Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Fogyni szeretnék, egyszerre...

Fogyni szeretnék, egyszerre hány tojásfehérjét ehetek meg?

Figyelt kérdés

Nagyon buta vagyok hozzá,légyszi ne hurrogjatok le,de a napkba zöldség ,gyümölcsön éltem(nyersen,párolva) de erötlennek éreztem magam,éjszaka nem tudtam aludni az éhségtöl. Ma reggel megettem 6db tojásfehérjéböl rántottát tárkonyosan sok zöldséggel. Ez nagyon sok egyszerre? Ehetek még ma tojásfehérjét és mennyit? Ugy gondoltam,hogy édesitövel enném most,esetleg tudtok ötleteket,ti hogy szoktátok? Köszönöm a válaszokat elöre.

170/62/N



2018. máj. 23. 07:11
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:

6 db tojásfehérje kb. 100 kcal sincs, ami a napi ALAPszükségleted 10%-át se teszi ki, szóval nagyon kevés.

Nem hurroglak le, csak egyszerűen nézz már utána, mi a kalóriaszükségleted, és gondolkozz el rajta, hogy akkor miért is aludtál el éhesen.

Szóval mennyi tojásfehérjét ehetsz még? Hogy az ALAPkalória bevitel meglegyen, kb. 100 db-ot. :) (csak példának mondtam, természetesen nem jó csak egyféle ételt magunkhoz venni, az egyoldalú táplálkozás miatt)

Röviden: akár pacalpörköltet is ehetsz, ha jól van összeállítva az étrended.


Amúgy én is 170 cm vagyok, és úgy mentem le 66 kg-ról 58-ra, hogy egy perig nem éheztem, meg sanyargattam magam. Napi 5x evéssel is sikerülhet, hidd el.

2018. máj. 23. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%

Édesítővel a tojást?? wtf?!

Nagyon nem lesz sikeres a diétád ezzel a módszerrel. Te konkrétan koplalsz. Fel fogod adni 1 héten belül. Nincs is értelme ennek csak tönkreteszed a szervezezed.

Használd a kaloriabazist ott nyomon tudod követni mi mennyi kalória rádásul a szükségletedet is kiszámolja. Ne egyél lisztes cuccot ha nagyon muszály vag, nagyon kívánod teljes kiörlésűt egyél, cukor nulla helyette édesítő, cukros löttyök nulla helyette napi 2-3 liter víz, sok hús, fehérje, zöldség ennyi!! Nem nehéz de amit te csinálsz az nehéz is és értelmetlen.

2018. máj. 23. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
2# vagyok annyit tennék hozzá én is így fogytam le 5 hónap alatt 10 kilót. Mellete mindennap belefért nekem a csoki vagy jégkrém, vagy valami süti féle néha rántott hús néha tészta, egy percig nem voltam éhes ráadásul napi kalóriakeretem 1300,de kitapasztaltam mi mennyi kalória és össze állítottam magamnak egy olyan étrendet amibe bele tud férni minden persze csak módjával és nem mindennap.
2018. máj. 23. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:

#3. Én 8 kg-ot fogytam le 4 hónap alatt, hasonló módszerrel. :)

Én se vontam meg magamtól a csokit, csak kevesebbet ettem. De ha belefért, még extra karamell öntetes fagyi is volt, meg 800 kcal-os hamburger. :) És így is lehet fogyni.

2018. máj. 23. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

1. Kiszámolod az interneten valami kalkulátoron hány kalóriára van szükséged a fogyáshoz ,és mennyi fehérjére

2. Így eszel ,minél változatosabban,van rengeteg fehérje meg szénhidrát meg zsírforrás is

3. Elkezdesz sportolni,mert ezekkel az adatokkal ha te hájas vagy akkor 0 izom van rajtad ,vagy önértékelési gondjaid vannak .

2018. máj. 23. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
78%
Sosem értettem azt a hozzáállást. A lustaság felső foka. Interneted van, google a barátod, merülj bele a témába, kezdj el olvasni. Ezerszámra vannak a jobbnál jobb cikkek az egészséges életmódról, csak olvasnod kell. Ne legyél már ehhez is lusta.
2018. máj. 23. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

Azért a nagy kalória számolasban, a makrókat is figyelni kellene.

A szénhidrátot ilyen szinten megvonni értelmetlen.

1. Kibuksz

2. Lelassul az anyagcseréd, majd jön a jojózás

3. Tarthatatlan

Minden nap legyen ch, fehérje és zsír csak a mennyiség nem mindegy.

