Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Tökéletes vega élet mellett...

Tökéletes vega élet mellett miért lesz ez?

Figyelt kérdés
Sziasztok ! Már sokadik körben próbálom tartani a vega életmódot . Volt mikor 10 hónapig erőltettem. Egész egyszerűen nem szeretnék hormonnal és egyéb vackokkal dúsított húst enni ,Budapesten meg sem lehetőségem sem időm nincs háztájit találni. A problémám az ,hogy hiába csinálom tökéletesen (gabonák- zöldségek párosítása,sok tofu és szejtan stb ) tehát tényleg igyekszem jól csinálni,sok könyvet elolvastam stb . mégis mindig ugyanaz lesz a vége. Hogy pár hét után elkezdem a cukros vacak kekszeket enni amikre húsos vegyes étkezésnél egyáltalán nincs ingerem ! Ott elvagyok cukor nélkül évekig!!! Mi lehet az oka ???? Nem a vega étkezés elvileg a legegészségesebb???? Teljesen elbizonytalanodtam!!! 😐 Szafi blogjának olvasása miatt indultam el ezen az úton és valahogy sosem az igazi.

2018. máj. 16. 07:31
 1/10 anonim ***** válasza:
67%

Elvileg NEM a vega étkezés a legegészsségesebb, hanem a mindenevö - mert az ember BIOLÓGIAILAG mindenevö állat.


De ez NEM AZT jelenti, hogy rendszeresen és sok húsra lenne szüksége, hanem kb 1-2 %-a az összes kajának az, ami állati fehérjét kellene, hogy tartalmazzon - az emberszabású majmok megfigyelése alapján. (Mert biológiailag az ember is ide tarrtozik!)


Viszont éppen úgy igaz, hogy az étkezés nagy részét gyümölcsök és zöldségek kellene, hogy alkossák, és ha nem eszel elég gyümölcsöt, akkor érthetö a cukoréhség.

A szejtán és tofu meg egyáltalán nem természetes élelmiszer, ahogy a gabonákat is csak igen kis mértékben fogyasztják az emberszabású majmok, azaz az embernek is az az, ami fölösleges.


De ettöl függetlenül ha megfelelö összetételben étkezel - és nem ilyen "divatétrend" alapján, mint a Szafi-blog, akkor nem fog hiányozni semmiféle állati összetevö.


Én egy ideje vegán módon étkezem - azaz semmi hús, tej, tejtermék, tojás -, viszont sok gyülömcs, zöldség, és azóta egyáltalán nem kívánok édességeket külön, sem a hús nem hiányzik.

2018. máj. 16. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Rengeteg zöldséget és gyümölcsöt eszem . Michael Greger könyve volt az alap .
2018. máj. 16. 08:17
 3/10 anonim ***** válasza:
60%
Senki nem tudja, hogy melyik étrend a legegészségesebb. Szerintem lehet, hogy mindenkinek más a megfelelő, de húsmentesen könnyebb étkezni, mint édesség mentesen, édesíts banánnal, datolyával, stevia, eritrit, kinek mi fér bele, süss magadnak otthon kekszet.
2018. máj. 16. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
91%
Vajon miből gondolják sokszor az emberek, hogy az emberek étkezés szempontjából "egy kaptafára húzhatók" ? Miközben mindenki saját magát többnyire különlegesnek, a többi embertől eltérőnek (sokszor különbnek) gondolja, ugyanakkor egyéni ízlés, szokás, személyes biokémiai eltérések az étkezésben mintha nem is léteznének.....
2018. máj. 16. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Az elsö vagyok újra és igazat kell adnom a 3-4 válaszolónak:

Minden ember más, söt ugyanaz az ember is változik élete során, és más igényie lesznek, mint korábban.

Írtam, hogy nemrég óta állati termékek nélkül étkezem, és ezzel most kimondottan jól érzem magam.

De ezelött egy évvel még a "csak húsmentes" étrendet sem tudtam tartani, illetve két hétig "kötelezö" volt egy betegség miatt, és igen nehezen ment.

Azt nem tudom idöközben mi változott nálam, de igencsak meglep engem is.


Szóval lehet, hogy azért nem birod a vega életet, mert egyelöre a szervezeted nem azon a szinten van, hogy ez lenne a megfelelö.

