Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Rengeteg zöldséget ettem!?

Rengeteg zöldséget ettem!?

Figyelt kérdés
Nem tudom mi ütött belém, de napok óta hatalmas (kipukkadásig képes vagyok) mennyiségben eszem a nyers zöldségeket és a savanyúságot. Ma is reggel megettem 3 paradicsomot, egy vöröshagymát, egy egész fej jégsalátát, 1 db tv paprikát, 1db kaliforniai paprikát, 30 dkg vegyes savanyúságot, egy ecetes káposztával töltött paprikát, egy egész üveg gyöngyhagymát, egy egész kígyóuborkát, 6db hegyes ecetes pepperónit, 15 olivabogyót, egy nagyon nagy fej karalábét és 3 póréhagymát... hihetetlen mennyiségben kívánom és nem tudom magam leállítani. A mérleg is 47-ről 52kg lettem mostanra... brutális mennyiség és nem bírok leállni. Ennyitől lehet hízni? Mi lehet ennek az oka, valakinek volt ilyen? Nem lesz tőle bajom szerintetetek? Bármilyen véleményt meghallgatok, köszönöm. Valamint ez mennyi kalória lehet? Ehetek ma még ezek után, vagy teljesen hagyjam el ezt a zöldség / savanyúság túlevést?

2018. máj. 19. 16:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Egészségedre! Szép mennyiség, nyersből nekem sose ment ennyi, másmilyenből ettem kilószámra.

Nos, garantáltan nem uborkától és salátától nőtt a súlyod 5 kilót... Persze a sok zöldség hizlalhat, ha pluszban eszed súlytartó kalória fölött, s van, akit annyira nem laktat, hogy igencsak ellenjavallt fogyáskor a sok zöldség, de súlytartáshoz kb. mindenkinek jó...

Írd be a kalóriabázisra, ha érdekel, hány kcal, én a konkrét mennyiségeket sem tudom, paradicsom van kicsi is nagy is...etc.


Bevallom, én eltűnődnék, mitől van ez, mert ez még nekem is elég meglepő mennyiségnek tűnik, de ha nem érzed, hogy pótcselekvés vagy tudomisén, csak kívánod így tavasszal, az OK. Pár nap miatt nem aggódnék, gondolom, le fog azért esni a mennyiség.

2018. máj. 19. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Könnyen lehet, hogy valamilyen hiányod van, azért tömöd magad ennyire zöldségekkel és savanyúsággal.
2018. máj. 19. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Igen, anorexiából gyógyulok, valószínűleg nagyon ki lehet éhezve a szervezetem a vitaminok miatt is. De... nem tudok mit tenniy a savanyúságot is képes vagyok kiló számra nem enni, hanem zabálni... rengeteget. De ezen kívül semmit nem ettem, mert nagyon kipukkadásig vagyok ilyenkor. Most ettem 6-körül még egy tányér karfiollevest és egy piros gyümölcsös cerbonát. Csak hiába szeretnék gyógyulni, ha tudom ettől nem fogom visszanyerni a súlyom tartósan, de egyszerűen borzalmasan kívánom ezeket a dolgokat. Minden zöldséget nyersen tonna számra és nem bírom abbahagyni. Nagyon ilyesztő érzés, de biztosan tudja a szervezetem mikor lesz neki elég. A forrót és csípőset úgyszintén... ugye folyamatosan fáradt, gyenge vagyok plusz fázom is, főleg étkezések után, ezért rengeteg teát is iszom. Nagyon remélem, hogy ez rendbe fog jönni, nagyon szeretnék rendesen érkezni és élni az életem. Ha valakinek van tapasztalata szívesen fogadom a jó tanácsokat is.
2018. máj. 19. 21:48
 4/11 anonim ***** válasza:
Az nem jó, ha csak zöldséget és egyéb szénhidrátot eszel. Nyilván sok fehérje is bejut így, valamicske zsír is, de azért nem kiegyensúlyozott táplálkozás ez így. Sok zöldség, OK, de ne minden helyett...
2018. máj. 19. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Igen ezt már be kell látnom. Nem is fogom ezt engedni magamnak. Kell a szénhidrát, főleg a fehérje a szívem és az izmaim miatt. Plusz ugye a zsír, de egyszerűen ez a 10 nap így telt... folyamatos zabálás a savanyúságok és a zöldségek között... Remélem holnap jobb lesz és vissza tudom ezt fogni. Köszönöm az eddigi válaszokat!
2018. máj. 20. 00:25
 6/11 anonim ***** válasza:

Nem a sok zöldség a baj, hanem az, hogy nem eszel más, tartalmasabb ételeket. A zöldségek nagy része víz és némi rost, fehérje és zsír minimális. Úgy látszik, a sok rost ellenére nem tudsz velük jóllakni, ezért eszel kipukkadásig. Ezzel szemben ha két szelet sült húshoz ennéd őket, több tápanyaghoz jutnál és valószínűleg normál mennyiségű zöldséggel is beérnéd.