Nézz ennek utána értelmes oldalakon, mert ezt ide neked mindenre kiterjedően senki nem tudja es fogja leírni.

Bioszból mi a szitu?

2018. máj. 23. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

Koplaltál, szükséges tápanyagok nélkül és csodálkozol, hogy nem működött? Nem tudom, ki az az idióta, aki elterjesztette, hogy zöldségen és gyümölcsön élni jó és megfelelő, de nem az. Pár napig van, aki jól elvan vele, de egy rövidke böjt más, mint a tartós étkezés és van, akinek ez sem való.


Nos, 6 tojásfehérje, ahogy már írták, kevés kcal. Akármennyit ehetsz, amíg nem szállsz el a fehérjével túlzottan. Én hajlamos vagyok rá, így óvatosan állok hozzá, bár igaz, ami igaz, kevés finom tojásfehérjés ételt ismerek (persze igazán éhesen isteni a főtt, sótlan tojásfehérje is :D).

Ajánlom hozzá a sárgáját is, sokkal több fontos tápanyaghoz jutsz s a testednek kalória is kell, zsír is. Én a tojásfehérjét akkor használom, ha legfeljebb csak kicsit vagyok éhes és bőven ettem már aznapra. Te viszont koplalósra veszed a figurát, ami nagy baj.


Az édesítős fehérje finom tud lenni, verd habbá, kis kakaó vagy vanília sem rossz bele... Vagy akár kókusz, dió, amúgy túl zsírtalan, de persze ez ízlés dolga. Vannak kekszek is, amik ilyesmire alapoznak, a madártejből is kiindulhatsz (sőt, csinálj madártejet és kész, az jó kis étel), de én anno nyersen ettem, mert úgy volt olyan különlegesen krémes. Nos, ezt csak azoknak ajánlom, akik tudják, mit csinálnak, mivel egy nyers fehérje egy tojássárgája biotintartalmát semlegesíti (ha ez rosszul jön ki, tápanyaghiányt okoz). Én rengeteg sárgáját eszem, nekem belefér néha kis mennyiségben. A szalmonella nem hat meg, de lehet is házilag pasztőrizálni. Viszont sokkal jobb hőkezelve enni a fehérjét, akkor nincs semmi ilyen gond.


A sajtos sült tojáshabot ajánlom, a családomban az a kedvenc feltét, én simán csak nyers zöldségekkel eszem. Gondolom, ízlés dolga, én elég puritánul készítem: 8 felvert tojásfehérje, 15-20g kókuszzsír, 30-40g füstölt sajt (a kedvencemet macerás reszelni, így csak belenyomom a sajtdarabokat a muffinok közepébe. mivel muffinsütőben készítem - nyilván van, akinek sokkal több kéne hozzá, de én így szeretem, kevés sajttal), só, fűszerek. Opcionálisan 10 g krumpliliszt, szeretem az ízét és szebb, nagyobb muffinjaim lesznek, de anélkül is igen jó. 150 Celsiuson szoktam röviden sütni, hab, szóval hamar megpirul, nem tudom, 10 perc még bemelegítés nélkül is? Lehet, hogy az előmelegítés jó neki, de én sosem melegítem elő a sütőt semmihez, nekem így is jó.

Nos, ez jó kis első fogás ebédnél, összesen 4-500 kcal az egész és ketten esszük meg itthon. Ha bírod kevesebb zsírral, akkor pedig még kevesebb. Egy ilyen étel mellé simán férnek a napba fehérjeszegényebb és kalóriadúsabb étkek is, mégis jó makrók jönnek össze.

2018. máj. 23. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
Nem vonta meg a szénhidrátot, ott a sok zöldség s ez csak egyetlen étkezés volt. Remélhetőleg eszik ma még normálisabban is, bár ez a reggeli kiváló (lenne, ha nem éheztette volna ki magát), sokkal lazábban tud enni később, mert a fehérje jó része már megvan, kalória pedig alig ment be... Tuti nincs a szénhidrát ellen, hisz napok óta máson sem él. De a szénhidrát úgysem esszenciális tápanyag, akinek fekszik a dolog, annak nem kell belőle sok.
2018. máj. 23. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

Ezt ettem ma

R: -viz+5tk kakaopor+édesitö+pici fahéj+1tk kávékrémpor 6tojásfehérje rárkonnyal,ubival,paradiccsal,paprikával


T: 1nagyon picurka alma

E:egy nagy szelet dinnye

Az nagy baj,ha hatalmas adagokat eszem? Egyszerre valoban egy ökölnyi mennyiséget szabadna? Mit vacsizhatok?

2018. máj. 23. 14:44
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!