Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Izomépítés étkezéssel?

Izomépítés étkezéssel?

Figyelt kérdés
Nem tudom, hogy ezt ide érdemes kiírni, vagy a sport kategóriába. Lefogytam, elértem a kitűzött célt, viszont nyilván némi izmot is vesztettem a fogyókúra miatt. Nézegetem a sportolós oldalakat, hogy ők hogyan építenek izmot. Én nem vagyok az a fanatikus edzőterembe járó, proteinshake-et ivó ember. Futok, biciklizek, kirándulok, alapvetően egészségesen élek. Így viszont hogyan tudnék most némi izmot magamra szedni? Tudnátok tippet adni, hogy mit kellene enni, mit kellene csinálni, mi az a hétköznapi életmódba illő étkezés és mozgásforma, amitől picit izmosabb tudnék lenni?
2018. máj. 12. 07:30
 1/6 anonim ***** válasza:
78%
Súlyzós vagy saját testsúlyos edzés nélkül nagy eredményt ne várj. Fehérjebevitel is fontos, nem muszáj proteinshakkel, egyszerűen kajából is be tudod vinni. Ha érdekel valami írj nyugodtan privit
2018. máj. 12. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Enni úgy kell, mint máskor, csak kis kalóriatöbbletben.

Erősítő edzés kell, teljes testre, hogy súlyzós vagy saját testsúlyos, az nem sokat számít normál emberi halandónak, csak terhelés legyen. Pihenj és regenerálódj is eleget (azért írom külön, mert az elsőbe tartozik a megfelelő alvás, az utóbbiba az, hogy ne eddz mindennap, legalábbis ugyanarra az izomcsoportra ne).


De picit izmosabb még ezek nélkül is lehetsz, a futás, biciklizés is edzi pl. a lábat egy kicsit. A túrázás nem jellemző, nekem attól sosem lett semmi észrevehető izmosodás, de persze annál több, mintha ülne az ember egész nap.


Fanatikusnak nem kell lenni és fehérjepor sem kell. Minimálisan több fehérjére van szükséged (akárcsak fogyáskor, ugyanaz a szint jó), ami ételből lazán bevihető, bár van, akinek ez valamiért nem megy. Az változtasson étrendet vagy tényleg nyúljon porhoz, jobb, mint a fehérjehiány s amúgysincs vele baj, csak minőségi por legyen, amire nem is allergiás, a tejsavó sokaknak rossz.


Hétköznapi mozgásformának mondjuk sprintelhetsz, az jobb az izomfejlesztésre, mint a hosszútávfutás :) Akár intenzív sprintelő szakaszokat is iktathatsz be..? Ehhez már nem értek, de más terhelés, mint a folyamatos sok futás, jó lehet. De a túl sok kardió alapvetően nem jó az izomfejlesztésnek, úgy tudom.

2018. máj. 12. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
54%

Csirkemell, tojás és túró, banán.

Kerüld a cukrot, szóját, csokit, proteinport. Ne egyél/igyál műanyagból.

Ha ez megvan akkor irány a konditerem. És aerob edzéssel nem fogsz izmot építeni, ahhoz anaerob kell(emeld meg a súlyt, magyarul).

Ja és érdemes lenne kicsit lejjebb adni az aerob edzésből, mert ez így kb értelmetlen lesz.

20 perc futás/biciklizés kb annyi kalóriát éget el mintha kétszer megemelnéd a súlyzót, cserébe a súlyzó még izmot is ad.

Ha kardiózni akarsz akkor csináld rendesen, mert a futkározás stb nem az. Burstös igénybevétel kell, fel kell vinni szívverést min 160ra ott tartani min 30 másodpercig (pl sprintelés), majd 2 perc pihi és vissza 60-ra(vagy amennyi neked az alap) a púlzús. Ezt vagy 4-5 alkalommal edzésenként

2018. máj. 12. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
ahhoz hogy izmosodj kcisit emeli kell kcalt pedig + mozogni.
2018. máj. 12. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Szóval akkor egy ideig tényleg hanyagoljam a futást? Most heti 4x 40-50 percet futok, 2-3x másfél órát pedig biciklizek. Súlyzózni sosem súlyzóztam, na akkor most majd utánanézek. Köszönöm.a.tippeket!
2018. máj. 12. 11:41
 6/6 anonim ***** válasza:

Nincs valami ismerősöd aki já edzeni?

Ő biztos segítene.

Főleg az elején nagyon fontos egy edzőtárs aki figyel a testtartásodra, mozgásodra.

2018. máj. 12. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!