Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Azok akik legyőzték a bulimiát...

Azok akik legyőzték a bulimiát/kényszerevést, tudnátok nekem tanácsokat adni?

Figyelt kérdés
Az utóbbi időben rendszeresen falásrohamok törnek rám és némelyik után meg is hánytatom magam. De ezt abba akarom hagyni! Kérlek, adjatok pár tippet, illetve szívesen beszélgetnék más evészavarban szenvedőkkel is.

2018. jún. 13. 17:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
23%
Tanácsom: el kell menni orvoshoz!
2018. jún. 13. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Azért kértem tanácsokat, mert először meg szeretném próbálni orvos nélkül. Egyszerűen gyűlölöm meg a kórházak/rendelők látványát is...
2018. jún. 13. 18:16
 3/12 anonim ***** válasza:
17%
Nem fog menni orvos nélkül.
2018. jún. 13. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Tanácsok azért jöhetnek.
2018. jún. 13. 18:35
 5/12 anonim ***** válasza:
0%
Sajnos ezt vállalnod kell, ha meg akarsz gyógyulni. Senki sem szeret az orvosnál ,kórházban ücsörögni. Főleg nem a sűrgősségin,ahol fél óránként behoznak egy rendesen sz@rszagú csövest,akitől az egész váró öklendezik.
2018. jún. 13. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
61%
Voltam étkezési zavarral kórházban, mondjuk én anorexiával, nem pedig bulimiával, de sok miás volt ott. Ha megakarsz gyógyulni 1. Kerüld el, hogy falásrohamaid legyenek. Minden nap tervezd meg, hogy mit eszel. Ne akarj most koplalni, fogyózni, mert az csak olaj a tűzre. Naponta min. 5x egyél ebből kettő legyen meleg, főt étel. Vegyél mintát bentlakásos iskolák menüjéről pl. [link] Rendszer étkezéssel nem fog falni. Fontos, hogy mindig asztalnál egyél. Tehát ne kezd el tömni magadba pl. a sajtot mikor csinálod az ebédet. Annyit egyél ami a tányérodon van az asztalon. Ha chipset csokit eszel, hasonló képen, vedd ki a zacskoból, rakd tányérra és edd meg az asztalnál. Tv előtt evés és társait felejsd el. Amig nem javulsz, addig ne nagyon mozogj, mert sportolás után könnyen lehet falásrohamod. Várj egy kicsit, amig a szervezteted megszokja, hogy folyamatosan, megfelelő mennyiségű ételt viszel be. Gondolj arra, hogy most beteg vagy, első, hogy meggyógyulj, fogyókúra, sport majd akkor ha már kontrollalni tudod az evésedet. Orvos segít, de ha nincs motivációd, akkor soha nem fogsz meggyógyulni.
2018. jún. 13. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Hála a jó égnek, motivációm az van. Megfogadtam, hogy soha többet nem lesz falásrohamom, hánytatni meg pláne nem fogom magam. Remélem tényleg így lesz. Még egyszer köszi
2018. jún. 13. 19:40
 8/12 anonim ***** válasza:
15%
Az okokon is el kell gondolkozni, ugyanis ennek oka van, leginkább a család. Úgy érzed, hogy nem elégedettek veled.
2018. jún. 13. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Evészavar vegyesen jelentkezett nálam, de nekem mindössze 1dolog segített abban a periódusban, mikor bulimiás voltam. Elgondolkodtam, hogy mit is csinálok és miért csinálom. Fogyni szerettem volna, így limitáltam a kaját, míg alig maradt kb.csak sali és pipicici, mikor a cérna elszakadt, akkor meg hirtelen mindent meg akartam enni.Aztán a bűntudat, a budi, stb.

Hol a bibi?-kérdeztem én magamtól. A legelején: korlátoztam magam. Mi a teendő? Annak érdekében, hogy meggyógyuljak, az, hogyha nem szabok határokat, hanem mindenf eszek. És igen, az első pár nap, és talán az első hét is durva volt, nagyon is. Masszív kaják tömegét faltam fel, de idővel, ahogy nem volt tiltott étel, és a szervezetem is érezte ezt-elmúlt a kényszerevés. Már nem kívántam a zsíros, cukros ételeket. Mindenből mértékkel tudtam enni. Ennek 1 hátránya van, de megéri. Az a hátrány, hogy idő kell hozzá, míg a szervezeted újból bízni fog benned. De hidd el, fog, csak adj neki időt.

2018. jún. 14. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Jó szívvel ajánlom Lukács Liza: Az éhes lélek gyógyítása c. könyvét, valamint evészavarokkal foglalkozó pszichológus felkeresését, mert a lényeg nem abban van, hogy elhatározod (ez nem elhatározás kérdése), hanem a probléma eredetét kell megtalálnod, az pedig nem a hűtőben van, nyilvánvalóan.
2018. jún. 15. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!