Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Anorexia után fogyás?

Anorexia után fogyás?

Figyelt kérdés
Anorexiás voltam, de meggyógyultam, beláttam, hogy vékony vagyok, elkezdtem egyre jobban értékelni önmagam. Megszerettem enni nagyon is, annyira hogy kényszeres evö lettem. 10 kg feleslegem lett, szeretném leadni de nem tudom hogy lehetseges ugy hogy ne legyek ismet anorexias. Az a baj hogy minden nap teleeszem magam mert ” ugyis barmikor le tudok fogyni, nagy akarateröm van hozza” es pont ez a túl optimista hozzaallas Rontja el az egeszet. Több pszichologushoz is jartam de egyik se segittet, magam szeretnem megoldani ezert. Hogy fogyjak ugy hogy Ne önkinzasnak fogjam fel. Mar sulyttartani is nehez mert az is szenvedes. Es zugevö vagyok. Minden etkezesem ugy zajlik hogy senki se latja. Elmegy mindenki otthonrol es zabalok , mert akkor Csak en vagyok meg az etel es ez örömöt okoz. Hogy alljam meg a falast? Hogy ne akarjak igy hizni?

2018. máj. 3. 15:58
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ezek a falásrohamok normálisak anorexia után. Koplaltál, most a szervezet próbál a lehető legtöbb energiát szerezni. Tehát előbb gyógyulj meg, egyél naponta többször, változatosan es eleget (gondolom terepiákon átmentetek, hogy kell étkezni rendesen). Amikor abbamarad a falásroham, akkor ha tényleg kell (tehát BMI magasabb, mint a normál) elkezdhetsz egy fogyókúrát, de max. 1-2 kg per hónap legyen a cél. Ha nem így csinálod vagy megint anorexiás leszel vagy soha nem marad abba a falásrohamod.
2018. máj. 3. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Szia ! Az előző kommentel teljesen egyet értek.

Viszont ajánlani tudom a kaloriabázis.hu -t.

2018. máj. 3. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Szia!

https://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__mentalis-egeszseg__..


Ezt a kérdést én írtam ki - ha gondolod, írj. Hátha tudunk egymásnak segíteni... :)

2018. máj. 11. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
3x is megnéztem,hogy én irtam-e a szöveget. Ugyanezzel a problémával küzdök,csak sajnos én sokszor rosszullétig tömöm magam kényszeresen. Most elkezdtem egy káposztaleveskurát,a zsbálások miatt szerintem vagy 10kilot hiztam,most fogyoznék..
2018. máj. 15. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!