Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Lehet belőle valami bajom, ha...

Lehet belőle valami bajom, ha mellőzöm a zsír fogyasztását?

Figyelt kérdés
Sose szerettem a zsírt, olajat, magamnak sose főzök azzal, vízzel helyettesítem. A tejtermékekből is a legzsírszegényebbet veszem évek óta, mivel nem bírom elviselni a zsírosságát. Lehet valami bajom abból esetleg, hogy túl kevés zsírt viszek be a szervezetembe?
2018. máj. 22. 22:10
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Persze, a zsír esszenciális tápanyag, kb. 30-40g kell belőle naponta (utánanéznék a helyedben, mivel engem sosem fenyegetett a veszély, hogy tartósan 100g alatt egyek, találkoztam ezzel a számmal s a testépítők 0.5g/ttkg értékével, annyi).

A zsírban oldódó vitaminok és a hormonháztartás miatt is kell. Hiába vannak zsírtartalékaid, az más, a zsírok nem egyformák, de kémiából sosem voltam jó, így mélyebben nem tudom leírni.


Kiszámoltad valaha, kb. mennyi zsírt viszel be? Mivel az a kicsi zsírigény könnyen összejön, szinte mindenben van, max. kevés, de sok kicsi sokra megy.

2018. máj. 22. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Most kiszámoltam, olyan 15-18 gramm naponta, attól függ, mit eszek
2018. máj. 23. 06:32
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Óriási tévhitben élsz.

A zsírból soha a büdös életben nem lesz testzsír!

Ami az elhízásért felel, az a túlzott szénhidrátbevitel.

Nem az olívaolaj, a sajt hízlal, hanem a rizs, krumpli, mindenféle cukor (még az “egzotikusabb” nevűek is!).

Nyilván az extrém olajos ételektől kikészül az ember gyomra, de én inkább egy szénhidrátszegény diétát javasolnék sok fehérjével és rosttal.

2018. máj. 23. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ez kevés,és igen,lehet tőle bajod,zsírban oldodó vitaminok az gondolom mond valamit .

Nem kell napraforgóolajtól meg pálmazsírtól tocsogni a kajának, lenmagolaj,halak , olivabogyó ,olivaolaj , magvak,kicsit zsírosabb húsok ezekben vannak jó zsírok

2018. máj. 23. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

De, természetesen a fölös zsír is prímán lerakódik, még inzulin nélkül is, ki van ez találva. A szénhidrát, a zsír és a fehérje is simán testzsírrá alakul, ha fölöslegben van.


Ezért lehet elhízni ketogén diétában is, nincs ebben semmi különös.

Fura is lenne, hogy az állatok gyorsan kövérre híznak minimális szénhidrát mellett, ha sokat esznek, mi pedig durván máshogyan működünk, ezek azért elég alapvető kémiai dolgoknak tűnnek, bár nem vagyok szakértő. S ugye, jól is néztek volna ki az eszkimók, ha képtelenek lettek volna zsírt képezni a testükön... Az emberiség történelmében rengeteg szűkös időszak volt mindenfelé, kellett a tartalék. Az ember elég sikeres faj s ehhez kellett, hogy ne haljon éhen könnyen.

2018. máj. 23. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!