprika, uborka../


Ez 1300 kalória, 102 gramm fehérjével, 146 gramm szénhidráttal és 37 gramm zsírral.

Mivel a kalóriakeretbe belefér, naponta ehetsz 100-150 kalóriányi nasit, hogy tarthatóbb legyen a diéta. Pl. egy túró rudi, egy kis marék olajos mag, egy sor csoki..


Ezek az alapok. Nem baj, ha hosszabb távon több zsírral érzed jól magad, ehetsz nyugodtan, csak akkor kevesebb szénhidrátot vigyél be. 1 gramm zsír 9 kcal, míg 1 gramm szénhidrát 4 kcal.

2018. ápr. 29. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Utolsó: köszönöm, megpróbálom. ^^
2018. ápr. 29. 11:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!