Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Baj, ha sok gyümölcsöt eszem,...

Baj, ha sok gyümölcsöt eszem, de fogyni szeretnék?

Figyelt kérdés

Tudom a kaloriatöbblet a lényeg.. de olyan sok rosszat hallok,hogy nem szabad gyümölcsöt enni a gyümölcsukor miatt. Mindennap eszem legalább két almát,sokszor van,hogy napi étkezésem 80százalékát gyümölcs teszi ki. Egy nap mennyi gyümölcsöt fogyaszthatok és milyet,ami kevésbé „

”diétagátló”?



2018. máj. 29. 21:28
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem baj
2018. máj. 29. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

kalóriatöbblet? érdekes fogyókúra.

2 alma az étkezésed 80%-a? Kicsit pontosíthatnál..

Mit szoktál enni még? Mennyit mozogsz?

2018. máj. 29. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha belefér a megfelelő makrókba és tápanyagbevitelbe s jól érzed magad vele, akármennyi s akármilyen gyümölcsöt ehetsz.


80% gyümölcs az olyan jópárezer kcal fölött működhet, kisebb kalóriával fogyózónál semmiképp.


Engem akadályoz a gyümölcs, de szeretem és kell, szóval belepasszírozok a napomba egy keveset. Ha többet akarok (mint a te 2 almád), az áldozatokkal jár s ha sokat, akkor ugrott a fogyás. De nekem minden szénhidrát akadályozó tényező, az, hogy cukor-e, nem fontos.


Egyesek cukorfélelmét nem tudom megérteni, főleg, amikor másokra is kivetítik, s kitalálják, hogy ilyen-olyan gyümölcsöt ekkor meg akkor vagy sosem szabad enni...


Persze egyéni tiltólisták lehetnek. Én pl. nem eszem aszalt datolyát és almát fogyáskor (s mazsolát is óvatosan). A dinnye is brutális, de azt ritkán eszem, nem számít. Az alma egyéni dolog, túl cukros, túl sok kell belőle és nem esik jól, talán a fruktóz miatt? Passz.


A legcukorkerülőbb időszakomban csak bogyós gyümölcs, citrom és fagyasztott banán van, mivel azokkal pár gramm szénhidrátot viszek csak be alapesetben. A zöldség jóval problémásabb, mivel azt nagyobb mennyiségben eszem, ahogy az almát és a dinnyét sem szokás 1-2 dekájával enni, az utóbbit sokan kilószámra eszik, ami tényleg a megfelelő mennyiségnek tűnik.


A többi étellel is ez van. Nincs olyan, hogy ennyit-annyit ehetsz. Ha belefér s neked jó...

2018. máj. 29. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Ma pl ezt ettem

Reggel kakaoskávé

Délelött kb 700g sárgabarack,sok fött eper

Délután padlizsánkrém(mustárral,citrommal,soval,hahymával),uborkával,paradicsommal

Egy alma

Ez nagyon sok?

2018. máj. 30. 16:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!