Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Tapasztalt fogyókúrázok,...

Tapasztalt fogyókúrázok, hozzáértők tudnátok válaszolni pár kérdésre ami felmerült bennem?

Figyelt kérdés

Szeretném a nyaramat arra áldozni hogy lefogyjak. Jelenleg 20 kg túlsúlyom van, tudom hogy ebből max. 10 kg-t tudnék a nyáron leadni, de ez is valami. Tudom, hogy tele van az oldal ilyesmi kérdésekkel, és böngészgettem is őket, és olvasgattam már sokat és nagyjából tudom hogy mit kellene ennem és tennem.

Kiszámoltam az egyéni kalóriaszükségletemet makrókkal együtt és ez alapján összeállítottam néhány mintanapot magamnak. Cukrot és fehérlisztet elhagytam természetesen. Ügyelek mindenre, mármint úgy eszem hogy ne legyen semmiből hiány, és mindent pontosan lemérek konyhamérleggel, az olajat is, tényleg mindent.

Mozgás: szobabicikli heti 4x40 perc + erősítő gyakorlatok.


Kérdéseim:

1. Miért nem változott a súlyom két hete?

2. 30g cukormentes csoki tényleg nem fér bele tízóraira?

3. El kellene hagynom a tejtermékeket?

4. Cukormentes cerbona műzli sem fér bele?

5. Váltsak mozgásformát?


Én már nem tudom. Június 1 óta diétázom és alig megy le valami. Nem kávézom, eleget pihenek, napi 3 liter édesítetlen zöldteát iszom, már nem tudom mi mást tehetnék.

Egyszer vettem személyreszabott étrendet, hát.... nem igazán voltam megelégedve.


Szakirodalmakat és könyveket is ajánlhattok a témában, mert a Sárga kapszulán kívül nem igazán találok többet!


Nagyon szépen köszönöm ha válaszolsz!


2018. jún. 19. 12:34
 1/7 anonim ***** válasza:
40%

AZ hiba, ha a cukrot-lisztet kihagyod, mert emiatt nem indul be a fogyás.


Egy kevés csoki nyugodtan belefér, ha nem léped túl a kalóriakeretet.


A tejtermékek nem ártanak, ha a kcal-értékbe beleférnek.


A müzli is a kalóriakereten belül nyugodtan fogyasztható


Olyan mozgás javasolt, ami örömet okoz.

2018. jún. 19. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
53%

A legfontosabb, hogy MINDENT ehetsz.


DE a kalória érték maradjon 1500kalória alatt, de kevesebb sem legyen 1000kalóriánál.

A mozgás legyen egyszerü és nem kimerítö. A zsírégetö mozgások a laza kocogás, laza bicajozás, a laza úszás ebböl legyen 60 perc, és ne megeröltetöböl, mert akkor izmot építesz.


Fontos, hogy egyél sót, cukrot, más keményítöt, fehérjét, és nagyon sok rostost(zöldség gyümölcs), de a napi kalória a legrosszabb esetben se legyen több mint 1500 kalória. De 1000 kaloria alár se ess.


ès ezt nem is nehéz betartani.

200-300kalória reggelire(ez egy vajas zsemle+tea cukorral)

ebédre egy normál adag ebéd kb 400-800kalória között van

délután egy gomboc fagyi+gyümölcs 200kalória

200-300 kalória vacsora egy szelet kenyér zölsdéggel, szalámival

2018. jún. 19. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
14%

nos, én a következőképpen étkezem (mivel igénytelen állat vagyok és utálok enni amúgyis):


10kor 1 pékáru (pl virslis kifli)


12kor 1 pékáru (pl virslis kifli)


4-6 között két (ha sok fizikai munkát végeztem akkor 3) teavajas-sonkás-trappista sajtos kenyér néha 1-2 főttojással, 1 paradicsommal.


és ennyi.


évek óta nem hiztam igy egy dekát se, jó ha vagyok 63 kg a 182 centimhez.

2018. jún. 19. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
ja és egésznap irodai munkát végzek és nem sportolok semmit.
2018. jún. 19. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
76%

De, előző, nehéz betartani. Nem mindenki tud madáradagokat enni s kevés kalóriával jóllakni, ez van.


Kérdező, ami csak a fogyást illeti, kalóriadeficit kell, pont. Nem árt, ha egészségesen fogysz, életmódváltással, mozgással.


1. Mert két hét nem idő, a testsúlyod vígan mászkál kilókat ideoda. De lehet, hogy túlbecsülted a kalóriaigényedet, ezt nem lehet kiszámolni, csak kitapasztalni.


2. Dehogynem.


3. Én szeretem kihagyni a laktózt, de ez a te döntésed. Valamit állítólag bekavarhat a cukor meg ez-az benne, de a fogyást semmi nem tudja megakadályozni, amíg elég keveset eszel (ezt elérni persze lehet igen nehéz és veszélyes is bizonyos trükkös betegségeknél).


4. De, sőt cukros csokitortát is ehetsz éjfélkor, akkor is lefogyhatsz. Nem előnyös, akár sokat nehezíthet is, de nincs mágikus étel, amivel lehetetlen fogyni (már ha van önuralma az embernek és tényleg nem száll el a kalóriákkal. van, aki csokitortával tényleg nem tud fogyni, mert igenis elszáll, minden igyekezete ellenére is).


5. Nem, ez így teljesen jó, de persze változtathatsz, ha akarsz.


A sárga kapszulában is vannak hibák, de ja, azért nem annyira hulladék, mint sok cikk a neten...

Viszont érdemes neked kitapasztalni, hogy neked mi a jó, mi laktat, mi ad energiát. Én pl. sosem tudnék a tipikus szálkásító étrendekkel fogyni, csak éheznék és bezabálnék.

A cukor elhagyása nekem is megvolt, egészség, közérzet, energiaszint okán, nem a fogyás miatt, annak eléggé mindegy, ha kicsi a mennyiség. A liszt színe nekem majdnem irreleváns, mindenféle színű rossz, ha sok van belőle, de ez egyéni dolog, sokaknak ch a fő makrójuk, mert nekik úgy jó. Formáld az étrendedet olyanra, ami neked megfelel, nem lehet általánosan megmondani a tutit...

2018. jún. 19. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Felüdülés volt olvasni ezt a kérdést...


Június 1 óta nem telt még el olyan sok idő,úgyhogy azt tudom tanácsolni,hogy légy türelemmel! A valódi fogyás lassú folyamat.

2018. jún. 19. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
szobabicikli heti 4x40 perc + erősítő gyakorlatok - azért ennél kicsit többet kéne mozogni a fogyáshoz.
2018. jún. 25. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!