Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Így jó a futás fogyókúrához?

Így jó a futás fogyókúrához?

Figyelt kérdés

zElső napom. Megterveztem egy majd 4km-es kört, kicsit dombos vidéken élek, van egy-két szakasz fölfelé, de nem vészes. 34.5 éves vagyok, nagyon régen nem sportoltam már, 158cm magas és 68kg vagyok. 13-15kg-ot szeretnék leadni.

Legnagyobb meglepetésemre- azt hittem, kábé egy óra alatt fogom leszenvedni a távot, sikerült 30 perc alatt letudnom, úgy, hogy egy helyen rossz felé kanyarodtam és így kábé 3.7km helyett 4.2km lett a távból, 13 évesen 22 perc volt kábé a rekordom majd 5 km-re...annak idején sportszerűen futottam. A lábam miatt kellett abbahagynom...most meg ez a legolcsóbb és leggyorsabban letudható mozgásforma szerintem, amivel kicsit hozzájárulhatok a fogyásomhoz.

Most két hétig biztos, hogy tudok heti 5x futni, aztán minimum 3x. Ha tartok egy 1100-as kalóriabevitelt a futás mellett, heti 5 futással mennyi idő alatt szabadulok meg. kábé a 13 kilómtól szerintetek. Kábé hány hét kell hozzá?


2018. jún. 11. 14:41
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerintem ennél több kalóriára lenne szükséged, de nem ez volt a kérdés. Az első 10 kilo szerintem 2-2,5 hónap alatt lemegy, az utolsó 5 lesz hosszabb idő.
2018. jún. 11. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A fogyókúrához inkább a nordic walkingot ajánlják.
2018. jún. 11. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ha van ilyen múltad, annyira nem is meglepő a jó eredmény :) Nagyon fiatal vagy még, ami a futást illeti. Azt olvastam, a maratonnál 62 éves korukra lassulnak le az emberek a 19 éves szintjükre. Rövidebb távoknál nyilván más a helyzet, de a futásból nehezen öregszünk ki, hacsak nem lesz valami nagy bajunk s főleg akkor leghet futni szinte akármeddig, ha nem is érdekel minket a tempó. Engem nem érdekel, sört bontok (nem szeretem a pezsgőt), ha egyben le fogok tudni futni 4-5 km-t :D Egy félmaraton pedig eufória lesz :D

De kicsit eltértem.


Nos, szerintem is több kalória kell. Ha heti 1 kilónál több megy le (az első hét nem számít vagy ha tudod, hogy víz), emelj.

Heti 1 kilót ilyen adatokkal simán várok, igen sokáig, de a kalóriaigénynek határozottan egyedi tényezői is vannak, nem számolható kis 2-300 kcal pontossággal sem...

3 hónap alatt gondolom, jó eséllyel lemegy a zöme, nyilván folyamatosan lassulni fog a fogyási tempó, ha nem változtatsz a kalórián és a mozgáson.

2018. jún. 11. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Meddig tervezed a futást? Mert ha csak a diéta alatt akkor semmi értelme, ugyanis ha abbahagyod visszahízol. Ha nem tudod tartani jobb átalakítani az étkezést, kevesebbet és többször enni
2018. jún. 11. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Már miért hízná vissza? Súlyt tartani azért lényegesen könnyebb szokott lenni, mint tempósan fogyni, elég egy jó étrend, ahol az ember nem éhezik, ha megadta a testének, ami kell...


Persze szerintem se hagyja abba, a futás jó a keringési rendszernek és nagyon sokáig lehet csinálni, sok kalóriát éget, a természetben elég poénos is...

2018. jún. 11. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Most a 2 hét tuti 5x futást azért írtam, mert 2 hét szabin vagyok. A kevesebb kalóriát less a legnehezebb betartani. Sajnos nagyon szeretem a hasam. És arról vagyok hires, hogy állandóan éhes vagyok, még ha beteg vagyok, akkor i.s símán van étvágyam. Amikor nincs, na akkor komoly a gond :D

Hihetetlen, de a lábammal nem volt semmi baj ma, kíváncsi leszek, holnap mekkora izomlázam less. Sajnos egyébként nem ment megállás nélkül, párszor megálltam, egy pár métert sétáltam, remélem holnap nem fogok leállni. Az is volt a baj, hogy délbe futottam, mert sajna nem tudtam máskor, kicsi meleg volt. Holnap 10-kor futok. Fogyás kedvéért futok főleg, ha lelassul a fogyás, emelek az adagon kicsit, amíg el nem érem a kívánt súlyt, aztán, ha bírom, less rá időm, akkor lefogyás után jó lenne legalább heti 3x futni.