2018. máj. 16. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
53%

A nyugati veganizmus HÜLYESÉG. Úgy leépülsz, mint Albánia gazdasága. Ha nem eszel húst, akkor sok tejtermékre van szükséged.


Javaslom, menj el a Govinda Vegetáriánus Étterembe, a Vigyázó Ferenc utcába, és ismerkedj meg a vaisnava konyhakultúrával. Ez a Lánchíd közelében van, az Akadémia mellett.


Én 15 éve vagyok vegetáriánus, és nincsenek ilyen problémáim!

2018. máj. 16. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
64%

Dehogy kell hús vagy tejtermék... Elég sok ember kifejezetten jól elvan nélkülük, semmit nem adnak, ami másból ne lenne bevihető.


Az emberek különböznek, ez tény. Ha erőltetni kell egy életmódot, az rossz jel, bár van, hogy csak a megszokás miatt nehéz eleinte. De 10 hónap az már sok idő...


Budapesten pont hogy könnyű lehet jó húst találni, hisz oly sok ember között (akik közt rengeteg igényes és jómódú van, több, mint másutt) sokaknak fontos ez. Egyes piacokon vannak megfelelő árusok, úgy olvastam.

De nehogy már én csábítsak embereket húsevésre, az sok okból nem jó, de ha valakinek valamiért kell a hús, ne nagyüzemit vegyen :( Vagy rossz minőségű kisüzemit/házit.

Mondjuk szerintem a szójára alapozás sem jó...


A húsevéstől a veganizmus azért elég messze van. Tényleg ekkora ugrást tettél, kérdező? Fokozatosabban bizonyára jobb lett volna, lelkileg is nehezebb s könnyebben is kimarad valami. Kiegészítőket szedsz? Nem mondom, hogy tartósan, de az átállás után, a biztonság kedvéért, amíg igazán belejössz vagy tesztelni, hogy ez-e a gond. Vagy nézd meg Chronometerrel a napjaidat.


A sok zöldsdég és gyümölcs is simán lehet oka az édességvágynak. Nekem ez van, sok szénhidrát mellett sokkal inkább vágyom édességekre (bár cukorra határozottan soha).

Van, aki pont fordítva van ezzel, sajna az emberek elég ellentétesen tudnak viselkedni. Az egyiknek hirtelen édességvágya lesz kevés szénhidrát mellett, a másiknak megszűnik az addig tomboló édességvágya. Sok szénhidrátnál pedig fordítva.


Persze növényi étrenden majdnem nyilván sok szénhidrátot eszel s ezzel nem is kéne, hogy baj legyen, ha az passzol hozzád. De itt valami gond van. Én megpróbálnék változtatni egy kicsit az étrendemen, a zöldség ugye maradjon, inkább a gyümölcsöt csökkenteném vagy ha kekszet akarok, sütnék cukormentes kekszet, ha ez nem is feltétlenül ideális... Sajna nem lehet megjósolni, mi fog hatni a te esetedben.

2018. máj. 16. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
82%
Valószínüleg az egyes makrók aránya az, ami nem megfelelö számodra.
2018. máj. 16. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Dolgoztam csak most tudtam olvasni. 2 hónapja kértem dietetikus segítségét is a makrok miatt. Egy darabig jó volt aztan felborult a dolog egy betegség miatt,aztán már nem is találtam vissza. Lehet megpróbálom újra az étrendjét. Igen amúgy szedek kiegészítőket.
2018. máj. 16. 21:05
 10/10 anonim ***** válasza:

Sok embernél a magas szénhidrátbevitel ezt váltja ki,zabálhatnékot,nassolást ,vágyat a cukorra .. Ez szerintem független attól,hogy eszel e húst vagy nem .

Az a baj,hogy azokban a növényekben amiben értékelhető mennyiségű fehérje van általában rengeteg szénhidrát is .

A szója azért megkérdőjelezhető,hogy egészségesegebb-e mint a hús .. ha már a hormonokról van szó,a szója tud azért kisebb zavarokat okozni .

Az,hogy milyen étkezés a legjobb valószinüleg teljesen egyéni , én nem jelenteném ki semmi esetre sem,hogy a vega a legegészségesebb ,bár a etikai hátterét megértem és látom benne az igazságot .

2018. máj. 17. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!