Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ha azért 16.6-os a bmim, mert...

Ha azért 16.6-os a bmim, mert figyelek a súlyomra, akkor anorexiás vagyok?

Figyelt kérdés

Volt már 20-as is, amikor abszolút nem figyeltem arra, hogy mit, mennyit, s hogyan eszem.

Nem látom magam se kövérnek, se soványnak.

Az elfogyasztott ételeim nagy részét lemérem, számolok kalóriát, nem eszek édességet, nem eszeem olyan ételt meg, amiről nem tudom, hogy mi van benne, VISZONT rendszeresen eszem, nem hagyok ki étkezést és figyelek arra, hogy 1000kcal kb meglegyen a napom.



2018. máj. 17. 21:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
46%
adatok? magasság,súly? A bmi az sokszor téves mert nem látja mennyi izom vagy zsír van rajtad és mindenkinek más a testfelépítése.
2018. máj. 17. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

170cm, 48kg, 22 éves nő.


Elvileg az anorexiának csak jelzője az alacsony testsúly. Vaagy akkor "érdemli" meg valaki az anorexiás címet, ha már minden sontja látszik?


Nem szeretnék az lenni, nem is érzem magam annak, mert nem célom a folyamatos fogyás.

Viszont hízni sem mernék.

2018. máj. 17. 21:40
 3/11 anonim ***** válasza:
84%

Sportolj, erősíts rendszeresen, és egyél nyugodtan többet. Közel ugyanilyen magassághoz (én 172cm vagyok) kereken 10 kilóval vagyok több, és így vagyok vékony, mégis van rajtam izom (nem csak saját vélemény). Szóval szerintem ez nagyon kevés neked, felszedhetnél pár kiló izmot.

Az anorexia pedig súlyos mentális betegség, amikor az illető folyamatosan fogyni akar, testképzavara van, kövérnek látja magát soványként is, ha te fogyni nem akarsz, és nem látod magad kövérnek, szerintem anorexiás nem vagy :)

2018. máj. 17. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
A 48 kg ehhez a magassághoz igen kevés, és ne félj a hízástól, mert rád fér egy kis plusz kiló, nem azt mondom, h zabáld fel a hűtőt, de egyél és az 1000 kcal az nagyon kevés egy napra. Én fogyózom és 1600 kcal-t viszek be egy nap, a kalóriabázison vezetemés ott azt írja, h így fél év alatt kb 14 kg-t lehet fogyni. Szerintem próbálj egy nap 1800-2000 kcal-t bevinni, sok zöldséget, gyümölcsöt egyél.
2018. máj. 17. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
59%

Az anorexia egy pszichés betegség, ahol az érintettnek testképzavara van (kövérnek látja magát), így törekszik a drasztikus fogyásra. Szóval nem hinném, hogy fenyegetne téged az anorexia, bár talán több kalóriát is vihetnél be egy nap.

Neten vannak olyan oldalak ahol kiszámolhatod hogy az adataid alapján mennyit lenne az ideális kalóriabevitel.

2018. máj. 17. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
96%

Ez még nem anorexia,de jó úton haladsz . Evészavar ez is,hogy ehhez a magassághoz 48 kilósan te nem mersz 1000 kalóriánál többet megenni .

Ritkán írok ilyet,mert nem tudjuk,hogy néz ki az illető, a súly csak egy szám,de ez már annyira kevés,hogy lefogadom zörögnek a csontjaid,rajta egy kis zsírral és 0 izomzattal .

Tönkreteszed magad . Lehet,hogy pár hónap vagy év múlva már ennyit sem mersz majd enni ,hisz ideáig is eljutottál valahogy .Persze mindenki úgy cseszi szét magát ahogy akarja ,de nem,nem normális hogy 48 kilósan méregeted a kajádat és 1000kcalt eszel naponta.Egyébkén izmot is lehet felszedni,nem csak zsírt,de lehet,hogy neked a zsír sem lenne baj.

2018. máj. 17. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszát!


Utolsó elongdolkoztattál.. Egyébként szeretnék többet mozogni, el is határoztam, hogy mindennap mozgok 15 percet (fel kell építeni valahogy a nullról), de ennél vastagabb nem mernék lenni, viszont lehet, hogy akár 53kiló is lehetnék ha izmos vagyok és nem zsíros, ami meg számomra ijesztő.. Azt hiszem az 50 az egy lélektani határ, így ha edzek, akkor is valószínűleg 48körüli súlyra törekednék, ami ha sikerül normálisan legalább heti 3X 1 órára feltornáznom a mozgást, akkor csak vékonyabb leszek, de izmosabb..


Egyébként hízni a vélemények miatt is félek, mert voltam már 20as BMIn és lelkileg a kis elszólásokat nagyon nehééz volt tolerálni, most persze mindenki szerint vékony vagyok és ez jó, biztonságérzetet ad..


Szóval ezek miatt ssem tudom pontosan, hogy lehetek e anorexiás vagy sem, de igazából a java válasz, hogy nem, aminek örülök, mert tudom, hogy ez egy nagyon súlyos leli betegség, magas halálozási rátával, és igazán nem szeretnék az lenni, de ha nem vagyok, akkor megnyugodtam. És nagyon köszönöm!

2018. máj. 18. 08:49
 8/11 anonim ***** válasza:
49%

Nem szabad mások beszólásaival foglalkozni,bár fogalmam sincs 20as bmi vel miféle beszólásokat kaphattál . Mindnekinek nem lehet megfelelni . Arról nem is beszélve,hogy aki rosszindulatú az ígyis úgyis be fog szólogatni,akkor is ha vékony vagy , ignorálni kell vagy visszaszólni valami frappánsat és kész .

Ennél károsabb nincs,mint amikor az ember magát rombolja más károgása miatt . Ha kövér ha sovány vagy akkor is legyen benned annyi önbizalom és tartás ,hogy helyén kezeled ezt ahelyett,hogy megbetegíted magad .

Egyébként az,hogy "nem mersz" enni,vagy hízni ehhez a testsúlyhoz az már betegség,úgyhogy ne nyugodj meg szerintem ,attól ,hogy nem kifejezetten anorexiás vagy valószínüleg.

2018. máj. 18. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Ha be is szólnak a 20-as bmi miatt, az az ő szegénységi bizonyítványuk, hiszen az teljesen normális. Egészséges legyél és érezd jól magad. Saját magadtól, ne attól hogy mások hogyan látnak, mindenkinek sosem lehet megfelelni, de ha lehetne sem érdemes, nem olyan hosszú az élet.


Anorexiát nem javaslom, lehet hogy zavarna egy kis túlsúly, zsirpárna, akármi, de legalább nem lesznek csúnyák a körmeid, hullik ki majd a hajad, és potyognak ki a fogaid 20 éves korodra. Elég csúnya következményei vannak a hosszan tartó extrém koplalásnak.

2018. máj. 18. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Hasonló paramétereim voltak egész életemben, 172 cm-hez 48-53 kg között, nem vagyok anorexiás :) mondjuk az tény, hogy mivel mindig ilyen alkat voltam erőfeszítés nélkül (legnagyobb súlyom volt harmadik gyerekkel szülés előtt 60 kg), idén leszek 50 éves, és most pár hónapja veszem észre, hogy jobban kell figyelnem az evésre, mert könnyebben hízom. Nyilván elfér még pár kiló, csak ha az ember megszokja, hogy vékony, szerintem nehéz fejben átállni arra, hogy van akár pár kiló plusz. Na itt kell vigyázni, nehogy belecsússzak a koplalásba, vagy rögeszmés számolgatásba.
2018. máj. 18. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!