Étrendváltoztatást sajnos egy életre nem tudok bevállalni, túlságosan szeretem azokat a kajákat, amiket eszek, de nem is ez a legnagyobb baj. Utálok főzni, az uram biztos nem lenne hajlandó azokról a bizonyos kajákról lemondani, kétfélét meg már nem tudom rávenni magma, hogy főzzek, örülök, ha az egyfélét megfőzöm. Annyit tudok tenni, hogy több zöldséget és gyümölcsöt próbálok enni, megpróbálok ráállni egy fele kalóriás kenyérre. Amit cask tudok, változtatok.

2018. jún. 11. 21:08
 7/9 A kérdező kommentje:

Tegnap 22:10, ma 21:50 alatt futottam, ma nagyon gyorsan kihevertem a futást. Arra gondoltam, bővitem a körömet. 3.7 helyett 5.3 km-t futok holnap. Akkor már több, mint fél órát fogok futni, azt mondják, minimum annyit kell futni. Szerintetek megéri befeccolni egy pulzusmérő órába?

A furcsa az, hogy másnap még alig volt "fájdalmam" a futástól, de mára megduplázódott. Igaz, Tegnap lefele elengedtem magam és belelendültem a leejtőn, ma még nyomtam egy 30m sprintet is lefele. Lehet attól van. És ma már a felfele úton is könnyebb volt.

Szerintetek elég, amennyit futok, vagy emeljem 5 km-re az adagot, hogy túllépjem a fél órát?

Evés eddig elég jól megy szerencsére...pedig épp megvan.

Muszáj lassan futni, ahhoz, hogy többet érjen a futás? Azt olvastam, hogy jobb, ha egy olyan kényelmes tempóban futsz, amit egy óráig képes lennél fenntartani. Ha olyan lassan futnék, akkor a jelenlegi 3.7 km-emet 30-35 perc alatt futnám, az meg rémesen unalmas. Tényleg jobban olvadnak a kilók, ha lassabban futok?

2018. jún. 13. 18:52
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem kell minimum félórát futni vagy lassan. Kalóriát égetsz, az a fő, csináld, ahogy neked jólesik, az tarthatóbb is lesz. De ezt én mondom (biztos is vagyok benne), nem egy szakértő. Az ilyen zsírégetés beindítására kissé allergiás vagyok, jó és kalóriadeficites étrenden a mozgás (illetve a kalóriahiány) mindenképpen zsírt éget, max. nem akkor, amikor futsz, de nem mindegy?


Ami ételt szeretsz és nem akarsz elhagyni, azt nyilván ne vedd ki életmódváltáskor sem :) Az életmódváltás nem azt jelenti (nekem semmiképp), hogy úgy eszel, hogy a fogyózók lelkesen bólogassanak. Ez a te személyre szabott étrended, neked kell, hogy jó legyen.

Én sok éve váltottam életmódot, illetve többször is meg néha lazítok, van minden, de én se főzök kétfelé. Eleinte olyat főztem, ami nekem volt jó, a párom legyen meghatva, hogy beleesik a szórásba (értékeli is, de nem is válogatós, de az én étrendemen akkor se bírná egy napig sem). Ő egyszerűen más körettel ette, evett plusz sütiket s a nem közös étkezésünk is eltért. Így simán összehoztam azt is, hogy egyes időszakokban nekem tizedakkora szénhidrátbevitelem volt, mint neki s ugyanazt főztem mindkettőnknek (csak neki még rizst is). Persze kellett némi összhang, drasztikusan eltérő étrendeknél nem lehet egy főzéssel összehozni a dolgot. De az ritka.

Manapság pedig néha már nem főzök magamnak, csak a páromnak (hüvelyes, 3 napra minimum elég, szuper), a feltét a közös, ami tojás és gyorsan megvan. Szóval lehet, hogy vannak lehetőségek, ha belegondolsz. Lehet, hogy nem, de nagyon sokszor közös nevezőre lehet hozni a párok táplálkozását. Pl. hús valami tartalmas körettel az egyiknek, hús zöldséggel az igen kevés kalórián élő másiknak. Az egyik 2 szelet tortát eszik, a másik egy kis gyümölcsöt, ez utóbbit nem kell elkészíteni s az első is megvehető, ha valakinek az megfelel. Én sütök, de csak egyszerűt.

2018. jún. 13. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Nem tudom, mert nem olvastam el, mert hosszó volt!
2018. jún. 27. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!