A kalóriákkal nem kellene foglalkoznod, gondolom, ha meg szeretnél gyógyulni. Annyit fogsz hízni, amennyire szükséged van.

2018. máj. 20. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Valami durva vitaminhiányod lehet ,meghát 47 kilósan anorexiából felépülve a szervezet kapar a tápanyagokért .

Szerintem bajod nem lesz ,de egyél húst meg tojást,túrót ,halat is .

Ha éhes vagy először edd meg a húst aztán mehet a zöldség meg a savanyúság amíg jól laksz,így bekerül a fehérje is :)

2018. máj. 20. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat, ezt fogom tenni. Valószínűleg vitaminhiány és nem tudok jól lakni a zöldségekkel, plusz nem is viszek be annyi fehérjét... sajnos. Na ezt megcserélem mától. Érdekes ez a gyógyulás is... nagyon furcsa dolgokat produkál. Egyébként igen a 47 kg / 170 cm magas vagyok, 42.6-ról indultam és igazából 10 napja voltam 42.6 kg utána ez a 10 nap savanyúság és zöldség tegnap délután álltam újra mérlegre és mutatta az 51 kg-ot, bár lehet ez nagyon nem reális 10 nap alatt ennyi feljön..., de most megint nem mérem magam. A kalóriákat már nem számolom, sikerült elhagyni, de most megfordult ugye a fejemben, hogy ez így hiába borzalmasan sok, ha nem elég kalóriadús, akkor nem lesz semmk eredménye.
2018. máj. 20. 05:18
 9/11 anonim válasza:
100%

Kérdező, én mikor elkezdted sorolni, már tudtam hogy anorexiából gyógyulsz, nem kellett lejjebb görgetnem addig, ahol leírtad.

Pontosan ugyanezt csináltam anno én is, és szerintem a felépülést kezdők többsége is. Reaktív evés a megnevezése, és lehet, hogy a vitaminok miatt kívánod, de leginkább a kalóriát szeretné megkapni a szervezeted, az agyad, hiszen jó darabig éheztetted. Én amennyire emlékszem, csak azt éreztem, hogy ennem kell, meg kell töltenem a gyomrom - ennek pedig az általam legkevésbé "ártalmas" módon tettem eleget, zöldségekkel (az anorexiás mindset itt még erősen működik). 5 hatalmas alma, vagy 1 kg savanyú káposzta, cukormentes csemegeuborka üvegszámra, esetleg egy egész jégsaláta mustárral... térfogatra sok, cserébe kcal szempontjából nem ijesztő.

Viszont! Pont azt a kalóriatöbbletet, amiből a tested elkezdhetné újraépíteni pl. a szívizmodat, nem adod meg neki. Ráadásul ez még mindig az evészavaros agy játéka, ami most még okés, a gyógyulás elején vagy, nem lineáris folyamat, de így Te is tudod, hogy nem leszel képes felépülni. Egyél a családdal, próbáld azt enni, amit ők is, esetleg most még csak keveset, mellé egyél a zöldségeidből, de próbálj meg normális viszonyt kialakítani az étellel. Csak kaja. Tankolsz belőle napi 3,4,5-ször vagy ahányszor jól esik, ami jól esik, és KÉSZ!


Amúgy az az 5 kg plusz te is tudod, hogy a megevett zöldség súlya plusz salakanyag. Kikakilod, remélhetőleg minél hamarabb, bár ilyenkor nem a legtutibb az emésztése az embernek. Én voltam bent pszichiátrián, evészavarosok közül mindannyiunknak hihetetlen szorulása volt, beöntést kaptunk meg minden egyéb szépség, nem kívánom senkinek.


Zárásképp: jó minőségű multivitamint, glutamint és arginint szedj minimum.

2018. máj. 20. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
* "ártalmasnak" tartott módon (bocsi)
2018. máj. 20. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!